Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Има ли поляризиращ филтър екрана на Редми Ноте 5?
#1

Здравейте!
От два дни съм горд собственик на този телефон - 4/64 черен.
Всичко е много добре, но имам един проблем и искам да разбера
само при мен ли е. Сложа ли си слънчевите очила (поляризирани)
екрана става черен и не се вижда нищо. Завъртя ли го на 90 градуса
и става нормално виждащ се. Някой друг има ли този проблем?
При предишната ми машинка - Redmi note 2, както и при други телефони
такъв проблем нямам. Това особеност на модела ли е или дефект от
производството?
Предварително благодаря!

Redmi NOTE 2 Prime MIUI 8 Dev ----> Redmi Note 5 AI 4/64 Black MIUI 9 ----> Mi11 8/256 MIUI 13 ----> Redmi Note 5 AI 4/64 MIUI 12
Цитирай
Аксесоари
#2

(2018-05-29, 07:43:12)misho2 написа:  .

Да ,дефект е ,че очилата ти са наистина поляризирани  ако си беше купил от пазара за 20 кинта щеше да си виждаш дисплея  Smile
Цитирай
#3

(2018-05-29, 09:02:43)puluks написа:  Да ,дефект е ,че очилата ти са наистина поляризирани  ако си беше купил от пазара за 20 кинта щеше да си виждаш дисплея  Smile

Това е ясно, но защо са сложили такъв филтър и дали не са объркали посоката му при производството? Така е ултра неудобно за нормална употреба (с колело, кола, на плажа и т.н.)!

Redmi NOTE 2 Prime MIUI 8 Dev ----> Redmi Note 5 AI 4/64 Black MIUI 9 ----> Mi11 8/256 MIUI 13 ----> Redmi Note 5 AI 4/64 MIUI 12
Цитирай
#4

Какъв филтър бе човек? На всеки телефон го има този "проблем", дори и в старата ми Нокиа 3310. Различното е , че на стария ти се вижда когато завъртиш телефона , а сега е обратното, когато го завъртиш ефекта изчезва.
Цитирай
#5

С Хуавея и един Редми 5 нямам проблем и с Полароид се вижда както и да ги въртя.

Huawei P10+ 9.0 - stock / Mi 10 stock
Цитирай
#6

(2018-05-29, 13:49:39)NikolayBUL написа:  Какъв филтър бе човек? На всеки телефон го има този "проблем", дори и в старата ми Нокиа 3310. Различното е , че на стария ти се вижда когато завъртиш телефона , а сега е обратното, когато го завъртиш ефекта изчезва.

Именно! И като го гледаш "нормално" ориентиран нищо не виждаш, което е доста неудобно и нелогично. При стария ми телефон "нормалното" положение се вижда, а като го завъртя само променя цветовете. 
Въпросът е и вие ли имате този ефект или е дефект при моята бройка?

Redmi NOTE 2 Prime MIUI 8 Dev ----> Redmi Note 5 AI 4/64 Black MIUI 9 ----> Mi11 8/256 MIUI 13 ----> Redmi Note 5 AI 4/64 MIUI 12
Цитирай
#7

Да не е от протектора?

Huawei P10+ 9.0 - stock / Mi 10 stock
Цитирай
#8

Съществуват някои неудобства при използването на поляризирани стъкла. Ако погледнете през слънчевите очила срещу LCD екран под определен ъгъл, няма да виждате нищо. Всъщност това е един от лесните начини да проверите дали очилата Ви наистина са с поляризационен филтър. Когато насочите погледа си към плоска повърхност, която отразява светлината, и завъртите бавно очилата на 90 градуса, големината на отблясъците трябва да се увеличава или нараства.

Макар поляризираните очила да увеличават усещането за комфорт и изчистен от отблясъци образ, има случаи, в които те не се препоръчват. Пример за това е ски-спускането, при което не е желателно да се блокира отразената от снега светлина, защото тя сигнализира скиорите за предстоящи препятстия.

Освен това поляризираните плаки могат да намалят зрителната способност за възприемане на образи излъчвани от течно-кристални дисплеи (LCD), намиращи се на табла на автомобили или на дигитални информационни табла в различните институции.
С поляризирани очила е възможно да не можете да видите дисплея на мобилния си телефон или GPS-а. Моряците и пилотите споделят подобен проблем при наблюдаването на LCD дисплеите на таблата за управление.

ако и това не ти помогне можеш да ги съдиш все пак можеше да го напишат някъде и да не си го купуваш
Цитирай
#9

Не съм чувал досега производител на телефони да упоменава този проблем.
Истината е, че на пряка слънчева светлина със слънчеви очила не се вижда почти нищо на какъвто и да е дисплей
Цитирай
#10

А пробва ли с очила (маска) за заваряване дали се вижда дисплея ?
Цитирай
#11

(2018-05-29, 16:38:37)misho2 написа:  Именно! И като го гледаш "нормално" ориентиран нищо не виждаш, което е доста неудобно и нелогично. При стария ми телефон "нормалното" положение се вижда, а като го завъртя само променя цветовете. 
Въпросът е и вие ли имате този ефект или е дефект при моята бройка?

Спокойно, не е само при теб. Не ти е дефектен. Аз съм с редми 5 + и е същото. Защо е обратното на това , на което си свикнал не мога да кажа, може би заради новото съотношение на страните 16:9
Цитирай
#12

(2018-05-29, 23:07:03)NikolayBUL написа:  Спокойно, не е само при теб. Не ти е дефектен. Аз съм с редми 5 + и е същото. Защо е обратното на това , на което си свикнал не мога да кажа, може би заради новото съотношение на страните 16:9

Вчера си поиграх с един Редми 5 плюс и няма такъв проблем!
Ето визуализация за какво става дума:
https://drive.google.com/open?id=1aiPKYx...4PPe5KDAkv

Redmi NOTE 2 Prime MIUI 8 Dev ----> Redmi Note 5 AI 4/64 Black MIUI 9 ----> Mi11 8/256 MIUI 13 ----> Redmi Note 5 AI 4/64 MIUI 12
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)