Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

XZ Premium - slow motion? Колко дълго?
#1

Здравейте! Тези дни ще си взимам Sony XZ Premium и ме интересува защото изгледах всички видеа с ревюта в нета но никъде не видях какво е точно времето за записване в slow motion...Имам предвид възможно ли е както на Sony Z2 с който съм в момента да запишеш нормално дадено нещо и след приключване на записа да те пита да си оградиш даден момент или цялото видео и да ти го сейвне вече в slow motion? Защото навсякъде чета и гледам за тази функция която ти трябва да я активираш по време на записа и май не траела колкото искаш ти а определени секунди което би било кошмар...Мерси!
Цитирай
Аксесоари
#2

Здрасти
Не може вече нещо заснето да се прехвърли
Телефона снима в този режим 0.182 секунди, което плейнато на забавен каданс е 6 секунди
...Z2 прави нещо съвсем различно
Цитирай
#3

Ужас...Значи ми е непотребен Sad А знае ли се дали и на XZ2 е така?
Цитирай
#4

Същото е
При 720р - 6 секунди
При 1080 - 3 (това премиума не го може)
S9 и S9+ могат на 720 - 6 секунди
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • kumbeto
Цитирай
#5

егати глупостта...по стар модел да може цяло видео или който момент ти искаш а новите не
Цитирай
#6

Ако наистина цялото видео е в 960 кадъра, мисля, че няма да е проблем с допълнителен софтуер да се обработи подобно на Z2.

Но да, тъпо е, че така са го направили, ти трябва да дебнеш кога да натиснеш бутона за slowmotion. А ако вкарва 960 кадъра по време на натискане на бутона - значи няма да може да се промени на друга част ръчно.
Цитирай
#7

Z2 записва със 120 кадъра в секунда, тук говорим за 960
Цитирай
#8

(2018-06-04, 10:46:16)Sev написа:  Z2 записва със 120 кадъра в секунда, тук говорим за 960
ами не би трябвало да има някакво значение...щом може да го поддържа като кадри значи би трябвало да може на цялото видео да е...а има ли телефон който да е без това ограничение и пак на тези кадри?
Цитирай
#9

(2018-06-04, 15:09:44)planetcho написа:  ами не би трябвало да има някакво значение...щом може да го поддържа като кадри значи би трябвало да може на цялото видео да е...а има ли телефон който да е без това ограничение и пак на тези кадри?

Има огромно значение и няма телефон (а и едва ли скоро ще има), който ще може да записва цяло видео при тези кадри поради простата причина, че ще са му нужни терабайти памет само за камерата.
Имай предвид, че видео с 960 кадъра се запива в реално време, а не е някакъв софтуерен ефект на камерата, който да добавиш в последствие. Тези 960 кадъра в секунда генерират страшно много данни за кратък период от време, а тези данни трябва да се съхраняват някъде. Ето защо Sony са вградили в сензора собствена DRAM памет (виж картинката: отляво е нормален сензор, а отдясно е този на Sony). Тази  DRAM памет действа като буфер и съхранява визуалната информация, докато тя е готова да се обработи от процесора. Обема й е 128 МВ (явно засега толкова е възможно предвид размера на сензора) и тя се запълва за около 2 секунди. Колкото е по-голяма резолюцията на заснеманото видео, толкова по-бързо се запълва паметта на сензора и с толкова намалява времето на забавения каданс. Иначе, при запис на 120 кадъра можеш да добавяш забавения ефект и на по-късен етап.


Прикачени файлове
.png 1-1(1).png Размер: 79.84 KB  Сваляния: 24

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
[-] 3 потребители изказват благодарност на xn3k за това мнение:
  • alex1, ddqnov, GH0STFACE
Цитирай
#10

(2018-06-04, 21:16:01)xn3k написа:  Има огромно значение и няма телефон (а и едва ли скоро ще има), който ще може да записва цяло видео при тези кадри поради простата причина, че ще са му нужни терабайти памет само за камерата.
Имай предвид, че видео с 960 кадъра се запива в реално време, а не е някакъв софтуерен ефект на камерата, който да добавиш в последствие. Тези 960 кадъра в секунда генерират страшно много данни за кратък период от време, а тези данни трябва да се съхраняват някъде. Ето защо Sony са вградили в сензора собствена DRAM памет (виж картинката: отляво е нормален сензор, а отдясно е този на Sony). Тази  DRAM памет действа като буфер и съхранява визуалната информация, докато тя е готова да се обработи от процесора. Обема й е 128 МВ (явно засега толкова е възможно предвид размера на сензора) и тя се запълва за около 2 секунди. Колкото е по-голяма резолюцията на заснеманото видео, толкова по-бързо се запълва паметта на сензора и с толкова намалява времето на забавения каданс. Иначе, при запис на 120 кадъра можеш да добавяш забавения ефект и на по-късен етап.
благодаря за разяснението обаче аз все още се чудя дали новият модел който още не е пуснат - този с 2те задни камери няма да поддържа възможност като Z2 за 960 кадъра?
Цитирай
#11

Няма логика да може
Цитирай
#12

(2018-06-03, 22:15:58)planetcho написа:  егати глупостта...по стар модел да може цяло видео или който момент ти искаш а новите не

Всъщност и новия модел ще поддържа това, което искаш и го имаш в сегашния ти телефон, а именно слоумоушън с 120 кадъра в секунда. 960 кадъра е съвсем друго нещо и мисля че добре го обясниха колегите над мен!
[-] 1 потребител изказва благодарност на alex1 за това мнение:
  • GH0STFACE
Цитирай
#13

120 кадъра е софтуер, 960 е хардуер. Простото обяснение.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)