Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SONY Xperia XZ2 Premium и XZ3
#26

Снимките от ревюто на гсмарена са правени в София! Възгордях се леко Smile
https://www.gsmarena.com/sony_xperia_xz2...1792p4.php

Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай
Аксесоари
#27

Нормално,повечето снимки от ревютата са правени в София.И за справка:
GSMArena was founded by Orlin Milinov in 2000, and is headquartered in Sofia, Bulgaria.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на vesoisthebest за това мнение:
  • doktorra, Dowper
Цитирай
#28

От първите дни на септември Xperia XZ2 Premium ще се продава у нас и ще може да се намери официално при Теленор, A1, Технополис и Sony Center: http://nixanbal.com/sony-xperia-xz2-prem...-septemvri

 
Цитирай
#29

Появи се предполагаем официален рендър на XZ3, но с малко лошо качество.
Силно заоблено предно стъкло, поизправен и не толкова изпъкнал гръб и... ноч, но отзад.  Lol

[Изображение: Sony-Xperia-XZ3-Full-Image.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#30

[Изображение: Sony_Xperia_XZ3_Colours_-_02_gxiziq.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#31

Не изглежда зле, но ми се струва че трябва някой да ти счупи пръста, за да докоснеш пръстовия отпечатък.
Цитирай
#32

Тия сериозно се чудят къде да се почешат. Сега notch-а отзад премина...

Sony пък с тия огромни печалби и страхотни продажби само такива малоумни експерименти могат да си позволят, и аз това си помислих. От както не са Sony-Ericsson си копаят дупката надолу и надолу, всячески. Това е идиотия.

(За Sony Mobile говоря, иначе печалбите от PS и игрите са ясни, за мобилното разделение говорим).
Цитирай
#33

В https://xpericheck.com/ се появиха три нови модела:

XA3 (H4493)
XA3 (H4493)
H3413


Live за SONY на IFA 2018

https://www.sony.com/electronics/ifa
Цитирай
#34

Изтекла е информацията за XZ3:

6-inch 2:1 (1440 x 2880) P-OLED дисплей от JDI
“touch-sensitive side panels”
Snapdragon 845 chipset, 4GB RAM, 64GB internal storage, single 19MP rear camera, 13MP front camera, a 3300 mAh battery and powerful stereo speakers

[Изображение: Sony-Xperia-XZ3-Black_2-315x630.png][Изображение: Sony-Xperia-XZ3-Black_1-315x630.png]
Цитирай
#35

Ай стига бе..не е за вярване,че може да сложат OLED!Е..вярно..P-OLED,но все пак!

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#36

Първи ревюта:





Лично на мен ми допада телефона.
Цитирай
#37

И на мен ми допада. 6.0” 18:9 HDR OLED QHD+ (2880 x 1440) дисплей, 4/64 GB памет, 3330mAh батерия, Android 9.0 Pie. Интересна е и новата функция Side sense.

[Изображение: yAURF1V.gif]

#TeamPixel
[-] 1 потребител изказва благодарност на kumbeto за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#38

Доста съм впечатлен от подхода на Sony...този телефон ми допадна.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#39

Определено Sony тръгват в правилната посока с XZ3.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#40

За мен пък посоката е напълно погрешна. XZ и XZ1 имаха индивидуалност и собствен стил, а дизайна беше отличаващ се и коренно различен от останала масовка на пазара. С този телефон (както и XZ2) Sony се обезличиха тотално и се превърнаха в едни от многото.

OLED = ШИМ и извит дисплей със заоблени краища...  Grater
Не, благодаря!  Bu Отказвам да ползвам телефон, който има чертите на Samsung.  Bu

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#41

А по-добре ли е телефон с чертите на Apple ( НОЧ ) както всички правят?

Телефона и на мен много ми харесва като дизайн, софтуер но камерата няма да бъде на топ ниво ( същия сензор като на XZ2 ), батерията няма да е кой знае какво ( същия капацитет като моя и знам че не е много добра ) и липса на доста софтуерни функции с които свикнах вече при Самсунг макар нови и интересни добавени в модела.

Продължавам да следя СоНи защото ги харесвам и се надявам догодина да пуснат нещо което евентуално да ме накара да си купя отново Сони.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#42

(2018-08-31, 17:52:57)CuBG написа:  А по-добре ли е телефон с чертите на Apple ( НОЧ ) както всички правят?

Не, разбира се, но защо изобщо трябваше да следват някакви чужди черти и "модни" тенденции? Имаха перфектен, собствен и уникален почерк в дизайна. Защо просто не продължиха да го развиват?

Ето една концепция базирана на стария дизайн. Изглежда значително по-добре от това заоблено "нещо", което представиха вчера.

[Изображение: Xperia-xz-2018-3.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#43

Този ръбат дизайн винаги ме е отблъсквал от телефоните на Сони.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#44

Нормално, различни хора, различна представа за идеален дизайн на устройствата.
Ако някога съумеят освен подобрения в хардуера, софтуера, добавяне на жестове и т.н., да "овладеят" размера на рамките си отгоре и отдолу (нека сензорите за светлина, близост, камера.... да бъдат интегрирани именно във възможно най-малката рамка над дисплея, не ноч разбира се, поне не и докато не дойде "ерата" на сензорите под стъклото на екрана), вероятно това ще съблазни отново много нови и стари потребители и спомогне тяхното увеличаване.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#45

(2018-08-31, 22:12:40)Monipeev написа:  ...вероятно това ще съблазни отново много нови и стари потребители и спомогне тяхното увеличаване.

Или точно обратното - ще загубят потребителите като мен, които харесваха индивидуалността им. Ползвам телефони на Sony от 10 години, но напоследък ме губят, както и много други фенове, които недоволстват по форуми и блогове от новия дизайн. Ако искам да ползвам телефон, който прилича на Samsung ще си купя Samsung, а не Sony, което прилича на Samsung. По този начин няма да привлекат фенове на други марки - просто ще загубят настоящите си.
Никога не съм харесвал масовките и винаги съм ползвал непопулярни телефони. За съжаление вече не виждам какво да си купя. Sony бяха единствените останали, които имаха различна визия. Към днешна дата единствения телефон, който привлича вниманието ми и има собствена индивидуалност е този на Razer. Може би това ще е следващия ми телефон, въпреки, че не съм геймър.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
[-] 1 потребител изказва благодарност на xn3k за това мнение:
  • kumbeto
Цитирай
#46

Проблема е че тенденциите са такива. Няма какво революционно да се измисли от към дизайн. Телефоните имат една и съща форма, стремят се да премахнат рамките изцяло и отпред вече няма какво да ги различава. Не са едновремешните телефони с дисплей и клавиатура където можеш да си измислиш какъвто искаш дизайн и да си различен. Сега отпред защото няма на къде да се импровизира и всички станаха еднакви. Apple сложиха нещо ново отпред което да ги различава ( ноча ) и всички се качиха на този влак. Разликите ще са само от към задницата където все още има на къде да се импровизира ( въпреки че доста отново избраха дизайн много сходен на iPhone X отзаде което ме побърква но каквото такова.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#47

Един такъв апарат искам, като тоя концептуалния, с топ характеристики и размер ДО 5.2-5.5 инча, веднага ще го грабвам...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#48

(2018-09-01, 12:06:02)CuBG написа:  Проблема е че тенденциите са такива. Няма какво революционно да се измисли от към дизайн. Телефоните имат една и съща форма, стремят се да премахнат рамките изцяло и отпред вече няма какво да ги различава. Не са едновремешните телефони с дисплей и клавиатура където можеш да си измислиш какъвто искаш дизайн и да си различен. Сега отпред защото няма на къде да се импровизира и всички станаха еднакви.

Така е, но аз и още много хора не се интересуваме от тенденциите. Хубаво, махат рамките (колкото и да не ми харесва), но винаги може да се заиграеш с дизайна. Виж концепцията по-горе, по нищо не прилича на останалите от масата, нали? И пак е с малки рамки.

Ето още една фенска концепция базирана на правите ъгли и форми, която пак е без рамки. Май пък не е по-привлекателна от заоблените и безформени устройства?


За мен перфектния телефон е правоъгълна метална рамка с остри ъгли и абсолютно плоски стъкла отпред и отзад. Правите ъгли и линии придават форма, а заоблянето определя безформеност.

Иначе, поздравления към Sony за дисплея на XZ3. Въпреки, че е OLED (за мен е минус), но благодарение на 10 битовия си цвят (HDR BT.2020), както и на няколкото технологии на японците, това се оказва най-харесвания екран от обикновения потребител при направеното проучване. Останалите участници в теста са: Samsung Galaxy S9, Apple iPhone X, Sony Xperia XZ2, LG V30 и Huawei P20

https://www.gsmarena.com/independent_str...-33045.php
https://www.sonymobile.com/global-en/leg...peria-xz3/

[Изображение: gsmarena_002.png]

[Изображение: untitled-2-6feeed32a3905cf934f7443da1e0de87.jpg?wid=580]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#49

@xn3k, Именно, перфектна форма и като цяло дизайн в предложения от теб клип за концепция на модел, публикуван от теб над сегашния ми пост.
Вярвам не мислиш, че бих сменил марката, ако това от клипа бе действителност от марката Сони.
От много време споменавам в постовете си, че единственият им недостатък за мен, е именно големите рамки над и под дислея, вместо увеличаване на големината му в същия размер на устройството.
Правоъгълната форма е идеална и в моите разбирания. За това и задържах в употреба толкова време Z2 модела им.
Уви обаче, насочили са се в друга посока.
Варианта от клипа е далеч от предложенията им за флагмани до момента. Всъщност за мен е прекрасно творение, но за съжаление само на хартия.
Ето подобен техен продукт, би ме провокирал да се обърна отново към тях за мобилно устройство.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#50

Вече има дата и цена
5 октомври, 799 евро
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • ddqnov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)