Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Внимание!Относно Xiaomi Redmi Note 5 Pro
#1

В наши бг сайтове и в Олх, търговците са наредили като продажба Xiaomi Redmi Note 5 Pro , на хартия всичко е точно но....Заглеждайки се:
1.Червена Кутия ( без надпис Pro)
2.Pro е индийска версия в бяла кутия!
3.Pro е камери на Сони, китайска/глобълската е Самсунг/ОВи
4.Китайската е Орео,индийската е все още Ноугат!
5.Индийската версия на тест изкара повече точки от Китайската!
6.Камери тест,по-добри на индийската (Сони)!

Видеото на двете версии също е различно в полза на индийската версия Pro.У нас аз лично не съм видял индийска версия,но странно защо търговците слагат фалшиво име дори казвайки сами "по-добрата камера".
Сезирах дадени колеги да си поправят грешките,на които те замълчаха.А може би защото Note 5 е 200 евро а те у нас 4/64 го пускат за 220-230 !

Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • slavi_777, suffer
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте.
Така като гледам при многобройните видео сравнения и тестове в ютуб,
задната камера е много по-добра при глобалната и при китайската версия отколкото при индийската!
Предполагам това са имали предвид продавачите в OLX.
Ако вече става въпрос за предна камера индийската версия е категорично по-добра.
Наистина PRO е подвеждащо в заглавието и предполагам няма да видим на българския пазар тази версия,
тъй като дори не я намирам на китайския пазар.
Цитирай
#3

(2018-06-05, 09:27:48)vinchenzo84 написа:  Здравейте.
Така като гледам при многобройните видео сравнения и тестове в ютуб,
задната камера е много по-добра при глобалната и при китайската версия отколкото при индийската!
Предполагам това са имали предвид продавачите в OLX.
Ако вече става въпрос за предна камера индийската версия е категорично по-добра.
Наистина PRO е подвеждащо в заглавието и предполагам няма да видим на българския пазар тази версия,
тъй като дори не я намирам на китайския пазар.
Да от клипове уж китайската по-добра,но срещнах на места която индийската снимаше по-добре ,явно ще е на догадки дали сензорите на Самсунг са по-добри или само цветово като старите им.
Цитирай
#4

Pro няма да я видим на нашия пазар, тъй като и в Китай не се продава.  А тези търговци с обяви в олx, пазаруват като нас от Китай и тук просто препродават с някаква надценка. По добре човек да си пазарува директно и на реалната цена. А Pro-то вероятно се е появило от директното копиране на характеристиките на телефона от сайтове като GSM arena  Smile


Цитирай
#5

Именно, като водихме диалог наблегнах,че в описанието им е грешно!На което те ми викат "Каква е разликата"!!!А разлика има ,може да е минимална но има.
(2018-06-05, 21:30:25)milenvn написа:  Pro няма да я видим на нашия пазар, тъй като и в Китай не се продава.  А тези търговци с обяви в олx, пазаруват като нас от Китай и тук просто препродават с някаква надценка. По добре човек да си пазарува директно и на реалната цена. А Pro-то вероятно се е появило от директното копиране на характеристиките на телефона от сайтове като GSM arena  Smile
Цитирай
#6

Здравейте, забелязах, че на българския пазар се предлага Pro версията с 6gb ram. Доколкото разбирам, само Pro модела има вариант с 6gb ram. Има ли грешка в описанието или наистина има Pro версия на българския пазар?
Цитирай
#7

Мен ме объркаха искам да купя такъв тел. и незмам про ли да търся или само ноте .къде е по добрата камера предна и кое е с 6гига
Цитирай
#8

То за нашите продавачи всичко е про прайм супер дупер.има си 6/128 6/64 и от НеПро варианта
[-] 1 потребител изказва благодарност на Wild bear за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#9

Pro няма в Европа,освен ако не сте ходили на екскурзия в Индия и сте си го закупили от там!

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

(2018-08-25, 08:54:27)rodi1i написа:  ….Доколкото разбирам, само Pro модела има вариант с 6gb ram. Има ли грешка в описанието или наистина има Pro версия на българския пазар?
Може да провериш за всеки случай тук, може да не е грешка - цък

 
Цитирай
#11

(2018-08-25, 09:39:53)go6071 написа:  Мен ме объркаха искам да купя такъв тел. и незмам про ли да търся или само ноте .къде е по добрата камера предна и кое е с 6гига
+1 
Бързо разбрах че Redmi Note 5 Pro е само при бомбайците, но аз исках по скоро да взема със сигурност да е с AI Dual Camera.

да не се смята за реклана, но вижте как го пишат утвърдени търговци

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#12

Сам го каза,търговци!Не са разбирачи на телефони , бях ги скастрил повечето още като се появи модела,някои промениха модела,други не.

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
Цитирай
#13

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/58...note-5-pro това про ли е ?
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/60...note-6-pro сравнени двете , кое е за предпочитане ?
https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo.../#opisanie
Колебая се между трите модела , някакви насоки ?
Цитирай
#14

ПРО е само за Индия модела. Тук едва ли се продава. С две камери на сони е отзад.
Между двата си е въпрос на личен избор:

Искаш или не искаш ноч?
вероятно 6цата ще има по-голям шанс за андроид 9 (ако държиш на ъпгрейд на андроид в някакъв момент от ползването на телефона)

https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone2=9333

предимства на 6:
Предна двойна камера
По-голям дисплей
....
Цитирай
#15

Извинявам се , но какво е ноч ? Ако избирам между шиоми 6 и хуавея как стоят нещата ?
Цитирай
#16

прорезът в горната част на дисплея е ноч

а за хуауей и редми ноте 6 се пуска тема в този раздел: https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=117
Цитирай
#17

"Веждата", ако така ще се ориентираш по добре.
Цитирай
#18

(2018-10-29, 10:33:00)suffer написа:  вероятно 6цата ще има голям шанс за андроид 9 (ако държиш на ъпгрейд на андроид в някакъв момент от ползването на телефона)

https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone2=9333

предимства на 6:
Предна двойна камера
По-голям дисплей
....

Redmi note 5 AI ще има андроид 9 в началото на 2019г Пише го на сайта на Шиоми. Така,че защо мислиш,че е възможно да не получи?

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#19

Защото е редми и защото не съм видял къде пише, че ще получи.
Редми никога не получава повече от един ъпгрейд на OS
Цитирай
#20

(2018-11-03, 19:10:29)sunmaster написа:  Redmi note 5 AI ще има андроид 9 в началото на 2019г Пише го на сайта на Шиоми. Така,че защо мислиш,че е възможно да не получи?
Може ли да споделиш линк да видя и аз? Big Grin
Цитирай
#21

(2018-11-03, 21:06:32)Miro2210 написа:  Може ли да споделиш линк да видя и аз? Big Grin
Гледах в ютуб клип със списък и там пишеше Q1 2019г
Но нашия е Ai,a той си идва с 8 в кутията и трябва да получи 9. Нот про идва с 7.1.1 и 8.1.1 му е последния ъпдейт.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#22

Клип?

Много ще се радвам да има ъпдейт, но историята досега показва друго. И точно АИ-то идваше със 7ца в началото
Цитирай
#23

(2018-11-03, 23:29:15)suffer написа:  Клип?

Много ще се радвам да има ъпдейт, но историята досега показва друго. И точно АИ-то идваше със 7ца в началото
Не,Ai идва с 8 в кутията,нали моя го купих нов и не разпечатан . Про идва с 7.1.2. Затова няма логика да няма 9 за Ai.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#24

В кутията може да идва по-скоро произведена версия на телефона. В началото бяха пуснати всичките с Нуга


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#25

(2018-11-04, 10:12:36)suffer написа:  В кутията може да идва по-скоро произведена версия на телефона. В началото бяха пуснати всичките с Нуга
Е не е вярно. Дори в Gsm arena си пише ,че единия е със 7.1.2,а другия идва с 8. И това е една от основните разлики,освен камерата. Преди да купя телефона изгледах всякакви руски ревюта и също една от основните разлики беше тази. Xiaomi redmi 5 pro-android 7.1.2,redmi 5 Ai-android 8.0 .

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPh...hone2=9120

Виж сам.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)