Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Качество на снимките от телефона към лаптоп
#1

Здравейте 
Искам да попитам как да запазя качеството на снимките от телефона , когато ги прехвърля на лаптопа  
Като ги отварям с телефона всичко си е ок .. И контраст  и осветяване и рязкост   но като ги прехвърля на лаптопа стават размазани  
Снимам в резолюция 12 Мп
Цитирай
Аксесоари
#2

Че как ги прехвърляш за да им променяш качестввото?
Цитирай
#3

(2018-05-29, 21:02:04)bodonance написа:  Че как ги прехвърляш за да им променяш качестввото?

С кабел и директно от папката на снимките
Цитирай
#4

Щом ги прехвърляш така, с копиране на файловете без някаква обработка помеждудругото, то няма какво ... просто на лаптопа виждаш грозната действителност ...
Цитирай
#5

Толкова си може телефона.

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#6

Пич първо се научи да снимаш, явно в теб е проблема. Няма как от този телефон да стават размазани и не хубави. Телефона снима много добре. Прочети основните неща при снимането. Най-важното за да не са размазани е да не мърдаш докато снимаш.
Цитирай
#7

Ако ги прехвърляш директно от телефона на лаптопа с кабел, то качеството не се губи. Явно нещо в лаптопа не е както трябва. Пробвай на друг компютър как ще е.
Иначе качеството се губи, ако ги прехвърляш чрез Скайп, там самия Скайп ги смалява и прецаква, ужас стават!!!
Също Гугъл Диск или Гугъл Фото (Пикаса както бе известно) ги прецакват, ако си активирал опцията да ги компресира и намаля реколюцията. Там в тия услуги имаш право да 15ГБ само ако ги качваш с оригинално качество или Без лимит ако ги компресираш и преоразмеряваш, но така им губиш качеството. Някои хора предпочитат да си намалят качеството, но да имат безброй снимки в гугъл фото, но аз лично предпочитам да имам качествени снимки и за това имам лимит.
Цитирай
#8

Дай някакъв sample да видим размазването?

Телефона прави страхотни снимки за класа си, дори най-добрите, които съм виждал в този клас. На тъмно при тази цена е брилянтен. Съобразено с класа и цената говоря.

Няма как да имаш лоши снимки, освен ако ти не ги правиш такива. Аз съм много доволен от камерата, макар и да не снимам често, но в никакъв случай няма размазване.
Цитирай
#9

Колеги като пишете за камерата моля да споменавате ако сами си правите настройките, защото иначе залъгвате хората, които нямат опит в това и ползват автоматичния режим. В една друга тема обясних защо този телефон не снима чак толкова добре за цената си, телефон за 300 и нещо лева с Android 4.4.4 правеше почти същите снимки и нямаше проблеми на тъмно, за разлика от този телефон, който е твърде далеч от това да е брилянтен на тъмно ако се ползват авто настройки.
Цитирай
#10

(2018-06-02, 22:17:43)Stiliyan03 написа:  Колеги като пишете за камерата моля да споменавате ако сами си правите настройките, защото иначе залъгвате хората, които нямат опит в това и ползват автоматичния режим. В една друга тема обясних защо този телефон не снима чак толкова добре за цената си, телефон за 300 и нещо лева с Android 4.4.4 правеше почти същите снимки и нямаше проблеми на тъмно, за разлика от този телефон, който е твърде далеч от това да е брилянтен на тъмно ако се ползват авто настройки.

Никой нормален и разбиращ малко от фотография не ползва авто настройки. Не може да ги позлваш и да чакаш чудеса. Телефона снима повече от добре за парите си.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)