Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Светлосянка на клавиатура на дисплея
#1


 
   
 
Някой има ли този проблем с дисплея-светлосянка на клавиатурата или е настройка?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Какво ви става бе хора ? Скоро някой беше пуснал нещо подобно . Той виждаше нещо , което никой друг не видя . Искам да кажа , че аз нищо нередно не виждам . Нека и други да се изкажат . Или поне подчертавайте това , където да гледаме . Някои хора са като орли .  Storstark

Storstark
Цитирай
#3

Съдейки по screenshot-а това е Samsung, а след като е Samsung, значи е SAMOLED екран.
От което следва, че явно му е "изгорял" образа на клавиатурата като някаква сянка.
Този месец A5 2016 ми направи 2 години и забелязвам как лентата отгоре се е изобразила (вижда се на черно). Затова далеч от този тип екрани, лично мнение.

Когато направиш снимка на екрана, тази снимка се прави софтуерно, т.е. изобразява това, което се вижда на екрана, но не от теб, а от софтуера. Няма как да снимаш изгорели , прегорели и каквито и да било други дефектирали пиксели по този начин, трябва с друг телефон/фотоапарат да снимаш.

Реално му е останала някаква сянка от клавиатурата и предполагам така ще си и остане. Ние няма как да го видим, но той, като отвори скрийншота ще го види, защото ще го гледа на екрана на телефона си (ако пише с него). А пробва през лаптоп или друго у/во ще види, че е дал неиформативен скрийншот.

Нека снима екрана си с друг телефон, но за мен работата е ясна. Лека полека така ще си горят ленти, сенки на екрани, иконка на батерия, дори двете точки на clock widget-а...

Те така.
Цитирай
#4

Вижда се от вс.едно устройство.
Нямам изгорели пиксели и не ми е това проблема,светлосянката ми е проблема.
Нека пробваме с тази снимка,дано имам успех
Говорим за мястото,където няма икони;ако ви оградя самите бутони на клавиатурата,тогава вече няма да се вижда,та нека видим с тази снимка.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#5

Да знаеш, че с екранна снимка няма как да се види хардуерен дефект. Ако имаш нещо подобно като това на снимката, значи имаш проблем с екрана. Направи снимка с друго устройство на екрана. [Изображение: fdbac29d7d2c89ca3eb75d3d4c19fa6b.jpg]

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#6

Прочети отново горния пост, колегата доста подробно е написал. Лично аз нищо не виждам.
Ако на мен ми е напукан дисплея и наравя скрийншот като теб и ти го пратя, ще видиш ли пукнатината на стъклото.
Навярно проблема е хардуерен в дисплея, прочети за прегаряне на пиксели при екраните.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай
#7

Да,това ми е проблема като на снкмката,проблем с екрана,решение има ли?
Цитирай
#8

За съжаление, решението е смяна на дисплея.
Дано да е гаранционнен телефона, мисля че ги сменят.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай
#9

Не зная дали има начин за отстраняване на проблема без смяна на дисплея. Ако е в гаранция го носи да го ремонтират. Ако не е в гаранция или си го ползваш така или събирай пари за нов дисплей.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk


P. S. @memmfis, засякохме се с мненията

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#10

Ами не е гаранционен...
Благодаря Ви много,ще го умувам

Този проблем разбира ли се лесно при закупуване на 2ра ръка моб.телефон?
И този проблем води ли след себе си друг?
Цитирай
#11

Няма друг проблем, освен че дразни.
Има в магазина за приложения доста за тестване на екрана. Свали някое което позволява освен смяна на цветовете и регулиране на яркостта.
Тествай и виж в кои ситуации се вижда най-много проблема, на сив цвят с намалена яркост, на бял и т.н. Същото правиш и при купуване на телефона. По принцип се води, че oled екраните са по-предлазположени към тия проблеми, въпреки че аз ползвам от няколко години самсунг и не съм имал такива проблеми.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай
#12

От 10г.ползвам самсунг и никога не бях чувал дори за такъв проб.,определено не е нещо фрапиращо, но като знам,че го има и ме дразни,ако някой ми бе казал,че модела( ноут 5)е такъв даже нямаше и да го забележа. Wink
Цитирай
#13

Както казах и аз не съм имал никакви проблеми от тоя сорт. Даже сега ще проверя един от първите А5 от 2014та за прегаряне. На мен амолед дисплея ми е фаворит дори и на средния клас е супер, какво да говорим за високия. Явно има шанса за прегаряне, но не е голям, така че си струва.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)