Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SONY Xperia XZ2 Premium и XZ3
#51


Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
Аксесоари
#52

Цените на  XZ2 Premium ще са от 1091 лв. със или от 1700 лв. без договор:
A1 
Теленор
Технополис

 
Цитирай
#53

[Изображение: iVxXoeS.png]

Изглежда че Xperia XZ3 ще има вариант с 6GB RAM на разположение в Тайван, съдейки по местните медии и официалната страница на Sony в Тайван. Същото беше и положението при Xperia XZ2, където повечето модели имаха 4GB RAM, но азиатските модели бяха с 6GB RAM. Срамота е, че Sony не можа да сложи 6GB RAM за всички региони, особено като се има предвид, че това е флагманът им. Може би ще видим повече RAM в Xperia XZ4...

#TeamPixel
Цитирай
#54

Като фен на Сони от годините когато бяха Sony Ericsson това е първото устройство от доста време което ми харесва. С изключение на цената.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#55

Докато бяха Sony Ericsson и аз им бях фен, имал съм десетки апарати, от Cyber-Shot, Walkman, K сериите, C по едно време имаше, G... сменил съм доста SE-та. Дори си спомням в data.bg @centur имаше някаква страница ако не се лъжа с теми и файлове за Sony Ericsson, имаха платформи А100/А200, Se2Tool и темподобни инструменти ползвахме да се доберем до вътрешната памет, да сменяме Flash менюта, иконки, да трием stock мелодии и картинки, с A2 Uploader не един SE съм "флашнал".
Времена...

Още 2012 с XPERIA S разбрах , че няма шанс да харесам повече Sony, просто ме изгубиха, а до Arc ми бяха фаворит с години, както в момента харесвам Huawei. И досега не ме грабна нито едно Sony, може би само Z от 2013 ако не се лъжа, но ти си имаше стабилни проблеми, макар, че за времето си беше добър дизайн, Z5 беше страшна красота, но с греещо SD800 ако не се лъжа. И досега не могат да ме грабнат.

Това дето го виждам е реплика на S9 отпред, направо си е Samsung. Но пък все някога трябваше да намалят рамките. То в днешно време много за експериментиране няма. Все пак по-добре така, отколкото с notch.

Но от 2012 насам не излезе Sony-то, което да ме накара да се върна пак при марката, а от както съм с този Huawei съм се зарекал следващия пак да е Huawei и нищо друго. Те така.
Цитирай
#56

XZ3 вече е наличен в Технополис и Емаг
1549 / 1449
Цитирай
#57

(2018-09-01, 10:50:47)xn3k написа:  Или точно обратното - ще загубят потребителите като мен, които харесваха индивидуалността им. Ползвам телефони на Sony от 10 години, но напоследък ме губят, както и много други фенове, които недоволстват по форуми и блогове от новия дизайн. Ако искам да ползвам телефон, който прилича на Samsung ще си купя Samsung, а не Sony, което прилича на Samsung. По този начин няма да привлекат фенове на други марки - просто ще загубят настоящите си.
Никога не съм харесвал масовките и винаги съм ползвал непопулярни телефони. За съжаление вече не виждам какво да си купя. Sony бяха единствените останали, които имаха различна визия. Към днешна дата единствения телефон, който привлича вниманието ми и има собствена индивидуалност е този на Razer. Може би това ще е следващия ми телефон, въпреки, че не съм геймър.

Вземам си думите назад. Днес разгледах телефона на живо и по абсолютно нищо не прилича на Samsung. Металната рамка е безобразно тънка и почти не се вижда. Телефона изглежда като изцяло стъклен, a предния и задния панел са много извити. За съжаление тази тънка рамка е рефлектирала негативно върху страничните бутони, които са тънки като косъм и много неудобни за ползване. Както и очаквах, OLED екрана е същия боклук като на Samsung. Използва се ШИМ и след 15 минути гледане в него ме заболяха очите. Тази технология май никога няма да достигне до качествата на IPS. Жалко, всичко друго ми хареса, но дисплея ще ме накара да го пропусна. Надявам се XZ4 отново да е с IPS.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#58

Аз ако съм изморен и книга да погледна, след 15 минути пак ще ме заболят очите.

Не съм запознат с темата, но то без ШИМ няма как да свети екрана нормално. : )

Въпроса е честота на мигане каква е? По яки ли са диодите като живот?
Цитирай
#59

Да, ама не бях изморен. След това продължих да си гледам моя телефон и проблем нямах. При IPS екраните на Sony (телефони, телевизори и т.н.) няма ШИМ. От всички OLED панели имам проблеми, не само от този на XZ3. Очите са ми по-важни от телефона.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#60

Аз нямам проблеми с екраните каквито и да са те никога не ме е боляла глава или очи. Имам едно приятелче което си взе телефон с амолед дисплей и се оплаква, че като гледа по продължително в екрана и го наболяват очите. Ако имс някой да сподели от какво идва това, защо се получава и какво е това шим, че нещо ми избягва хаха и тази чуждица не я знам

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#61

ШИМ- Широко Импулсна Модулация. Проявява се най- вече при ниска осветеност на дисплеите(IPS), при амолед, олед дисплеитепочту на всякяква осветеност. При дисплеите се появява защото дисплея светва и изгася на импулси с опрвделена честота но на 100% осветеност, така човешкото око възприема осветеноста като по ниска. Тези трептения предизвиква тези болки и дискомфорт при някои повече при няки по-малко. Прави се с цел уш удължаване живота на дисплеите. Не всички IPS дисплеи имат шим, оледите имат. При ипс дисплеите за мен е от икономия никой не го интересува здравето на погребигеля. Важното е да правят милиарди.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
[-] 1 потребител изказва благодарност на ss_23 за това мнение:
  • ddqnov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)