Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note5/Pro- актуализация
#51

Има ли дрейн при новия ъпдейт някой да знае? Много се чудя да ъпдейтвам ли...

Samsung Galaxy S3 I9305 Titanium Gray old and faithful - Samsung J5 2016 служебен - Xiaomi Redmi Note 4X - > Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black служебен звер
Цитирай
Аксесоари
#52

(2018-07-18, 22:00:48)MupoMD написа:  Има ли дрейн при новия ъпдейт някой да знае? Много се чудя да ъпдейтвам ли...

13, 17, сега и 19 - не правя разлика за батерията. Провери индийците в тубата, трябва да са разнищили вече и тоя въпрос. Между другото, много е сполучливо прозвището "служебен звер"  Smile
Цитирай
#53

И при мен дойде 19. Още се чудя дали да го кача? Някой с отзив за него?
Да питам: има ли как да скрия нотификейшъна горе при часовника?


Цитирай
#54

Аз подходих малко по-различно. Ъпдейтнах до 9.5.19.0, но за сметка на това си оставих ARB3(от 9.5.17.0)
   
.png Screenshot from 2018-07-19 14-53-53.png Размер: 44.33 KB  Сваляния: 68
Цитирай
#55

(2018-07-19, 07:57:44)joni81 написа:  Да питам: има ли как да скрия нотификейшъна горе при часовника?

Настройки -> Известия и лента на състоянието -> Управление на известията -> намираш Изтегляния и махаш отметките

(2018-07-19, 14:01:54)sokkoban написа:  Ъпдейтнах до 9.5.19.0, но за сметка на това си оставих ARB3(от 9.5.17.0)

Може ли малко повече инфо. Как може да ъпдейтнеш, без да промениш Anti-Roll-Back?
И при мен в момента е на 3, но аз съм с 9.5.6.0 ( OEIMIFA )
Цитирай
#56

Относно ARB

Какво всъщност е ARB - Това е функция от Google която не позволява понижаването софтуера, като би трябвало да може да се изключи от "опциите на програмиста"
За съжаление разработчиците от Xiaomi не смятат за нужно да добавят изключването на ARB и следователно нашите версии на MIUI след 9.5.17 за 9 и 8.7.5 за 10 повишават този пункт в бутлоудъра, като опита за понижаване на софтуера, ,води до бъзвъзвратен БРИК( Има методи за ънбрик, но си трябва доста четене и разрешение от самите XIaomi).
За радост обаче приятелите от руския форум напипаха, къде точно се крие ключа от бараката, и кои файлове отговарят за повишаването на ARB това е папка firmware-update
.png Screenshot from 2018-07-19 15-49-44.png Размер: 65.2 KB  Сваляния: 74
И така, когато това е ясно, най-лесното е да се замени папката от 9.5.19 със тази от 9.5.17 точно това и са направили приятелите от 4pda
Така получаваме новата версия със стар бут(безопасен за даунгрейд)
[-] 13 потребители изказват благодарност на sokkoban за това мнение:
  • Be6i4, chocH, dp4u4umi6ev, Friz, milstan, NikolayBUL, NTM, PGM_01, ronnie72, Sith, slavi_777, suffer, Wild bear
Цитирай
#57

Страхотна новина. Бях сигурен, че ще се намери work around след известно време. Поздравления за поста!

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#58

Има съмнения, че виновника за това е този файл

.png Screenshot from 2018-07-19 16-46-20.png Размер: 88.04 KB  Сваляния: 89


Не е удачно все пак да се трие цялата папка, но за сега никой не се наема да провери и експериментира.
В момента има и дискусия - анкета в официалния форум, относно това, дали да има ARB или да няма, като може да си представите процентите Big Grin
Цитирай
#59

Здравейте отскоро имам телефона. Не съм слагал TWRP и root. С версия Global 9.5.6.0(OEUMIFA) съм. Излезе ъпдейт на 9.5.19.0 OEIMIFA 448mb. Има ли някакви сериозни промени и заслужава ли си да повишавам версията. Четох за ARB че се повишава и не може да се даунгрейдва. Прави ми впечатление, че датчика за осветеност не работи коректно при тъмно на текущата 9.5.6.0 версия. Когато навън е светло яркостта се увеличава нормално, но когато в стаята е тъмно осветеността на дисплея пада на 3-4%. След като е на автоматична яркост и увелича осветността ръчно, всичко е наред до изключване на екрана и последващо включване - отново е на 3-4%. Правих тест на light sensor - всичко е наред. Вероятно софтуерен бъг. Бих се радвал на коментари относно ъпдейта или проблема с осветеността. Телефона иначе е невероятен за цената си!

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай
#60

Някой има ли впечатления от версия 9.5.17 на Redmi note 5 Global. Има ли подобрения от предните версии в камера, по-добра функционалност, издръжливост на батерията?
в момента съм с 9.5.6.0
Благодаря предварително

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай
#61

Последно бях с нея но за малко, не видях няква разлика с предишната.Но и аз бързо минах към custom rom, така, че нямам дълго наблюдение.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#62

Благодаря tiesto_pld

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай
#63

(2018-07-19, 14:01:54)sokkoban написа:  Аз подходих малко по-различно. Ъпдейтнах до 9.5.19.0, но за сметка на това си оставих ARB3(от 9.5.17.0)

Вчера ми изтече 15 дневния период за отключване на буутлоадера и от снощи съм с 9.5.19.0 с ARB3, twrp и magisk.
Благодаря на Sokkoban за информацията. Излязла е 9.6.2.0 в 4pda, отново с ARB3 през TWRP, но не съм пробвал дали има изменения. Желая Ви приятен ден!

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай
#64

Излезе ми нов ъпдейт 9.6.3.0. Чудя се да актуализирам ли.

   

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
Цитирай
#65

gimara - с него съм и няма особена разлика в поведението на телефона

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай
#66

Има ли някакво подобрение и нещо по различнои ново от предишната версия, че и аз се чудя да ли да го актуализирам.

Xiaomi Redmi Note 5
Цитирай
#67

Само внимавайте с тези ромове.

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk
Цитирай
#68

Честно никаква разлика няма, освен обновеното ниво на защита. Лично според мен дсли си 9.5.19, 9.6.2.0 или 9.6.3.0 разлика няма.

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай
#69

Виждам Теми с регион България в 9.6.3.0, но за да свалям с БГ регион не става.

Xiaomi Redmi Note 5 AI Global
Цитирай
#70

За сваляне на теми пробвай с регион Русия или Индия.

 
Цитирай
#71

На регион Русия работи лицевото разпознаване и темите, но пък не работи Wallpaper Carousel  :Smile  За да проработи и той, сменете на регион Индия и в Settings->  Lock skreen & passworld си настройте на колко време да ви се сменя Wallpaper-а.


Цитирай
#72

актуализирах го,сякаш една идея по мазно,по плавно работи.Иначе нищо ново няма,батерията все така ме радва

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#73

Сменена е и иконката за VoLTE
   
Цитирай
#74

Старата ми харесва повече. Ще пропусна този ъпдейт Smile


Цитирай
#75

Кога се появи опцията за изключване на екрана който винаги стои в ляво с разните преки пътища, часовника и бързите бележки. Аз сега я открих.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anonim4o за това мнение:
  • lubomir_d
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)