Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VoLTE от Теленор
#26

Да, говерех за случая, когато не се осъществява разговор, а само позвъняване.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
Аксесоари
#27

При мен на Виваком ми излиза 4G+ При вас какво ви излиза?

<<<<< SAMSUNG GALAXY S10 Plus 128GB (G975F) Android 9 Pie PRISM BLUE >>>>> 

<<<<< Samsung Galaxy S8 Plus 64GB(G955F) Android 9 Pie (BGL) Coral Blue >>>>>

<<<<< Samsung Galaxy A3 (2016)Android 7.0 Nougat 16GB черен >>>>>


Цитирай
#28

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1477262

Виж на прикачената снимка до WiFi.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#29

(2018-05-31, 14:26:06)pockobg написа:  А включена ли ти е опцията или имаш ли я изобщо в Настройки->Връзки->мобилни мрежи->VoLTE разговори ?

Да, разбира се - проверих още сутринта, като видях темата.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#30

Рестарт предполагам си опитала? Но в статията пише, че за сега ще се появи на "избрани клиенти" ....

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#31

Рестарт не съм. Тези, които го имат, не мисля, че са рестартирали Smile Не ми е зор, не бързам Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#32

Чета темата и се сетих. Нямаше ли преди нещо подобно и в Мтел?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай
#33

Разликата в звука е от новия кодек (ползват amr-wb), тоест като в hd voice на А1. Чакаме за всички да го пуснат

Sent from my LG G4 using TapatalkPro

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай
#34

Преди време на Теленор отново бях забелязал рязко подобряване на качеството на звука, когато провеждах разговор с определени телефони (С6/С7/iPhon-и дори). Това беше около 2 - 3 седмици и явно са правели тест.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#35

При мене излезе икона VoLTE, ама нямам друг познат за да пробвам. Нищо не съм рестартирал, просто сутринта като се събудих си беше там.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#36

И на мен ми излезе "VoLTE" преди около 3 дена. Трябва ли и отсрещния с който разговарям да е на VoLTE, та да има разлика в качеството на звука, макар, че ми се струва - разговорите са по ясни след активирането на тази опция, независимо с кого разговарям?!

Galaxy s23 Ultra
Цитирай
#37

Трябва и двамата да поддържат VoLTE и то да е активно. И да звука става по силен, ясен и някак чувам повече. За сега масово само на С8/С8+ го забелязвам. С7/А8/Айфоните нямат нищо. Поне до тези до които имам достъп.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • vanboy
Цитирай
#38

Благодаря, pockobg!

Galaxy s23 Ultra
Цитирай
#39

pockobg
S9/ 9+ също я нямат.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#40

Смисълът на 4G е не само по скоростния пренос на данни, а цялостната услуга +VoLTE ..в този ред на мисли, това направо е революция !! за БГ оператор..
Честито и Невероятно ако е наистина

                                                                    
Цитирай
#41

(2018-06-01, 19:31:08)gogon написа:  pockobg
S9/ 9+ също я нямат.

Странно...виж тук хората даже получават обновяване за BGL поне де

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1477399

Споменава се за "подобрена пройзводителност на VoLTE", което ме навява на мисълта, че би трябвали и преди него да са го имали.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#42

S9 и S9+ има само BGL. Няма MTL, GBL и VVT. Същото важи и за Note 8

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай
#43

Аз съм с huawei mate 10 pro и на мен вчера ми се появи VolTe. Трябва да разбера, какво означава
Цитирай
#44

(2018-06-01, 21:29:39)pockobg написа:  Странно...виж тук хората даже получават обновяване за BGL поне де

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1477399

Споменава се за "подобрена пройзводителност на VoLTE", което ме навява на мисълта, че би трябвали и преди него да са го имали.

А, то за BGL излезе още на 26 май.Имам впредвид рома.

Ето за какво иде реч/ извинявам се за многото думи /,ако някой не знае де.
Какво е VoLTE?

VoLTE е технология за пренос на глас през 4G мрежа - чрез нея пакети данни се използват за провеждане на HD разговори. Това позволява по-ясен звук от този, предаван през 2G и 3G мрежа.

Освен качеството на звука при разговор, има ли други ползи от VoLTE?

Да, преминаването на звуковия сигнал през 4G мрежата на Теленор ти носи допълнителни ползи:
•По-бързо първоначално свързване с други VoLTE абонати в мрежата на Теленор в сравнение със свързването при разговори през 2G и 3G мрежата 
•Възможност да браузваш и провеждаш разговор по телефона без прекъсване на връзката. 

Какви са условията да ползвам VoLTE на моя мобилен телефон?

Към момента VoLTE е налична тестово за избрани на произволен принцип частни и бизнес клиенти на оператора, които разполагат с мобилни устройства, поддържащи VoLTE, имат абонаментен план с 4G достъп и се намират в зона на покритие на 4G мрежата на Теленор.

За ползването на VoLTE е нужно:
•подходящ смартфон с инсталирана последна софтуерна версия и поддържащ VoLTE функционалност за нашата 4G мрежа. Такива например са Huawei P10/ P10 Plus/ P10 Lite/ Mate 10 Pro/ Mate 10 Lite/ P20/ P20 Pro и Samsung A6/A6+/S8/S8+. 
Активирани опции на телефона ти за 4G мрежа и VoLTE разговори. Обикновено това става в меню Настройки/Settings > За телефона/About the phone > Връзки > Мобилни мрежи. Последователността и имената на менютата може да се различават в зависимост от модела смартфона. В менюто за мобилни мрежи обикновено има радио бутон за активиране и деактивиране на VoLTE разговори, от където може да се управлява ползването на технологията. При активирана функция ще се визуализира знак VoLTE на начален екран.

VoLTE ще черпи ли от моя мобилен интернет и как ще се таксуват обажданията ми?

Обажданията през VoLTE се таксуват както разговорите досега и съгласно ползвания план – като минути разговор и не черпят от наличните MB мобилен интернет.

Мога ли да ползвам VoLTE при изключен WiFi и интернет на моя телефон?

VoLTE работи независимо дали си включил или изключил мобилния интернет и Wi-Fi сигнала на телефона си. Това, което се изисква е да са активирал опциите на телефона ти за 4G мрежа и VoLTE разговори.

Защо знакът за активна функция VoLTE изчезва понякога?

VoLTE може да се ползва само в рамките на 4G мрежата. Най-вероятно индикацията й е изчезнала, защото си се намирал извън 4G мрежата на Теленор.

Как да изключа VoLTE за моя мобилен телефон?

Ако искаш да деактивираш VoLTE за твоя мобилен телефон, влез в Настройки и после от Връзки/Мобилни мрежи изключи функцията през съответния радио бутон.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
[-] 4 потребители изказват благодарност на gogon за това мнение:
  • anatol06, divna, maev, vanboy
Цитирай
#45

В мрежовите настройки в Имена наточки за достъп се е появила Telenor IMS ,има ли нещо общо с Volte?

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#46

Има да, това е гейтуея за VoLTE услугата.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 2 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • airbus, maev
Цитирай
#47

Я ги дайте тия данни за Telenor IMS да си ги въведем ръчно.
Направо шот за по-лесно. 10х

Moto G9 Plus - Stock ROM
[-] 1 потребител изказва благодарност на MMJ за това мнение:
  • maev
Цитирай
#48

Това е при мен. [Изображение: 36c61c1cebb2bcc60f4e014e72933616.jpg][Изображение: 37405839a9e4abfbe71754c9b8b1be2c.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • MMJ
Цитирай
#49

Не става, пробвах създаване, save и не се запаметява, три опита направих и греда.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#50

При мене се запаметява, но нищо не излиза.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)