Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia 8 Sirocco
#1

[Изображение: nokia_8_sirocco_0.jpg]
Nokia 8 Sirocco е с чипсет Snapdragon 835, има стоманена рамка, около която е поставено 3D стъкло Gorilla Glass 5. То покрива и използвания 5,5” OLED дисплей с резолюция 2560 x 1440 пиксела, който е с извити страни, и допринася за усещането, че устройството има ултракомпактен корпус. Върху задния панел са поставени сензор за отпечатъци и двойна камера, която е с оптика Zeiss. Тя е с 12МР основен сензор и 13МР втори, който осигурява 2х оптично приближение – камерата е като тази в Nokia 7 Plus. Устройството предлага и нов професионален режим, който е с познатия от старите телефони на Nokia радиален интерфейс. Сред другите особености откриваме 6GB RAM, 128GB памет, 5МР селфи камера, водоустойчивост и безжично зареждане. Заедно с това обаче компанията е премахнала стандартния жак за слушалки, но поне е добавила необходимия адаптер в търговския комплект на телефона. Телефона се предлага в България вече.
 Коментирайте тук всичко за телефона.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
Аксесоари
#2

https://www.youtube.com/watch?v=pht6dx5nWCI

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#3

Оглеждах се за чист Андроид във високия клас. Пикселите са твърде скъпи особено с голямата памет. Другото много важно за мен е размера. В момента ползвам Xperia Compact. Над 5 инча, или пък тия новите издължени пръчки не са ми опция. Пробвах S8 / G6 и не ми пасват. Видях я тази красавица на живо, пипнах я и такова усещане за луксозно бижу не бях изпитвал от HTC m7/m8 до сега. И най - сетне НОКИА с водозащита. Поръчах го. За мен този телефон вкарва Нокиа в най висшата лига, но е без преки конкуренти. Лукс съчетан с чист андроид и компактни размери. Пиксел 2 е близко, но го няма лукса.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • vditcheva
Цитирай
#4

Единствения недостатък на този телефон е, че е с по-стар процесор, но спрямо цената става. Big Grin      
След като го ползваш известно време дай малко отзиви.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Откъде е поръчката, цена?

 
Цитирай
#6

Медиамаркет Германия. 600 евро. Ползвам го втори ден и наистина съм приятно изненадан. Дисплея е страхотен. До S8 оня е мътилка. Батерията е чук. - ок.30% повече живот спрямо другите флагмани(пробвал съм всичко в горния клас). Събирам в таск мениджъра по +10 отворени неща и пак си лети без грам тегване или лаг. Камерата е много добра. По ревютата я плюят при слаба светлина, но снимките са добри. без типичния за слабите камери шум. Питайте за подробности.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#7

Ето и нощни снимки с S8 и Sirocco. Нокиата е по добра от Самсунга, но с важно уточнение - използвал съм Google camera app.
https://photos.app.goo.gl/WqhZuZmYXLX3FcRQ9

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#8

Тези където се продават на нашия пазар не са ли същите или трябва да е от чужбина?
Цитирай
#9

Няма разлика, за нашия пазар са същите.

 
Цитирай
#10

Днеска ще отида да си взема от мтел тогава. 1200лв. е без план, с план може и под 1000 да падне.
Цитирай
#11

Има оферта в ОЛХ, на същите пари се предлага, с гаранция.

 
Цитирай
#12

@Bavarche батерията на 8 Sirocco по-издръжлива ли е от тази на Huawei Mate 10 Pro ? Казваш, че си пробвал всичко в горния клас, предполагам можеш да направиш съпоставка, ако ме те затруднява.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#13

Хуавей не съм имал никога. Мейт 10 го гледах но имаше някой слаби точки. Амоледа е мътен, не е с чип Снапдрагон... и е голям колкото чехъл.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#14

Ето още снимки заедно с xz2 compact.
https://photos.app.goo.gl/QnkGuvW28xFAnJ6G8
https://photos.app.goo.gl/B9v21ygCPkCMSn7M8
Между другото почнаха разочарованията. Седя си втори месец без секюрити ъпдейт. Влязохме в септември, а последния е от юли. Експериата получи августовския още първата седмица на месеца.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#15

Ползвам Нокия 8 Сироко от края на месец Май и досега съм супер доволен. Секюрити ъпдейта ми е от Август. Използвам телефона като работен постоянно е в прахоляк и боя , работя в строителството. До сега няма и помен от надраскване ,избършат ли го е като нов. Ползвам от години само Нокия . Имам. 4 Нокия N8 , три Нокия линия 930 оранжев ,черен и бял . И сега очаквам с интерес новата Нокия 9 а тоя ще отиде при жената. За мен по красив тел.на пазара няма. Отварям по 10-15 приложения и нямам грам забавяне.
[-] 2 потребители изказват благодарност на NightRiderJdm за това мнение:
  • Legal76, scenic
Цитирай
#16

При мен има подобрение. Изсипаха се 2 ъпдейта през седмица. Сега сме септември и имам сек. ъпдейт за септември. Единия ъпдейт вкара видими подобрения в програмата Нокиа Камера .

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#17

Как е камерата на Сироко, колеги, в сравнение с някой от тазгодишните флагмани примерно...?
Цитирай
#18

Из темата по нагоре съм пускал директни сравнения. Аз съм много доволен. Но на тъмно трябва да се ползва Google camera. Минали са ми през ръцете почти всички флагмани без Huawaei. Сироко през деня има страхотни ярки цветове, силен контраст. Вечер няма проблеми с шум и подобни омазвания.
Ето и срещу iphone 7.
https://photos.app.goo.gl/qg8UYsAmbZTwoxr67

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • scenic
Цитирай
#19

(2018-11-04, 11:54:28)Bavarche написа:  Из темата по нагоре съм пускал директни сравнения. Аз съм много доволен. Но на тъмно трябва да се ползва Google camera. Минали са ми през ръцете почти всички флагмани без Huawaei. Сироко през деня има страхотни ярки цветове, силен контраст. Вечер няма проблеми с шум и подобни омазвания.
Ето и срещу iphone 7.
https://photos.app.goo.gl/qg8UYsAmbZTwoxr67

Мерси за отговора! Cool 

Между другото прочетох наскоро в руския сайт мобайл-ревю, че НМD спира производството на Сироко, това дали ще се отрази негативно на софтуерната поддръжка за модела в идващите 1-2 години, как мислите?
Цитирай
#20

Нормално е да го спрат. Той е нишов модел, не масов. Не се продава много най вече защото като излезе беше доста скъп. Но е брандиран с Андройд Уан което задължава 2 години упдейти на ОС, и 3 години сек. ъпдейти. Ако Нокиа се излигавят с това, Гугъл ще им дръпне ушите и ще ги извади от програмата. А е ясно, че Нокиа се рекламира и продава именно заради Андроид Уан. Няма как да се изложат точно там.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#21

HMD Global пусна Android 9 Pie за Nokia 8 Sirocco. Повече инфо тук

 
Цитирай
#22

Аз си инсталирах Андроид 9 и засега впечатленията да ми добри освен, че Google bar и At-a-glance не могат да се махнат от началния екран.
За който не му се чака да получи ъпдейта през оператора може да се свали Андроид 9 от тази тема:
https://community.phones.nokia.com/discu...ate#latest

Сваления файл трябва да се копира в коренната директория на телефона. След рестартиране, телефона си го намира автоматично и пита за инсталация. Въпросният файл е официалния Андроид 9 за Nokia 8 Sirocco. Ъпдейта не изисква телефона да е root-нат, прави се на стоков телефон.

Nokia 8 Sirocco
ex. Sony Xperia M4 Aqua Dual E2363 (16GB)
ex. Nokia E7-00
ex. Nokia E90 Communicator
ex. Nokia 9210i Communicator
Цитирай
#23

Много съм се замислила за него, но се чудя след Xperia Z5 Compact няма ли да ми дойде голям. Алтернативата ми е Xperia XZ5 Compact. И другото, за което се чудя, е страничните ръбове - не ви ли дразнят такива остри, или се свиква?

Nokia 8 Sirocco
Цитирай
#24

(2019-03-07, 15:42:37)vditcheva написа:  Много съм се замислила за него, но се чудя след Xperia Z5 Compact няма ли да ми дойде голям. Алтернативата ми е Xperia XZ5 Compact...
За избор на устройство си има раздел:  Кой телефон/таблет да избера?

 
Цитирай
#25

Днес си получих новия телефон, и от мерак да видя как му стои пластмасовото гръбче, побързах да го сложа.
Сега не мога да го махна, че да си сложа сим-а. Рових рових в мрежата, не намерих как се прави. Помощ, моля.

Nokia 8 Sirocco
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)