Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Honor 10
#76

След тест в AnTuTu, cpu беше 43. 8 градуса, доста заграл беше гърбът на телефона около камерата и слота за сим. Не съм сигурен, че това е нормално.С В143 ъпдейта съм


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30Pro
Huawei GT2 Pro
Цитирай
Аксесоари
#77

При актуализацията до 143 и при мен загря порядъчно , но след това бързо се охлади , въпреки , че после го ръчках доста дълго време . Мисля , че е нормално когато процесорът е силно натоварен да загрява повече .

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай
#78

За вас 43 ге загряване ли е? Не е сериозно това. Само 6 гр над телесната. При мен не загрява.
Ако мислите, че има проблем, всеки петък в сервиза на Леге правят безплатни тестове.
Цитирай
#79

(2018-08-09, 19:50:54)georgieff21 написа:  Поне като давате подобни линкове опишете с няколко думи за какво иде реч .Тази новина вече я научих по-рано...

Да, не сложих описание от бързане! Ти щом си я прочел защо не ни осведоми?

Някой може ли да ми каже как да огранича максимално Фейсбук да не работи на заден план защото не се получава с всички опции.
На снимката пише спряно защото ръчно го спирам. Много ток харчи а не го използвал толкова много колкото седи в фонов режим активно!


Прикачени файлове Миниатюри
       

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай
#80

skiman, не казвам че има проблем, просто този опредвлен участък видимо е по топъл.Питам и други потребители, за да споделят дали и при тях е така. Ако и при вас е така, значи няма проблем. Преди време имах и един Sony Xperia Aqua и той грееше така. За него ми казаха, че самия процесор си е такъв, грее доста повече от останалите

Huawei P30Pro
Huawei GT2 Pro
Цитирай
#81

По принцип стъклените телефони греят малко повече. Защото стъклото е лош топлопроводник и се охлаждат по-трудно. Отделно сложи и силиконовия гръб и нещата съвсем се стоплят.
Моя при гледане на клипове(игри не играя) загрява съвсем леко. Но като се има предвид, че околната температура е към 30 гр, държа го в ръка(става 36 градуса), да загрее леко не виждам да е проблем. Вече зимата ако загрява така както го описваш, може да се окаже, че има проблем. За сега не виждам нищо нередно в поведението, освен, че като затварям месинджъра екрана премигва за миг. Но го имаше това и на Р10-ката, така, че вероятно е от тъпото приложение.

Въпреки всичко е така за идеята мисля да мина другата седмица в петъка до сервиза на Леге да проверя тази опция за безплатен тест какво представлява. Ако успея да се измъкна от работа де. :-)


п.с. Един колега си забравил Нокия 6 в жабката на колата на слънце. И след 2 часа се сетил да го извади. Телефона беше тотално спрял. Пълен блокаж. Сума време "му духахме" тука да се охлади и се размърда чак след час някъде. Ама отваряше приложения все едно е нокия с фенерче.
Цитирай
#82

Преди малко направих около 25-30 снимки на едни улични котенца и телефона загря супер много от средната до горната част и започна да забива. Не знам дали е някакъв софтуерен проблем след ъпдейта... На сянка, държеейки го в долната част, няма причината горната му част да започне чак да пари...  За сега забелязвам, че при използването на камерата, се загрява най-много и много бързо.

Sony xperia, Asus memo pad hd7, Motorola Moto G, LG K10 K420 
Цитирай
#83

Сега пробвах и направих към 40 снимки на цветята на жена ми  Веднага след това снимах клип около 5 мин. 
Абсолютно никакво загряване няма при мен   Stolt
Единственото, което виждам като разлика спрямо р10 е, че процента заета рам винаги ми е м/у 50-60%. При р10 ми беше към 35-40%.
Цитирай
#84

(2018-08-11, 17:38:21)mrysna_usta написа:  Преди малко направих около 25-30 снимки на едни улични котенца и телефона загря супер много от средната до горната част и започна да забива. Не знам дали е някакъв софтуерен проблем след ъпдейта... На сянка, държеейки го в долната част, няма причината горната му част да започне чак да пари...  За сега забелязвам, че при използването на камерата, се загрява най-много и много бързо.

Сервиз ! А ако сте от София , на Леге ! Wink

Smile
Цитирай
#85

Преди малко снимах на автоматичен режим(снимка) в тъмното и светкавицата прави снимката отвратителна


п. п:първата е с светкавица, а втората на нощен режим без светкавица


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei P30Pro
Huawei GT2 Pro
Цитирай
#86

(2018-08-11, 19:34:58)georgieff21 написа:  Сервиз ! А ако сте от София , на Леге !  Wink
Преди снимане     и след има няма 2 мин снимане без светкавица и на автоматичен режим...    

Sony xperia, Asus memo pad hd7, Motorola Moto G, LG K10 K420 
Цитирай
#87

@gogostiv Светкавицата се ползва само за близко разстояние , в случая при панорамна снимка само вреди .

@skiman Андроида нали определя заетостта на РАМ-а и вероятно 8.1 в този модел изисква доста повече място .

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай
#88

(2018-08-11, 20:25:46)gogostiv написа:  Преди малко снимах на автоматичен режим(снимка) в тъмното и светкавицата прави снимката отвратителна


п. п:първата е с светкавица, а втората на нощен режим без светкавица

Изглежда, все едно имаш силиконов или прозрачен поликарбонат калъф - от тях се получава този ефект със светкавицата.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#89

Имам такъв калъф, но след като напрахих първата такава снимка, веднага го свалих. Без него резултатът е същия. Светкавицата ми е на автоматичен режим и тя се пуска когато прецени. За нощни снимки на далече ще ползвам само нощен режим. Благодаря за инфото.

Huawei P30Pro
Huawei GT2 Pro
Цитирай
#90

(2018-08-12, 11:37:56)nikid написа:  @skiman Андроида нали определя заетостта на РАМ-а и вероятно 8.1 в този модел изисква доста повече място .

При теб как е? Защото и на р10 ката съм с 8 ца и там е доста по-малко.
Друго сравних. На р10 дисплея на максимална яркост е доста по светъл  отколкото на хонора също на макс яркост. От там и четливоста на слънце е по добра на р10. 
Отделно на wifi на р10 скороста даунлоуд/ъплоуд е доста по висока. Измерена в нас към един и същи сървър.
Цитирай
#91

За съжаление нямам база за сравнение с друг Хуавей , сравнявам само с LG G3 и всичко в Honor 10 e много по-добре . Р 10 е с малко по-нисък контраст , но е с по-добър резултат на слънце 3379 с/у 2757 при Honor 10 , вероятно IPS-NEO матрицата в Р10 , която има по-добро черно , не е налична при Honor-a . Иначе при мен паметта варира от 59-63% , колкото и при LG G3 3/32Gb.
ПП . Сега като поразрових из нета , навсякъде дават, че Honor 10 е снабден c най-новата LTPS IPS LCD матрица , с която Р20 на слънце прави 3683 , така че за мен остава загадка откъде идва по- ниския резултат .

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на nikid за това мнение:
  • skiman
Цитирай
#92

Като нищо с някой ъпдейт ще го коригират.
Някой да знае дали ще видим VoLTЕ на нашите телефони?
Щото в менюто я нямам опцията да се включи. Снощи гледах на Р10 ката я има. Ама не съм я пробвал.
Цитирай
#93

Трябвало оператора да го пусне за дадебия телефон. Аз съм на виваком и снощи се обаждах на оператор,който ми каза, че на виваком са пуснали volte само на P20 и P20Pro, ние чакаме. Ако някой е на теленор може да пробва. Там май ще се покаже

Huawei P30Pro
Huawei GT2 Pro
Цитирай
#94

До колкото знам телефоните я имат, просто Теленор не са я пуснали навсякъде.

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай
#95

А виваком въобще не са я пускали

Huawei P30Pro
Huawei GT2 Pro
Цитирай
#96

Поръчах си закалено стъкло на Nillkin от алито. Е дойде. H+, HD...бла, бла...е не става. По ръбовете не прилепва, хем е с около 2 мм навътре от заобленото. Отделно никакъв шанс да залепне равномерно и да не остават балончета. Или дисплея е крив или протектора.
20 лв на вятъра.
Цитирай
#97

Дай линк да го видим това стъкло за 20лв... Аз поръчах две за около 5лв, но не на целия екран. Чакам все още да дойде и ще кажа как е.
2Pcs MRGO Tempered Glass for Huawei honor 10 on Screen Protector Phone Film on Glass Tempered for Huawei honor 10 Glass
http://s.aliexpress.com/a6VbaIJn?fromSns=Copy to Clipboard

Sony xperia, Asus memo pad hd7, Motorola Moto G, LG K10 K420 
Цитирай
#98

https://www.aliexpress.com/item/NILLKIN-...autifyAB=0
Цитирай
#99

Привет Smile Загледах се по телефончето, честно казано бях го пропуснал. Толкова много нови модели има осоебно от Huawei, че е нещо нормално.
Сега съм с Шаоми ми5. Скоро прави 2 години и като на всеки мой предишен телефон усещам, че батерията не се държи вече толкова на ниво. Зарибих се доста по китайчетата, защото дават доста добра производителност за парите си. Бихте ли споделили мнение след като вече сте го ползвали с месеци? Тъй като не ми се дава по 1000/1000+ за телефон се загледах по-него, защото в доста неща се конкурира с флагмани, а е на доста по-достъпна цена.

Нещата които ме притесняват по принцип са няколко. И на други ревюта срещам това, че лесно и бързо загрява. Другото е този пръстов сензор. Изглежда ми доста бавен и не много точен сравнение с останалите модели на Huawei. В крайна сметка аз мокър не си бутам телефона или ако го правя е супер рядко. Предпочитам да отчита точно и бързо на сухо отколкото на мокро...
Също така след месеци ползване и различни ъпдейти как е РАМ мениджмънта и срещате ли някакъв лаг и забавяния в работата с него? И добра ли е софтуерната поддръжка?
Другото което ме интересува е камерата. Прекалено нереални снимки ли прави с този AI? И има ли някаква стабилизация, тъй като нямам от най-спокойните ръце при снимане. Smile
Останалите минуси които съм виждал по ревюта са ОК за мен и не са dealbreaker. Не съм меломан и прочие. За звука ме интересува само да е достатъчно силен при звънене за да го чувам. Относно гледане на видео и слушане на музика, нямам проблеми.

И като извод дали има нещо по-добро за тези пари? Ако дам малко повече дали OnePlus6 би било по-удачен избор?

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

Е на фона на моделите на Шайоми, които пуснаха само тази година, Хуавей са бедняци :-)
За загряването - Моят не загрява грам. Не знам как е при другите, но аз не виждам загряване. Нито при снимане на клипове, нито при гледане на видео. Игри не игря.
Пръстовият сензор е куц. Спор няма. На фона на Р10. При Р10 хваща на мига, тука трябва да го гласиш, натискаш и не всякога хваща. Не знам защо така. Даже като е мокър пръста хваща по-добре. Мен лично нещото което зверски ме кефи в Хуавей е, че можеш да скриеш софтуерните бутони и да ползваш централния бутон за всички операции. Така печелиш към 6 мм полезен екран. За сметка на това лицевото разпознаване функционира перфектно и допълва куция сензор.
Никакъв лаг или забавяне. Работи супер мазно и бързо.
Батерията поне при мен кара по 5 часа екран или 2 дена спокойна работа.
След последния ъпдейт камерата снима нощно време забележително. Вкараха стабилизацията, която ползва Р20 про и нощните снимки са впечатляващи. Дневните и преди това си бяха много добри. Аз не съм кой знае какъв фотограф, насочвам и снимам.
Звука е силен и чист.
1+6 е х2 цената, така че не знам как го виждаш.
[-] 2 потребители изказват благодарност на skiman за това мнение:
  • disrespectful, scenic
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)