Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 8/ MI 8 EE/ MI 8 SE- Покупка

не са го променили
има няколко типа потребители, които получават различно време за чакане
минимум - 0 часа и минути
след тове 6 часа
после 72 и накрая 360

Никой не знае принципа, на който се определя това време.
Може би ти дават време да размислиш или след 2 седмици вече не ти е до ресет....
идеята, смятам е да не се отключват телефоните изобщо, но не искат да си навлекат гнева на потребителите
Цитирай
Аксесоари

Това има при руснаците като РОМ, явно си е истински глобал:

[Изображение: 22477947.png]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Аз съм със същия акаунт с който си отключих ми5 преди 2 години и нещо. Тогава май се чакаше 24 или 48 часа, a сега за втория телефон 360 Big Grin
Друго за дисплея - поради pentile матрицата и големия дисплей за FHD резолюция като се напрегна и погледна супер от близо (10см и по-близо) виждам пикселите. Не е болка за умиране, и цветове и яркост са си супер, но на ми5 не се виждат и това е едно от малките неща които ме дразнят. Също така ако беше малко по-малък например 6 инча щеше да е супер.
За батерията - мен ме изкара 2 дни с пуснат мобилен нет / wifi и 5 часа SOT, като остана 10 процента батерия.

Сега си поиграх със сензора за отключване, много ме кефи Smile
Значи за да отключи трябва да вижда част от лицето + поне едно отворено око.
Ако закриеш например с тениската лицето ти до носа и се виждат само очите и челото работи. Ако си сложиш шапка пак работи. И лява / дясна страна пак работи. Само очите не работи. Пробвах със слънчеви очила и работи, пробвах през огледало и работи Big Grin. Обаче снимка на монитора не работи Smile
Също така трябва телефона да го държиш към теб, завъртян или наобратно няма да отключи.

HTC 10 / iphone 12
[-] 2 потребители изказват благодарност на zviara за това мнение:
  • milenvn, pi4a7a
Цитирай

(2018-07-14, 08:29:11)suffer написа:  не са го променили
има няколко типа потребители, които получават различно време за чакане
минимум - 0 часа и минути
след тове  6 часа
после 72 и накрая 360

Никой не знае принципа, на който се определя това време.
Може би ти дават време да размислиш или след 2 седмици вече не ти е до ресет....
идеята, смятам е да не се отключват телефоните изобщо, но не искат да си навлекат гнева на потребителите

Нямам думи просто.....Дано не уцеля тия 360 часа като пристигне микса...
Първия път като отключвах Xiaomi беше на стария Mi5, за него чаках няколко дни за разрешение и го отключих моментално..втория Mi6 чаках 72 часа... сега 6 часа звучи добре.. Big Grin
Цитирай

Колеги, появиха се вече първите собственици на телефона в България! По мои наблюдения има и поне 7-8 човека от форума, които са го поръчали! Затова моля всички, притежатели и поръчали телефона да гласувате в анкетата/ Клуб на собствениците:

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94123


Цитирай

Каква е разликата между Global и International версиите? Каква е гаранцията и условията при закупен телефон от Азия?
Цитирай

Не знам каква е international версията, но при ксиаото има основно 3 положения:

- Chinese - китайският ром, без гугъл сървиси, това са им всички модели в началото
- global ROM - това е mi8 в момента, само софтуера е локализиран за повече държави и са вкарани гугъл сървисите, като няма китайски Bloatware. Телефонът си е за Китай, с тяхното зарядно.
- global VERSION - това е примерно Mix 2S в момента, малко от телефоните им имат такава версия - това е хардуер + софтуер, които можеш да ползваш на повечето места в света, може би това си видял като international. Зарядното е европейско и моделът и надписите са английски в тази версия спрямо китайската.

Гаранцията е съгласно условията на продавача - почти всеки ги пише. Не разчитай на нея, купувайки телефон си мисли, че няма гаранция.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • airbus
Цитирай

Всъщност Глобъл Версиите им са 80%

Изпратено от моят Redmi Note 5 Pixel Rom+GCam
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • airbus
Цитирай

И всъщност много малко Китайски и Глобални версии се различават в хардуера, и то главно в поддържаните честоти, което реално нас не ни бърка, защото всички котайски версии поддържат честотите на нашите оператори. Друга хардуерна разлика няма.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 3 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • airbus, milenvn, Wild bear
Цитирай

(2018-07-23, 19:48:19)stenlius написа:  Не знам каква е international версията, но при ксиаото има основно 3 положения:

- Chinese - китайският ром, без гугъл сървиси, това са им всички модели в началото
- global ROM - това е mi8 в момента, само софтуера е локализиран за повече държави и са вкарани гугъл сървисите, като няма китайски Bloatware. Телефонът си е за Китай, с тяхното зарядно.
- global VERSION - това е примерно Mix 2S в момента, малко от телефоните им имат такава версия - това е хардуер + софтуер, които можеш да ползваш на повечето места в света, може би това си видял като international. Зарядното е европейско и моделът и надписите са английски в тази версия спрямо китайската.

Гаранцията е съгласно условията на продавача - почти всеки ги пише. Не разчитай на нея, купувайки телефон си мисли, че няма гаранция.

Мерси за поясненията. Доколкото прочетох с преводач, гаранцията е към онлайн магазините Ali, Gear и подобни, доколко я има.  Каквото и да съм взимал досега, електрониката се е скапвала. Възстановяваха някоя дребна сумичка и толкова. Рисковано без гаранция, но цените са добри.
Цитирай

От Гиър откъм гаранции/връщане на продукт няма проблеми.

Изпратено от моят Redmi Note 5 Pixel Rom+GCam
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • airbus
Цитирай

Mi8 Global stable firmware available:

http://en.miui.com/thread-3334876-1-1.html

[Изображение: 22630634.png]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

а за SE дали скоро ще има Global?

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Пичове, някой знае ли кога горе долу ще пуснат белия вариант в продажба...

Изпратено от моят HUAWEI CAN-L11 с помощта на Tapatalk

LG Optimus Black P970, Huawei Ascend G7
Цитирай

Че той белия си е в продажба от старта на продажбите

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Е за глобал версията говоря....там за сега е само син и черен...

Изпратено от моят HUAWEI CAN-L11 с помощта на Tapatalk

LG Optimus Black P970, Huawei Ascend G7
Цитирай

Глобал версия няма, остави какво пишат търгашите Wink

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Точно така, има само Глобъл РОМ. А на теб защо ти е глобална версия?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Вече съм с бял Mi8 6/64  благодарение на колега от форума!    Dance Dance Dance
Дойде с китайски стабилен (MIUI9,5),но вече побългарен изцяло! Отключен ,руутнат, с инсталиран MIUI 10  седмичен дев 8.7.12 beta. Всичко лети ... Преди малко проверих вече е наличен 8.7.26
Иначе малко ми е голям неудобен за държане с тези заоблени ръбове,като се има предвид досегашните ми Mi2s , Redmi2 pro и Mi4C(всички бели Smile ). Ама май ще свикна... Tooth

Xiaomi Mi2S 2/32 -> RedMi2 2/16 -> Mi4C 3/32 ->Mi8 6/64 
[-] 2 потребители изказват благодарност на todesto за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай

Честито  Storstark

В тази тема може да споделиш първите ти впечатления и отзиви: MI 8- впечатления


Цитирай

Много бърз
https://youtu.be/4qd_Vgw61Gc
Цитирай

Втория коментар под видеото Big Grin :

"OMG MI is faster than Apple x ?? Its looks like 10x faster than IPhone X ??"


Цитирай

И една минута да запазим мълчание Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на lost in за това мнение:
  • borko197
Цитирай


S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

SD 845 си казва думата
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)