Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia 5.1, 3.1 и 2.1 са официално обявени
#1

[Изображение: Nokia-5.1-3.1-2.1_0.jpg]


Съживяването на марката Nokia от финландската HMD Global за сега е с много добър успех. Всички настоящи модели работят с Android One или Go и предлагат много добро качество за парите си, особено в ниския и средния клас.
На събитие проведено вчера в Москва бяха обявени подобрените версии на някои от най-продаваните им модели, Nokia 5.1, Nokia 3.1 и Nokia 2.1 споделят същото ДНК като предшествениците си, но имат доста подобрения оставайки верни на мотото на Nokia за сигурност и бързи ъпдейти...

Към цялата статия ►

-
Цитирай
Аксесоари
#2

HMD Global проведе в Москва световната презентация на новите модели на Nokia: http://4pda.ru/2018/05/29/351557/

 
Цитирай
#3

Първа среща с новата Nokia 5.1: 

 
Цитирай
#4

Странни решения като хардуер и капацитет. За мен, това са остарели морално устройства, които щяха да си заслужават в ниския до средния клас (с компромис пак) преди две години.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#5

(2018-05-31, 20:12:31)fifth_root написа:  Странни решения като хардуер и капацитет. За мен, това са остарели морално устройства, които щяха да си заслужават в ниския до средния клас (с компромис пак) преди две години.

Малко трудно  Mediatek Helio p18 представен 2018 г. да го пуснат 2016 г.
Цитирай
#6

Хахах, ти сериозно ли?
Цитирай
#7

(2018-05-31, 22:36:19)fifth_root написа:  Хахах, ти сериозно ли?

Напълно сериозно.
Цитирай
#8

Значи говорим на различни езици.
Цитирай
#9

(2018-06-02, 19:59:32)fifth_root написа:  Значи говорим на различни езици.

Просто аз не си го чеша /езика/. Както казваше Петър Берон "Дрън,дрън ярина".
Цитирай
#10

Да, чешеш си пръстите. Хайде няма нужда от повече, особено от евтини корекции на коментара, все пак се отбелязва кога е писано и кога е редактирано. Big Grin Пък ти продължавай да ги редактираш, то освен по-жалко да става, явно няма накъде.
Цитирай
#11

Айде стига де, нали трябва да има варианти и за хората с по- малък бюджет.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#12

@Lupita, така е, въпросните модели са в средния ценови сегмент - не всички държат да имат флагмани с топови процесори в тях. HMD Global добре правят, че предлагат модели и за нишата с по-малък финансов бюджет.

 
Цитирай
#13

Прболемът е с малкото място за съхранение, което операционната ще изяде. И малкото оперативна памет, която е едноканална, ми че и на адски ниска честота (което рефлектира на работата, респективно батерията). Другото е приемливо за хора, на които им трябва основно телефон само.
Цитирай
#14

Явно от Nokia си мислят, че това е Symbian, където нещата стояха по-друг начин и защо само най-евтиния модел има стерео говорители. Big Grin
Цитирай
#15

Забравяте че ползват Android Go/One, който е оптимизиран за такива телефони. А водещите приложения вече имат и Lite версии. Или се разработват. Телефончетата си работя добре.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#16

Така е. И моделите са на много ниски цени, с изключение на 5.1, на чиято цена могат да се намерят по-добри, пък макар и миналогодишни модели. То ако човек е опрял до такъв тип телефон, значи едва ли ще му пука толкова за това. Ясно е, че трябват телефони както за по-бедните пазари, така и за хора, които основно говорят, така че Нокиа явно ще се пробват и в този клас, където и други производители пускат такъв тип модели.
Цитирай
#17

(2018-06-03, 19:51:56)abv86 написа:  Забравяте че ползват Android Go/One, който е оптимизиран за такива телефони. А водещите приложения вече имат и Lite версии. Или се разработват. Телефончетата си работя добре.

Прав си колега. Това са телефони за всекидневна работа, които можеш да не ги жалиш много.
Цитирай
#18

Тези телефони са идеални за хора дето искат телефон. Да го ползват за основните комуникации, в днешния свят. И за хора дето не им пука, колко точки ще имат на Antutu. Ползват чист Андроид. Ще имат и редовни ъпдейти. За тези дето искат топ хардуер, има други производители.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#19

(2018-06-03, 22:06:53)abv86 написа:  Тези телефони са идеални за хора дето искат телефон. Да го ползват за основните комуникации, в днешния свят. И за хора дето не им пука, колко точки ще имат на Antutu. Ползват чист Андроид. Ще имат и редовни ъпдейти. За тези дето искат топ хардуер, има други производители.

Точно така. При тези модели не е важен толкова хардуера, не знам защо някои хора се фокусират само върху него. Качеството на изработка не е ли фактор? Бих казал, че Nokia се стараят в това отношение. Опитват се да асоциират актуалните си смартфони със здравината и надеждността на старите модели. Мисля, че са на прав път.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#20

И аз мисля, че доста се стараят в детайлите и в качеството на телефоните.
Цитирай
#21

(2018-06-03, 23:23:52)HERUS написа:  Точно така. При тези модели не е важен толкова хардуера, не знам защо някои хора се фокусират само върху него. Качеството на изработка не е ли фактор? Бих казал, че Nokia се стараят в това отношение. Опитват се да асоциират актуалните си смартфони със здравината и надеждността на старите модели. Мисля, че са на прав път.

Качеството на изработката е важно било винаги. Както и вътрешността, то едното без другото води до куц продукт.

Най-евтиният модел от тези - с най-голяма батерия и стерео звук, озадачаващо решение, но...

Властта на пазара се определя не по напудрените модели, а по средния клас, където сигурно се целят с 5.1, но на много ниска цена (другите два са си нисък) заради китайското нашествие.
Цитирай
#22

(2018-06-04, 00:47:21)fifth_root написа:  Качеството на изработката е важно било винаги. Както и вътрешността, то едното без другото води до куц продукт.

Най-евтиният модел от тези - с най-голяма батерия и стерео звук, озадачаващо решение, но...

Властта на пазара се определя не по напудрените модели, а по средния клас, където сигурно се целят с 5.1, но на много ниска цена (другите два са си нисък) заради китайското нашествие.

Властта я придобиваш когато имаш голям пазарен дял, а това се случва, когато имаш сериозен имидж и продаваш и във високия, и в средния, и в ниския клас. Справка - Samsung, Huawei. Nokia за това се борят - за парче от баницата, образно казано. В момента вървят добре и са в Топ 20 по продадени смартфони в света.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#23

И в трите класове, да, но най-масовият е един от тях и той дори носи най-многото приходи.

Имат слава от едно време, явно влагат в завръщането си на пазара, където хич няма да им е лесно да заемат сериозен дял, че да оправдае всички инвестиции и да им носи нужните печалби. Но нека опитват, най-много ние да спечелим, като потребители.
Цитирай
#24

Nokia 3.1 - първа среща: 

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)