Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

P10 Lite закупен от EU не разпознава Канадска карта
#1

Здравейте, приятели!!!

Имам Huawei P10 Lite закупен от България, но не от оператор. Имам българска карта на Vivacom, която си работи, но сега, като сложа канадска карта на freedom mobile не я разпознава. Пробвах всякакви варианти с картите и слотовете (само кандската или на различни слотове и нищо) Има ли начин да ползвам и двете карти в Канада и ако "Да" какво трябва да направя???
Цитирай
Аксесоари
#2

4G LTE мрежата няма как да я ползваш. В България LTE сигнала е на Band3, а в Канада Freedom е на Band 4. Като цяло европейските телефони не поддържат 4G на Канада.
Пробвай от настройките на телефона да избереш да работи само на 2G/3G/Auto тогава може и да стане трика да ползваш канадсдката карта, но пък реално няма да имаш LTE скорост. Но като цяло не съм сигурен, дали ще стане. Принципно обратното с канадски телефон и БГ карта тоя номер става, но тогава може само 3G интернет, защото канадските телефони не поддържат Band3 за LTE от Европа. Това го знам от личен опит, така че на теория сигурно обратното с БГ телефон и Канадска карта трябва да даде обратния резултат от само 3G канадски нет на теория.
Значи ако само ще браузваш, гледаш видеа и други неща то и 3G ти е достатъчен, защото скоростта му е около 30Mbps която е напълно достатъчна. Въпроса е че ъплоуда е буквално 1Mbps и не става за нищо на 3G мрежата. Аз без проблеми през 3G съм гледал видеа от нета, онлайн телевизия, свалял съм неща от Гугъл магазина, така че не пречи. Идеята е само да не ти се налага ти да ъплудваш нещо, защото тогава нищо не става.
Ако телефона беше с процесор Qualcomm то има програми с които да се отключат другите Band-ове и така LTE да работи навсякъде. Проблема е че процесора е Кирин, т. е. това е част от МедиаТек процесорите.

Също така мога да добавя, че други хора от Азия които са ребрандирали Азиатските модели от WAS-LX2/2J към Европейски LX-1 също се оплакват, че LTE не работи. Т.е. и те като теб един вид все едно пробват европейски телефон с карта извън Европа.

Другия вариянт е да ребрандираш твоя европейски WAS-LX1 към канадския WAS-L03T но тогава телефона ще стане Едносимов, защото в канадската версия на P10Lite няма двусимов модел.
Или пък да го ребрандираш към американската версия WAS-LX3 която също като канадската поддържа Band4 за Freedom и ще ти е двусимов. Но имай предвид, че американската версия НЕ поддържа някои Band-ове за Канада. Американската поддържа 2, 4, 5, 7, 28. Канадската е 2, 4, 5, 7, 12, 17. Т.е. с някои оператори няма проблеми, но с други пак няма да е съвместим.
Иначе ето и Европейската версия на кои работи - 1, 3, 7, 8, 20. Единствено Band7 е общ, но на практика българските орератори ползват само Band3. Реално трите оператора споделят Band3 и за това дори тука в БГ не може да стигнем максималната скорост на LTE дори в идеални условия, защото е споделено.

Като цяло, няма как да ползваш телефона с Канадска и Българска карта заедно. Пробвай трика да се използва само 2G/3G мрежа, но и тогава не знам ще стане ли номера.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Aalesund за това мнение:
  • Stefanin
Цитирай
#3

Огромно благодаря за изчерпателния отговор Smile . Сега вече ми е ясно какъв е проблема. Ще пробвам всичко написано по-горе и ще споделя дали става.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)