Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Греене на Р10 и проблеми с камерата
#1

Мой приятел преди няколко дни си купи Р10.
Още не го е "пуснал" в употреба. Няма поставена сим-карта и още няма създаден Гугъл-ъкаунт, респективно няма инсталирани още никакви прилижения. ( и ъпдейти вероятно няма )
Вчера го е включил само да направи няколко снимки. ( 6 )
Телефонът започнал "неистово" да грее. Дори екранът ( тъчскрийнът ) отказал да работи , не възприемал въобще докосванията.
Някой да е чувал нещо по въпроса или да има предположения?

Изпратено от LG-H815 7.0 v29a с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
Аксесоари
#2

При първо пускане зарежда 1 камара неща, но чак пък толкова да загрее е странно. Защо не го активира както си му е реда - със сим карта и акант и да поработи няколко часа преди диагноза дефект? Иначе телефона си грее прилично при по-тежка употреба, но чак да пари и да отказва тъча не ми се е случвало.
Цитирай
#3

Това си е 100% за сервиза според мене. Не виждам друго обяснение освен хардуерна грешка.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
[-] 1 потребител изказва благодарност на BloodBullet за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

Ами човекът за първи път си купува смартфон и днес ще идва в нашия град специално да му го настроя както трябва.
Мисля да му пусна един фактори резет и да го активирам. После да видим и какви ъпдейти ще качи...

Изпратено от LG-H815 7.0 v29a с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#5

Активирай го, ъпдейтни го и му дайте шанс, защото си мисля че ако отидете с тази история за 6 снимки и прегряване ще ви кажат точно това да направите и после да отидете при тях, което си е загуба на време и обикаляне...
[-] 1 потребител изказва благодарност на russy за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

И аз мисля така, че е редно. Така и ще направя.
Между другото да поясня: преди няколко дни пак е правил снимки човекът, и проблеми не е имало, но вчера като го е включил да снима и се е получило това. Искал е да промени някои настройки на ISO и др в Про режима, но не успял защото тогава се е случило това.
Дано да си го ползва безпроблемно и с удоволствие пича.

Изпратено от LG-H815 7.0 v29a с Tapatalk

Направих за всеки случай фабрични настройки. Настроихме ъкаунт за Гугъл. После и за Huawei. Последователно се заредиха три актуализации.
1-около 2.5 GB но пак EMUI 5.1
2-около 2.6 GB EMUI 8.0
3-около 550 МВ. Май тя добавя face unlock.
Въобще не забелязах да грее като моя LG G4. Май приятелят ми се превзема. Вероятно тъчскрийна не че не му е реагирал, но предполагам, че не е пипал и докосвал каквото и както трябва. Сега се учи да работи със смартфон.
Обаче нещо стана с камерата. При най леко трепване на ръката (или почукване по корпуса) образът на дисплея получава много "ненормални" и "груби" трептения. Приятелят ми каза, че преди не е правел така. Сякаш стабилизацията на камерата се е прецакала. Сякаш самата камера "играе" в корпуса.
Нямахме време за втори фактори резет и настройки наново след ъпдейтите. Трябваше да си тръгват на път.

Изпратено от LG-H815 7.0 v29a с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#7

След нов factory reset всичко вече изглежда да е наред.

Изпратено от LG-H815 7.0 v29a с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#8

Последно - телефонът е даден за рекламация, като мениджърът в магазина е казал, че най-вероятно ще бъде заменен.
Искам да попитам има ли вероятност на кожен калъф, който се отваря/затваря вертикално отгоре двете части се съединяват с две "ушички" с магнитчета и тези магнитчета да прецакат оптичната стабилизация на камерите или нещо друго по камерите поради близостта си с тях?

Изпратено от LG-H815 7.0 v29a с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#9

Е до колкото помня трябва да го сменят ако даде дефект първите 3 месеца, не да го ремонтират.
Колкото до камерата-силно ме съмнява от това да се прецаква каквото и да е, все пак не е някакъв супермагнит Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на russy за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)