Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос за VoLTE
#1

След като Теленор пусна тестово услугата VoLTE за произволно избрани клиенти, искам да попитам дали някой с Redmi note 3 е получил VoLTE. Само да кажа, че за да активирате услугата на телефона е необходимо настройките на региона да са направени на Индия! Тогава при влизане в Settings - SIM card & mobile networks ще видите ново меню "VoLTE enabled" и трябва да го активирате. Споделяйте за да видим дали ще работи услугата на Redmi note 3.
Цитирай
Аксесоари
#2

То не е за определени клиенти, а за определени модели.

Nokia 1.4 Android Go е много лек, така че реално 2гб рам стигат. 


Цитирай
#3

"Теленор“ пусна 4G гласова услуга по технологията Voice over LTE (VoLTE). За момента тя е в тестов период и е достъпна само за избрани на произволен принцип клиенти на телекома. Те могат да се възползват от нея, ако разполагат с 4G планове на оператора и покритие на мрежата, както и смартфонът им да поддържа VoLTE свързаност. До момента в България телекомите предлагаха само стандартен пренос на глас през 2G и 3G мрежи. При последните има възможност за HD гласова услуга, която елиминира шума и се налагаше постепенно през постепенно от българските оператори.
Цитирай
#4

Не е нужно да сменяш региони набираш *#*#86583#*#* а при виваком има ли го
Цитирай
#5

Не, няма го при Виваком. Услугата е нова за страната ни и за сега се предлага само от Теленор. Предполагам в близко будещи ще е стартират и другите оператори. Относно активирането с клавиатура също е вариант, но специално за мен е по удачен варианта с региона, понеже го имаш вече в менюто като опция за спиране и пускане. Другото което е, че на регион България нямам приложението "теми". Също така нямам в съобщенията "Mi Message" за безплатни sms и mms между Xiaomi телефони.
Цитирай
#6

Аз съм с RN5 пробвах и с кода, пробвах и от скритото меню да активирам, от настройките е включено също, но уви не се показва горе до мрежата. Пробвах и със смяна на региона, но нищо. Доколкото видях трябва да се появи горе в лентата до обхвата volte4G? На Мтел съм, доколкото разбрах вече и те са го пуснали и имам познати, при които работи но на други телефони. Някакви идеи?

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай
#7

Услугата е в тестов период и при трите оператора. Ти каквото и да направиш, ако не си от "избраните" нищо няма да стане. Изчакай официалното пускане за всички клиенти.


Цитирай
#8

И при мен го няма. Пффф България понякога е доста назад. Volte го има от 2014 Big Grin

Samsung Galaxy Ace GT-S5830(old)
Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime (Global Developer MIUI 9)
Цитирай
#9

Ние се движим винаги със закъснение. LTE мрежите дойдоха тук 5 години след другите страни. Сега същата работа и с VoLTE...


Цитирай
#10

Колеги, вече не е необходимо да чакаме операторите да се натуткат. Ето линк към темата, с подробно описание как да пуснете VoLTE на всеки Xiaomi телефон: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94364


Цитирай
#11

Колеги, вече имаме подкарано VoLTE на Redmi 3 Pro. По аналогия същия метод би трябвало да стане и тук. Моля тествайте и пишете в темата за VoLTE дали е проработило. Ето и точно как да тествате: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1504726


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)