Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 8/ MI 8 EE/ MI 8 SE- Покупка
#51

Зависи на какво държиш..
Амолед или ips
Снап 710или 835.. И т.н. Много са различни
Цитирай
Аксесоари
#52

(2018-06-11, 22:33:04)suffer написа:  Зависи на какво държиш..
Амолед или ips
Снап 710или 835.. И т.н. Много са различни

Най-вероятно има предвид MIX 2S  процесорите и камерите са еднакви, и xiaomi вече обявиха че mix2s ще получи същият софтуер като този на mi8... и аз още се чудя между mi8 и mix2s

част от моите приложения и проекти -> http://androidparanoid.eu/
Цитирай
#53

При липса на инфраред и двата не ги искам Wink
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • jonnkata, predator_v_bg
Цитирай
#54

Mix 2S май се оказва по-добрият избор от Mi8

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#55

(2018-06-13, 07:15:51)nowhere написа:  Mix 2S май се оказва по-добрият избор от Mi8
Принципно е по-добър ,микса е с 8gb рам.Друга тема е като дизайн, мисля, че Ми 8 изглежда по-добре.Като хардуер са еднакви,камери и батерии също.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#56

Има и с 6гб РАМ Микс, като цяло са еднакви телефони, но на микса е по-хубав дизайн и е отличаващ се такъв, както и че е керамичен. Е кое му е хубавото на дизайна на Ми8? Същия като Редми Ноут 5 и 6Х, но с ноч и стъклен гръб.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#57

И за мен Микс-а е с по-завършен дизайн. Тоя ноч е§*ва майката на Mi8, а и на останалите апарати с това чудо на технологията. Та, ако стоеше такава дилема пред мен, бих избрал Mi Mix2s...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#58

Дано скоро паднат цените, в момента mix 2s го има за 485$... а mi 8 е 505$. Лошото е че няма къде да видя mi 8 на живо, на някой не му ли е пристигнал вече(От София)?

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#59

Колегата го поръча на следващия ден откакто го обявиха и още дори не са му го шипнали...

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#60

На негово място бих канселирал и поръчал от друг, вероятно и цената ще е по-добра сега.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#61

Не, даже в момента е по-скъп Big Grin

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#62

Преди 10-на дена мислех да поръчам едно Ми8, ама като видях че срока за доставка по ДХЛ е 35 дена ми стана ясно, че това in stock си е малко фалшиво и се отказах
Всичко, което е налично е със срок 10-20 дена, а идва реално за около 7-10.

Иначе в кошницата от тогава държа и един Микс 2S. Цената между 2-та, като я гледам в момента е 10 евро повече за 8-цата, така че не е кой знае колко голяма разликата. ( а като ги слагах 2-та беше по-голяма, поне 20 евро) Колебая се между 2-та. Но има неща, които и в 2-та не ми харесват или по-скоро Микс-а не ми се вижда кой знае какъв ъпгрейд спрямо предният микс, а на ми8 има ноч...

Поне като е с амолед дали няма да му пипнат един хубав АОД дисплей, ама по-хубав от на самсунг даже.
Ей това ме влече най-вече в този модел, пък то е само мечти Smile
Цитирай
#63

XIAOMI MI 8 ще е в Европа август месец https://www.gizchina.com/2018/06/21/xiao...in-august/
Цитирай
#64

По-хубав от на Samsung ме съмнява скоро да има, защото Samsung ги прави на повечето, и техните дисплей са най-добрите.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#65

(2018-06-21, 15:56:33)hazART написа:  По-хубав от на Samsung ме съмнява скоро да има, защото Samsung ги прави на повечето, и техните дисплей са най-добрите.
Ти сериозно ли?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#66

Сигурно на Xiaomi дисплейте са най-добри, Big Grin Big Grin Big Grin, или на LG, говоря за Super AMOLED, айде стига, всеки знае, че на Samsung са най-добри.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#67

(2018-06-21, 16:00:26)hazART написа:  Сигурно на Xiaomi дисплейте са най-добри, Big Grin Big Grin Big Grin, или на LG, говоря за Super AMOLED, айде стига, всеки знае, че на Samsung са най-добри.
Колега, искам да ми покажеш няква статия от интернет която казва,че според Еди какви си параметри амолед е по-добър от другите?!Всеки потребител си има изисквания и предпочитания, имал съм много Самсунзи и знам да колко са цветни нереално...даже вземи един Самсунг насочи камерата примерно срещу "червено" и виж колко реален дисплей имаш.Да Амолед и Супер Амолед са страхотни за филми или игри, както знаем и са енергоспестяващи но примерно ако ползваш телефона за интернет,документи или д-р. Super LCD е в пъти по реалистичен и подходящ,да не говорим,че и той конкурира Амоледа по енергийност.Няма такова понятие най-добър дисплей,има реалистични цветове и супер засилени цветове за примамка на клиенти.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • milenvn, Wild bear
Цитирай
#68

Не почвайте да спорите за кой дисплей е по-хубав..
Имах впредвид аод дисплей, което си е софтуерна функция и може да се изведе на всеки амолед.
И при мейт 10 про го имам, но е постно. не се изобразяват нотификации от външни приложения, както е при С8/9..на самсунг
Ксиаоми се вслушват в желанията на потребителите си и предполагам, че ще го въведат и те, ако вече не са го планирали.
Иначе да не си мисли някой че самсунг са го измислили.
Още на нокия N9 имаше такава информация на заключен дисплей- с цветни дори ууджети и текст, че можеше и въобще да не си отключваш телефона.
Цитирай
#69

(2018-06-21, 15:56:33)hazART написа:  По-хубав от на Samsung ме съмнява скоро да има, защото Samsung ги прави на повечето, и техните дисплей са най-добрите.

Дисплеят на Mi8 е на Самсунг, но е по-нисък клас и като цяло не е никак флагмански - нисък контраст и лошо черно, това показват по ревютата - според тях е проблем в начина на лепене на пластовете над дисплея, но се вижда, че е по-зле.
Ей едно видео по темата:



Цитат:rumo

Не почвайте да спорите за кой дисплей е по-хубав..
Имах впредвид аод дисплей, което си е софтуерна функция и може да се изведе на всеки амолед.
И при мейт 10 про го имам, но е постно. не се изобразяват нотификации от външни приложения, както е при С8/9..на самсунг
Ксиаоми се вслушват в желанията на потребителите си и предполагам, че ще го въведат и те, ако вече не са го планирали.
Иначе да не си мисли някой че самсунг са го измислили.
Още на нокия N9 имаше такава информация на заключен дисплей- с цветни дори ууджети и текст, че можеше и въобще да не си отключваш телефона.

Според мен не е само софтуерна екстра - въпрос на контролер, който управлява дисплея е и не е само за amoled дисплеи, има го и на LCD. Вече софтуерна екстра е какво да изобразява в този AOD - дали само системна информация или и от външни приложения.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#70

При Goldway го гледам днес ми8 е 416Е белият 64гб,
А глобал стор го оферират с глобален ром вече. Дали е официален или сготвен от тях кой знае..
Ps: Времето за доставка обаче си остава 35-40 дена, което на мен лично ми намирисва, че реално го няма наличен


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#71

Виждам,че при Global Store пише, че е in stock. А 35-40 дни за обикновена доставка е напълно нормално, както и за всякаква друга стока поръчана от Али.

 
Цитирай
#72

(2018-06-21, 10:25:17)rumo написа:  Преди 10-на дена мислех да поръчам едно Ми8, ама като видях че срока за доставка по ДХЛ е 35 дена ми стана ясно, че това in stock си е малко фалшиво и се отказах
Всичко, което е налично е със срок 10-20 дена, а  идва реално за около 7-10.
    10 мнения по-горе съм написал това. Ситуацията към момента е същата.  
На скрийнщота, акo беше погледнал щеше да видиш, че съм избрал опцията DHL и съответно там се вижда срока за доставка
И без да се засягаш, ама най-много обичам като почнеш да ми обясняваш за DHL/  митници и пр.. Big Grin
[-] 2 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Friz, milenvn
Цитирай
#73

При условие , че не е поръчвал от .. 2 години може би
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#74

Xiaomi MI 8 чупи рекорди. За първите 18 дни от пускането му, модела е генерирал над 1 милион продажби: https://www.gizmochina.com/2018/06/23/xi...-8-series/

Ние се чудим защо цената в Алиекспрес се покачва, вместо да пада  [Изображение: storstark.gif]


Цитирай
#75

Пада според мен, всеки ден я гледам и сега в момента при Голдуей е 855лв DHL дава 9-11 дни за доставка. Това за версия 6/128.

[Изображение: 21693249.jpg]
[-] 2 потребители изказват благодарност на dp4u4umi6ev за това мнение:
  • ganchev, milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)