Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Колко % RAM Памет използва телефона ви
#1

Здравейте, 

От скоро съм с S9 плюс, но ми направи странното впечатление, че от 6 гб рам свободни са между 1,9 и 2,8 гб. При вас така ли е и нормално ли е според вас?

Samsung Galaxy S9 Plus
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм с друг тел., от 4гб рам- 2,3 до 2,5гб свободна.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#3

Телефона ползва рам памет ,точно толкова, колко му е нужно за да работи нормално... 
Това ,което остава реално не ви върши работа по простата причина, че не се използва...
В този ред на мисли ...търсите теле под вола...

От опит мога да кажа, че има по-хубави телефони от моя, но това са следващите модели от тази марка...   [Изображение: tummenupp.gif]
[-] 1 потребител изказва благодарност на SeVdilin за това мнение:
  • ivkos
Цитирай
#4

(2018-06-05, 10:13:06)SeVdilin написа:  Телефона ползва рам памет ,точно толкова, колко му е нужно за да работи нормално... 
Това ,което остава реално не ви върши работа по простата причина, че не се използва...
В този ред на мисли ...търсите теле под вола...
Абе ти чуваш ли се какво приказваш? Останалата свободна рам е за отваряне на няколко приложения наведнъж. Аз много често мултитасквам и ми остава <1,5гб свободна рам, съответно си я чистя. Много често ползвам някаква музика, спортно приложение с gps и браузване в нета плюс гледане на ютуб, и всичко това е едновременно, после мога да си отворя и някоя игра без да затварям приложенията които съм ползвал до момента. Е точно за такива неща ти трябва рам.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#5

Нищо не приказвам, а пиша...
Първо вземи се ограмоти относно Андроид и тогава пиши врели-некипели...
Не е нужно нищо да затваряш и отваряш... 
Заетата рам ти държи всички използвани приложения в режим на готовност и именно това е целта да бъде заета с този процес.
Не е нужно да  се излагаш повече.

От опит мога да кажа, че има по-хубави телефони от моя, но това са следващите модели от тази марка...   [Изображение: tummenupp.gif]
[-] 3 потребители изказват благодарност на SeVdilin за това мнение:
  • boris.stz, ivkos, OliQueenBG
Цитирай
#6

Колегата SeVdilin е прав, Андроид е на базата на Linux и RАМ паметта функционира по начина който е описал колегата.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • boris.stz
Цитирай
#7

Това което писах го гледам всеки ден на моя телефон. Пусна ли много прилижения, рамта се намаля. Коментирай това.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#8

На твоето Шошоми може би RAM мениджмънта е на ниско ниво, при една добре написана операционна система винаги рамта е заета на около 70%, като при по-голямо натоварване системата решава кое старо прилжение да се освободи от RAM паметта и кое да остане. Всяко приложение, съхранявано на RAM паметта е работещо във фонов режим и се отваря мигновено, за разлика от затворените. RAM паметта е интелигентна и самообучаваща се и знае при нужда кое приложение да затвори и кое се ползва повече и да го остави отворено. Всичко това явно на китайците не им е познато.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#9

С 3 думи, нищо не каза освен че китайците не знаели нещо си, горките неспособни китайци :/

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#10

@nehranimaiko, Андроид не е Windows, макар че и последният е доста алчен и лаком към RAM памет. Последният в момента ми е заел 5.9GB RAM (OS Windows 10 64 bit) от 16GB налични.
Отворена една мозила с 6 таба. Останалото са фонови дреболии, зареждащи по дефолт.
При Андроид е друго - там самият принцип на работа е по-различен и системата се стреми да държи колкото се може повече в рамта като сама изчиства най-отдавна ползваното приложение, включително и във фоновия му режим ако види такава нужда. В този смисъл използването на clean master-и и други подобни дивотии на телефони с рам от 4GB нагоре е меко казано абсолютно излишно. В твоя случай просто няма нужда да го правиш - ако мултитаскваш прекалено много, просто телефонът сам ще си освободи необходимото му количество рам без да се налага да се напрягаш и да умуваш кое точно е подходящо да спреш или не.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Eastern за това мнение:
  • mrjackal, OliQueenBG
Цитирай
#11

При шаоми нещата са различни, имал съм такъв телефон.Всяка апликация се зарежда наново след затваряне във фонов режим.

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Което потвърждава думите ми, че китайците не могат да напишат хубава операционна система. Или поне на по-евтините модели.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)