Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S-Pen-a тотално отказа
#26

Същия проблем.

С четене тук-там, реших да пробвам и проработи (преди половин година).

Вадите върха на писалката (с инструмента в комплекта).
Изплаквате телефона със чиста вода (особено, ако е бил в солена вода или в някой басейн с какви ли не химикали).
Изплаквате и писалката.

Ще я "готвим" Smile
Трябва ви нормална фурна с възможност да грее на 50-60°C НЕ повече (отвсякъде, без вентилация).
(НЕ става с микровълнова, най-вероятно ще прецакате писалката напълно!)

Загрейте до 50-60°C
Слагате писалката посредата на фурната върху металната решетка. Не на дъното. И без върха (писеца).
Отначало пробвах 10 мин. (сработи от 7-8мм разстояние)
После още 10 мин. този път сложих друг писец (връх) - тръгна нормално за няколко минути и после пак само от разстояние.
Оставих я още 30 мин, като на 10те изключих фурната.

Поставих върха и не съм имал проблем.

---

След няколко мокрения и готвения може леко да се деформират пластмасата, там където е в контакт с металната решетка на фурната.
Потърсете нещо не метално за подложка между решетката и писалката, примерно текстолит или друга пластмаса.

Тъй като често ходя на басейн, няколко препоръки, ако ще го "давите":
Не ползвайте/вадете писалката във водата.
Залепете малко тиксо или я извадете/махнете писалката предварително, т.е. да не я мокрите изобщо.

Аз лично си взех втора писалка. Със старата "плува", а като изсъхне ползвам новата.
Цитирай
Аксесоари
#27

Добре де стрували си цялата тая машинация за около 10€ ,лично аз не бих се наел?
Писалките явно драстично са поевтинели Smile Като гледам алито има и за по 5-6€ еврака писалки

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#28

Аз си взех нова от Али за 29 лв с доставката. ПИрфектнЪ... Старата - като колегата - за зор заман и за давене...

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#29

Кога си я взе ,аз ги гледам в момента Оригинални Smile -те по 6€ еврака Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#30

(2018-08-28, 11:27:10)Compare написа:  Кога си я взе ,аз ги гледам в момента Оригинални Smile -те по 6€ еврака Smile

Преди месец някъде дойде. Все по толкова вървяха. Интересно, че им е паднала цената...

Edit: Ей тва е търговеца и още са на същата цена:
Original Samsung Note 8 Active Stylus S Pen For Galaxy N950 N950F N950FD N950U N950N N950W Caneta Touch Screen Pen Note8 S-Pen
http://s.aliexpress.com/juMrmEfE?fromSns=Copy to clipboard

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#31

Дори едно “оригинално” калъфче от AliExpress няма абсолютно нищо общо със истинския оригинал, да не говорим за аксесоар от типа на S-Pen. Що се самозалъгвате, че нещо за 10 лв. е същото като оригинала за 70 лв. не знам. Аз AliExpress ги зачеркнах тотално от местата ми за пазаруване. Само оригинал от официалните магазини в България и знам, че получавам качество и гаранция за парите си.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#32

Доста по евтинко е за това съм се ориентирал към алито.
Че продават мноооого боклуци не мога да твърдя и обратното но за сега си остава алито като фаворит.
Да вземем писалката ,употребявам я точно 2-3 ъти в годината и да си я купя за 70лв при положение че не е перфектна след намокряне категорично НЕ,бих си взел една за 10-15евра и мирясвам .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#33

Тая писалка от Али съм склонен да повярвам, че е същата, която продава и нашия търговец.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#34

Проблем има батовчед ми с неговия Нот 8.При изваждане на писалката реагира и изкача въздушната команда,но при прибиране не реагира.Писалката си работи нормално,изпробване на моя Нот 8.Дали при изплакване на гнездото,може да има някакъв положителен ефект?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)