Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Honor 5x китайска версия - историята на едно мъчително отключване.
#1

Смартфон Huawei Honor 5x, закупен от Китай, със заключен bootloader, естествено. 
Понеже преди бях пробвал и не беше станало, а прочетох, че Huawei спират отключването окончателно, реших да не отлагам повече. 
Исках да го отключа , да го руутна и да му блокирам и изтрия китайските боклуци. 
Да, ама не. Нито китайският, нито международният сайт на Huawei ми приемат IMEI.
Принудих се да платя 4 Евро на dc unlocker, за да го отключа (не всички инструкции в нета са добри, с някои само ще губите пари през dc unlocker). 
Хубаво ама fastboot ме изхвърля, не ми дава да ползвам кода. 
Отключих bootloader - a с руския Huawei multi tool с кода, получен от dc unlocker. До тук добре... 
Флашнах му TWRP recovery и реших да сменя ROM-a с чист Андроид.
Да, ама не, на абсолютно всички уж за същия модел(ама явно не и за китайския вариант) се саморестартираше постоянно. На всичкото отгоре спря да работи тъча и нито мога да вляза в recovery, нито нищо.
Във fastboot влиза, но компютърът не го разпознава... 

Отчаях се почти, мислех да звъня на Be6i4 вече за помощ... 
Докато не установих, че ако вляза във fastboot без да махам кабела, Windows все пак го открива. С драйверите от minimal adb. С Huawei официалните не ще - с и без проверка на сигнатурата на драйверите. Разгеле.

Дам... Ама в нета докато открия точно за китайския вариант оригинален ROM с Андроид 6 голям зор (защото не може да сложиш Android 5.1 ако вече си ъпдейтвал до 6.

Намирам го в някакви китайски сайтове, ама свалянето прекъсва - ужас. Разгеле в мрежата на тиком не прекъсна и се свали. 
Хайде разархивирай, разопаковай с Huawei firmware extractor в adb папката.
Е, вече трябва да е лесно. Флашваш recovery,  после system, после boot и т.н. Така пише в xda.
Да, ама не. Пак се рестартира нон стоп. 
Но тъча вече работи в recovery, значи съм на прав път.
Хайде пак ама по инструкцията в 4pda. Флашваш това и това, factory reset в recovery,  флашваш второто и третото, хайде пак format.Флашваш пак първото и четвъртото. 
И най-накрая се възстанови и изгря. 

Добре викам си, няма да стане да се смени рома, хайде поне да сложа пак TWRP и  root със  super su.
Да, ама не. Super su вика нямаш root.
Всички препоръчани по форумите версии. Пробвах и Phh superuser. Нъц. 
Накрая почнах назад една по една с все по-стари версии на super su да пробвам да го руутна. Накрая с 2.46 стана.
1GB китайски приложения изтрих! 
Спрях рекламите. 
И  въпреки всичко някои системни приложения на Huawei продължават да се свързват и да пращат нещо към Baidu, въпреки, че съм спрял user experience и не съм влязъл в Huawei акаунта. 
Спрях ги с no root firewall.
Но това не е всичко - китайският ром Google play няма. Хайде търси - накрая стана с Google installer 2 за Xiaomi.
Да, ама контактите не щат да се синхронизират и не щат. 
Та сложих на двата телефона true caller и чрез неговия backup ги синхронизирах.

Уф, измъчи ме това животно. 3 дни цялото свободно време. Но го преборих. 

В заключение това е абсурдно трудно. Купуваш си телефон(джобен компютър) и не можеш да си му пълноправен администратор и да го контролираш какво ти показва и какво къде праща. Абсолютно нечестно.

Nokia 1.4 Android Go е много лек, така че реално 2гб рам стигат. 


Цитирай
Аксесоари
#2

Ето и правилните работещи инструкции:
1. Трябва да отключиш bootloader-a по един от двата начина, описани тук:
https://forum.xda-developers.com/honor-5...x-t3328600
За да стане последната стъпка на компютъра си трябва да си инсталирал adb и fastboot - най-лесно от тук.
http://www.mediafire.com/file/ccnnv843a2...v1.4.3.zip
Отваряш, пускаш файла и на всичко отговаряш с y и чукваш enter.
За да се разпознае телефонът в режим fastboot от компютъра, докато е още свързан с компютъра натискаш power и бутон vol-.
Сега вече можеш да отключиш с командата с получения код. Тази команда води и до Hard reset, ако имаш важни неща в телефона ги архивирай.

2.Трябва да сложиш TWRP recovery.
Сваля се от тук:
https://eu.dl.twrp.me/kiwi/
Инсталира се така - копираш файла в adb папката, преименуваш го за по-лесно на twrp.img . Телефонът трябва да е във fastboot режим. 
В adb папката натискаш shift и задържаш, десен бутон в празното пространство, Open power shell here. 
Fastboot flash recovery twrp.img

3.Като приключи се влиза в него така power бутон vol-  и vol+ (т.е. задържаш и трите бутона.)
Swype-ваш да разрешиш модификации, 
 Install и инсталираш този super su, КОЙТО ПРЕДВАРИТЕЛНО СИ СВАЛИЛ ВЪВ ВЪТРЕШНАТА ПАМЕТ НА ТЕЛЕФОНА, и никой ДРУГ, другите дори да им забрани автоматичния ъпдейт не слушат и руута изчезва. Този е пипнат и пак се мъчи да го ъпдейтне, даже в нотификации излиза, че е ъпдейтнат, но изплюва грешка и си стои старият.
 https://www53.zippyshare.com/v/A4ofcoWb/file.html
(Трябва да затвориш рекламите, истинският файл е zip около 3.5mb,  понякога трябва да се кликне два пъти на ОРАНЖЕВИЯ БУТОН, за да се свали истинският файл) 
Готово.

Nokia 1.4 Android Go е много лек, така че реално 2гб рам стигат. 


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)