Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дисплея не се заключва
#1

Здравейте колеги !!! Реших да пиша първо тук във форума , защото не знаех как да опиша проблема в " Доклад за грешки"  За какво иде реч?....Дисплея не се заключва. Имам предвид , че когато натисна Power бутона дисплея изгасва но не се заключва. Кликам Home бутона и дисплея си светва без да поиска слайд на горе. След рестарт се оправя. В момента съм с Орео, версията на Miui 9.5.6. Когато бях на Нуга и Miui 8.5.2.  нямах такъв проблем, макар че се задържах на Нугата само 2-3 дни. От около десетина дни съм с Ореото, но проблема запозна преди 3 дни. помислих си че е единичен случай, но след като днес ми го направи 3 пъти за 2 часа реших да попитам дали и други имат подобен проблем, и евентоално решение за него. Виждам, че днес има нова актуализация 9.5.8, но поне според описанието тя не дава решение на моя проблем, за това ще изчакам.

xiaomi 13
Цитирай
Аксесоари
#2

Опцията се активира и деактивира от "Опции на програмиста" > "Пропусни заключен екран" . Виж в какво положение е превключвателя.
Цитирай
#3

Ха....сигурен съм че бях активирал "Опции на програмиста". току що влизам в телефона и не мога да ги намеря. Наложи се отново да ги активирам. Кликнах 7 пъти върху версия на Miui и се появи в other settings. Намерих функцията "пропусни заключен екран, но не съм пипал нищо по нея...сигурен съм, защото единственото нещо което включвам от опциите на програмиста са "отстраняване на грешки през USB" Да допуснем че по невнимание съм включил "Пропусни заключен екран"....как обаче е станало когато "Опции на програмиста" не беше активно. Започвам да си мисля че телефончето проявява своеволия.

xiaomi 13
Цитирай
#4

Започвай с отстраняване по теория на вероятностите: ъпдейт, хард ресет, флаш на чисто с ми флаш/едл.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#5

Аз съм с 8.5.8 EU ромчето.
На няколко пъти го хващам, че с отключването с отпечатък, направо ми отваря алармите, а не началния екран.
Не знам защо става... мисля, само алармите съм засичал...


Sent from my MI 6 using Tapatalk

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)