Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#76

Global Stable  Mi 5S v10.1.1.0 Android 7.0
Download

За местене в темата Mi5s
Цитирай
Аксесоари
#77

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1517799
Цитирай
#78

Дали ще има Android 9.0 за Mi5 някога?

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#79

Най-вероятно - не. Все пак MI5 досега получи два големи ъпдейта на ОС.

 
Цитирай
#80

малко тъжна новина, но...

The last Beta update for Redmi Note 3 (Pro) and Mi 5 models will be released on Friday. 8.11.22 and MIUI 10.2 (to be released in January) will be the latest updates for these two devices. I'm reporting that they will no longer receive updates.


вероятно има грешка и става въпрос за mi 5c.. Нека видим все пак. Ще следя за новости
Цитирай
#81

Xiaomi спира поддръжката на следните модели:
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Xiaomi Mi 5
Xiaomi Mi 4
Xiaomi Mi 4C
Xiaomi Mi 4S
Актуализации все още ще има за Mi5S и Mi5S Plus, но колко дълго - не ясно.

 
Цитирай
#82

Аз не мисля, че е нужно няква подръжка като цяло.Все пак да и морално остарели, а 80% от потребителите на марката имат по-нови модели.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#83

Toва е вярно, но също така има хора, дето взимат телефон и го ползват до край, понякога 3-4-5 години.
гореспоменатите модели са на по около 3 години, а ми 4 е дори на повече.
Интересно ми е дали ще декларират от Xiaomi поддръжка по 3 години на устройство или просто гледат да си освободят програмисти за новата вълна телефони, която е заляла пазара в момента.
Реално отсвирват всичко под андроид 6, даже под андроид 7
Цитирай
#84

Така е като се вади контейнери модели за 2-3 месеца, като цяло хем ме радват хем това масово производство не е на добре.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#85

някои модели си имат логично обяснение.
Реално имаме 2 варианта:
1. Наблюдаваме кое се пуска за глобален пазар, което означава, че ще го има "официално" и у нас (срещу съответната сума)
2. гледаме всичко и се дразним Smile
Цитирай
#86

За MI5 не ми стана ясно защо. С добри характеристики, наскоро получи и андроид 8 - спокойно можеха да го актуализират 1-2 години още.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Pacogamer
Цитирай
#87

Имах 5s ,според мен понякога по-стара система си остава най-добре за телефона отколкото да се мъчи с новите.А и Xiaomi с тези цени и масово производство наистина потребителите сменят бързо моделите.
Аз почнах с марката от Mi 4i от тогава какво ли не мина през ръцете ми, и ако сравнявам с други марки където много по-малко модели вадят ,Шаоми си остава любима марка.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#88

Аз пък още андроид 8 не съм получил... а mi 5 им омръзна и вече искат 9 Smile

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#89

Всяко нещо си има край, но 3 години за експлоатация на топ модел ми се вижда малко. Отрицател съм на модата "купи-хвърли-купи", която много производители прилагат. Мислех, че Шайоми са различни, но - уви...

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#90

Не знам дали xiaomi не са първите (изключвам айфон), които подържат цели 3 години, което е похвално. До сега ми е известно до 2 години на флагмани... може и да бъркам

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#91

На синковеца MI4 е още с MIUI 5 и не се оплаква. Вярно, че не му е основен, но малко "болест" ми се струва това с ъпдейта и подръжката.
[Изображение: IMG-20181121-180349.jpg]
Цитирай
#92

С андроид 6 и миуи 8/9 телефонът става съвсем друг.
На киткат има много несъвместими приложения и като цяло е много назад с чъс защитата, но всеки си преценява
Цитирай
#93

While this week is supposed to the end of support of MIUI China Developer ROM for Xiaomi Mi5/Pro [Gemini] and Redmi Note 3 Pro [Kenzo], we have a good news for you. We have just confirmed with MIUI Global ROM developer team that we will continue to maintain the Global Beta ROM for corresponding devices which is out of sync with China Developer ROM.
We will continue to post weekly updates of Global Beta ROM for both devices until an unspecified time.


добра новина за ползващите глобалните билдове Smile
Цитирай
#94

При минаване на глобален билд, трябваше ли да се форматира датата? Дали има някаква функционална разлика между глобалния и китайския дев?

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#95

има много големи разлики.
Например на китайския дев му спря поддръжката в петък Smile
Цитирай
#96

(2018-11-28, 08:30:53)suffer написа:  има много големи разлики.
Например на китайския дев му спря поддръжката в петък Smile

Точно по този повод питам, дали си струва да мина към глобалния дев или да си ползвам неподдържания китайски.

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#97

Ами най-малкото заради security patch-овете бих препоръчал Global dev.
Интересно ще е дали ще продължи xiaomi.eu поддръжката.
Тогава бих препоръчал техния ром
Цитирай
#98

Относно xiaomi.eu ромовете. Според това https://xiaomi.eu/community/threads/8-11...ost-458667
Ще се промени да е на база глобал версията, все пак предпдолагам, че седмица две няма да има седмични ъпдейти.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Shortyoko за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#99

Ако получава Global Stable ще е добре, дори и да са само Security Patch - ове

Вкараха го с 1 ния крак в гроба стабилно тоя модел.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

новината се отнася само за китайските билдове, така че докато не го отрежат глобално няма да са само секюрити пачовете, ами и миуи 11 сигурно Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)