Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Здравейте, имам странен проблем с HTC 626G. Не връща фабричните настр?
#1

Здравейте, имам странен проблем с HTC 626G. Някои от функциите му се нарушиха и реших да направя хард ресет, но не става. След като почне ресета дава съобщение за спиране на com.android.systemui и не се зареждат основните приложения.
След като стигне до начален екран за ползване, при стартиране на основни приложения се "засилва" да ги изпълнява, но после се връща на изходно положение. Съобщението не изчезва дори и с много кратно кликане на ОК.
Данните които са заредени в паметта му са прекалено малко, за да са на работещи приложения.
Защо не може да си върне фабричните настройки е въпроса?
Цитирай
Аксесоари
#2

Хард ресет опитвали ли сте ?
Цитирай
#3

(2018-06-03, 08:40:39)destruk7or написа:  Хард ресет опитвали ли сте ?

Точно това не иска да го направи телефона напълно. Зареждат се към 6 приложения и толкова. Почва да дава че са спрели локацията на гугъла и системата. Незаредените си имат иконите, но не работят. Минава през началното конфигуриране, но няма друго освен екрана с приложенията. Само ХРОМА върви и има Интернет, но не зарежда приложенията от магазина, че той не работи, а само ги дава, че са заредени. Камерите също ги няма, няма и файлов мениджър .... мъка .....
Не знам дали при смяната на дисплея нещо не се е объркало, но седмици след това си вървеше нормално. Явно нещо с паметта му има, което е според мен причината, но и за сега не може да се направи и хард ресет през USB. Пробвах със SD карта Андроид 4.4. да му сложа, ама почва и прекъсва.
Изчерпват ми се идеите вече ......
За сметка на това станах по-чевръст, че трябва за част от секундата да се натисне това което трябва, защото пак изскача прозореца със съобщението.
А да ... успях да си въведа профила, но няма никаква полза от това.
Цитирай
#4

Опитай през рекавърито ..
Цитирай
#5

(2018-06-04, 14:01:29)Dilqnps написа:  Опитай през рекавърито ..

Не става и така.

Сега опитах "root integrity check"  и дава "System check FAIL!!"

нямам идея .....
Цитирай
#6

преинсталирай през Flash Tool виж и този тул https://forum.xda-developers.com/showthr...?t=2499926
Цитирай
#7

Този телефон ме съмнява да е заключен Bootloader-а като се влиза в рекавърито обърни внимание най горе дали пише Lucket или uNLOCKET особено ако телефона е купен от Глобула ще има яка защита !!
Цитирай
#8

geleto74 много хубава програма е, но като няма системата не се усеща от компютъра. Явно само през SD картата има вариант да стане.
Най-интересното ми е, че не се зарежда изобщо при хард ресет, ако не направя два или повече пъти форматирането едно след друго. Като се зареди, може да влезе в Интернет, да се въведе профил, камерите проработиха, но няма начин да се управляват напред и назад нещата, а влезе ли се някъде излизането само с рестарт, като повечето от приложенията не работят, като особено кофти е, че Play store не работи, за да се заредят някои програми за оправяне на проблема .... почват уж, после след черен дисплей се връща на началното положение откъдето е стартирано.

Dilqnps ... нито едното, нито другото го пише.
Цитирай
#9

по този начин ли правиш хард ресет https://www.youtube.com/watch?time_conti...4oWWsOohm4     www.hardreset.info/devices/htc/htc-desire-626g/recovery-mode/
Цитирай
#10

Ето това в розовото като се влиза в рекавърито какво пише Locket или Unlocket ако е първото няма да може да се оправи или ако може ще е на късмет!!


Прикачени файлове
.jpg dims.jpg Размер: 149.39 KB  Сваляния: 22
Цитирай
#11

на този телефон ако се натисне намаляване на звука и включване се стига до тестовото меню.
Когато се избере рестартиране и то преди да почне се натисне увеличаване на звука се стига до рекавъри менюто

Ето така изглежда, но е версия 1.07.401.2
https://i.ytimg.com/vi/UicXSb7nWjg/hqdefault.jpg

След като се даде на wipe data/ factory reset /и то няколко пъти преди да се рестартира за зареждането/ започва, но зарежда само 7 приложения и дава, че процеса com.android.systemui е спрял и не се зареждат повече приложения, които са над 160 .... а после ако успее да се зареди минава през първоначалното стартиране, но почти нищо не работи и няма бутоните които са долу на дисплея, както и няма падащото меню, както и нищо не се показва от настройките, файловия мениджър ......
Цитирай
#12

А с Flash Tool пробва ли да го преинсталираш
Цитирай
#13

Ами телефона няма връзка с компютъра и не се разпознава поне от 5 програми с които съм пробвал. Пробвах като извадих картата и директно на нея дали ще изтегли нещо, но не изтегля нищо.
Изтеглих и пакети които уж със SD картата трябва да стане, ама .... прекъсва.
Вече ми се изчерпват идеите, но не и мерака да му скърша ината Big Grin
Цитирай
#14

https://androidmtk.com/flash-stock-rom-u...flash-tool
Цитирай
#15

Или е изгорял флаша, или иска да се презапои.

Doogee S30
Цитирай
#16

guitman .... благодаря. И аз стигам до това заключение, че за кратко време почна да си "забравя" приложенията и това ме принуди да му правя хард ресет, а и хаотичното му реагиране и нуждата да се форматира поне два пъти за да се постигне минимален ефект при ресета също го потвърждава според мен. Ще търся инфо по въпроса и който го знае, ако пише ще съм му благодарен .....
Цитирай
#17

(2018-06-06, 05:03:02)guitman написа:  Или е изгорял флаша, или иска да се презапои.

След презапояването стига само до логото, но влиза и работи в тестовия и рекавъри режимите.
Тестовете минават нормално.
Форматирането преди връщане на заводските настройки също е успешно.
Стига обаче, както писах, до екран с логото.
Цитирай
#18

Трябвало е да я смените тая памет след като така или иначе е свалена, не е чак толкова скъпа
Цитирай
#19

MOHTbOPA Здравейте, не е сваляна, а само презапоена - демек докато мръдне е нагрявана. И да се свалеще надали нещо може да се види дали е читава. Къде може да се намери такава, че питах в сервиз и не им се занимавало, че може и да е друго и ..... стана "спасението на давещите се е дело на самите давещи се".
Цитирай
#20

Aliekspres има всичко ..От там взимам и чипове за Айфони !
Цитирай
#21

Значи не са ти обяснили правилно.
В повечето случаи не става само с нагряване докато се растопи калая защото има пукнати и окислени крака отдоло. Трябва да се свали, да се почисти, да се закачи на jtag за да се види дали работи и да се запои. Поне така аз ги правя. Не говоря за случаите когато има лепило тогава свалянето е задължително.
Цитирай
#22

Ако буутлодъра работи, може да пробвате да го флашнете през Recovery.

Doogee S30
Цитирай
#23

(2018-06-09, 20:22:51)MOHTbOPA написа:  Значи не са ти обяснили правилно.

Явно не ми е в компетенцията и нямам нещо с което да определя дали е читав чипа и да попитам колко би струвало да се направи това, както и цената на чипа, ако се наложи смяна.
Цитирай
#24

Виж тук поръчай си го готов заедно с платката
https://ru.aliexpress.com/wholesale?catI...26+G+parts
Цитирай
#25

Около 50-60 лв. Струва смяната на памет. Тоест разпояване, проверка, наливане на софтуер, запояване без самия чип. Аз имам тук някакви памети ако стане някоя ще ти я подаря. Иначе в алито е около 10$ аматрябва да го чакаш месец.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)