Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi band 3 - инсталиране на Български и други езици

(2018-12-27, 17:43:12)redsys написа:  явно трябва да спреш автоматичните ъпдейти и тогава го кирилизирай.

Не намирам такава опция в MiFit

Xiaomi Redmi 4x  3/32GB
Old -> Sony Xperia P  4.1.2 /6.2.А.1.100/
Old -> Globul Move(Alcatel OT-908)
Цитирай
Аксесоари

Няма спиране на автоматичните ъпдейти. Вариант е да се свали ми фит, без фърмуер вътре. Такива са на LOLEX от 4pda
Цитирай

Успях май.. Ползвах архива на колегата Pusheka от няколко поста по горе https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1519052
Първо махнах моята оригинална MiFit и сложих тази която е там.. надявайки се тя да не ъпдейтава/така и стана/.
Малко се поизпотих защото след качване на фърмуера гривната зависна и показваше само една иконка за свързване, а Gadgetbridge нещеше да се свърже... след доста усилия вкл/изкл на блутута успях най-накрая да се конектна към нея и да кача и ресурсните файлове и шрифта.. без тях не тръгва явно. Сега всичко е на БГ и си работи. Супер. Благодаря.

Xiaomi Redmi 4x  3/32GB
Old -> Sony Xperia P  4.1.2 /6.2.А.1.100/
Old -> Globul Move(Alcatel OT-908)
Цитирай

Единствения недостатък при мен е ,че вади времето на квадратчета. Всичко останало работи идеално.
Цитирай

Здравейте колеги,
Днес наши близки ме помолиха да погледна една гривничка Mi band 3. И съответно да сменя езика на Български. Погледнах  и видях, че фимуера е доста по-нова версия (V2.2.0.14). Та въпроса ми е, да действам ли по посочените стъпки от началото на темата?  Има ли значение до каква версия да е оригиналния фимуер и версията с която трябва да флашна? Изчетох почти цялата тема но не намери подобно обяснение. Благодаря предварително!
Цитирай

Абе незнам що си играете с разни фирмуери ,като мойта като пристигна от Сингапур засече телефона на английски но съобщения ,времето ми показваше на български.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-01-05, 17:18:53)tiesto_pld написа:  Абе незнам що си играете с разни фирмуери ,като мойта като пристигна от Сингапур засече телефона на английски но съобщения ,времето ми показваше на български.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk

Ами и аз не знам!?!? Предполагам, защото хората са различни и всеки има право, на свой собствен избор. Поне имаме право на избор!  Имаше едно друго време, макар и не толкова отдавана,  когато ни казваха кое е хубаво и кое е лошо. И кое, как е правилно да изглежда. Аз Ви предлагам да се не връщаме до това време, когато всички бяхме постригани  с обрани вратове и гладко обръснати. Приличахме всички на кирпичи, правени по калъп.
Цитирай

(2019-01-05, 18:10:07)stilldi написа:  Ами и аз не знам!?!? Предполагам, защото хората са различни и всеки има право, на свой собствен избор. Поне имаме право на избор!  Имаше едно друго време, макар и не толкова отдавана,  когато ни казваха кое е хубаво и кое е лошо. И кое, как е правилно да изглежда. Аз Ви предлагам да се не връщаме до това време, когато всички бяхме постригани  с обрани вратове и гладко обръснати. Приличахме всички на кирпичи, правени по калъп.
Ти май не сващаш, като си флашнеш един фирмуер,при последвал нов ъпдейт от Mi fit, всичко ти заминава и трябва наново всичко.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-01-05, 16:56:07)stilldi написа:  Здравейте колеги,
Днес наши близки ме помолиха да погледна една гривничка Mi band 3. И съответно да сменя езика на Български. Погледнах  и видях, че фимуера е доста по-нова версия (V2.2.0.14). Та въпроса ми е, да действам ли по посочените стъпки от началото на темата?  Има ли значение до каква версия да е оригиналния фимуер и версията с която трябва да флашна? Изчетох почти цялата тема но не намери подобно обяснение. Благодаря предварително!

Може да се ползва инструкцията, но за да се запази българския е добре да се ползва ми фит, който няма нов фърмуер в себе си - такъв от разработчика lolex, иначе пак ще се обнови фърмуера до последната версия и пак като телефонът е на бг гривната ще е  на китайски
Цитирай

Здравейте,
Бих искал да попитам при смяна на езика на български нотификейшъните идващи например от фейсбук месинджър или вайбър показват ли се на български или пак са си с въпросителни?
Цитирай

(2019-01-07, 22:33:30)ntasev написа:  Здравейте,
Бих искал да попитам при смяна на езика на български нотификейшъните идващи например от фейсбук месинджър или вайбър показват ли се на български или пак са си с въпросителни?

Всичко се показа. Аз рядко имам въпросителни. А за да ти показва съобщенията от месинджър трябва да си пуснал опцията да ти изписва съобщението с chat head. Иначе ще виждаш само, че имаш едно ново съобщение. Ако има емотикони вече може да показва въпросителни. Като цяло получавам известията от - facebook,messanger,telegram - направил съм го да ме известява само като някой ме цитира или съм тагнат някъде. За вайбър не мога да кажа, не го ползвам за момента. 


Аз от доста време имам един проблем, не съм писал понеже не вярвам някой да помогне и да има решенеи за него. Ето какво се случи, след като сложих руския фирмуер с Български от 4pda не мога да се върна на стоков. Т.е като се върна има проблем със шрифта. Беше ми омръзнало и исках да си върна стоковия часовник, но щом го направя шрифта не е както трябва, има и място между буквите - да, пробвах bold, няколко къстъм фирмуера слагах с английски от geekdoing и пак е съжщото положение. Предполагам при флашването на някакъв ресурс или фимуер нещо се е затрило или променило, не си го обяснявам как но е факт. И сега си седя с 2.0.0.4 от 4pda с Българския език. Вие как мислите? Каква може да е причината да не може да е както преди? Т.е да е на английски с нормален шрифт без разстояние?
Цитирай

Здравейте и поздравления на всички за положения труд! Да споделя и аз моите впечатления от използването на Mi Band 3. Купих си го от български сайт и съответно е интернационалната версия. Firmware-а му е v.2.2.0.14, а hardware-а - v.0.18.4.3. До тук добре, гривната работи на английски език, като и телефона ми също е на английски. Това, което исках да постигна е да продължи да бъде на английски, но известията да ми се получават на кирилица. Това, което направих е подход, който използвах от старата ми гривна Mi Band 2, а именно - смених си езика на телефона на китайски, включих MiFit приложението, изчаках да ми се ъпдейтне firmware-а на гривната с китайския и след това си смених отново езика на телефона на английски. Всичко се получи точно така, както го исках - телефон и менюта на гривната на английски, всякакви нотификации на гривната на кирилица. Единственото нещо, което ме дразни е разстоянието между буквите в известията на кирилица. Та да питам има ли вариант да сменя шрифта така, че да се отстрани този проблем без да се слагат други firmware-и т.н.?

Huawei P10 (VTR-L09) Dazzling Blue
Цитирай

(2018-12-27, 16:56:25)hkk написа:  Здравейте. Имам нужда от помощ.
Днес си получих MiBand3 от Али.. сложих си MiFit и се ъпдейтна след първо пускане. Гривната показва на Анг сега. Това не ми е проблем, но когато получа съобщение на кирилица от Вайбър например се появява като квадратчета. Също при звънене излиза контакта пак с квадратчета.
Как да се оправи това.. пробвах от първия пост линка за фърмуери и изтеглих българския, следвах инструкциите и го качих успешно.. но след първото свързване с MiFit и пак се затри и върна наново?!
Какво да направя за да получавам на кирилица съобщенията и да ми се изписват контактите при звънене?
Благодаря!
Аз този пробем го реших като си сложих mi bandage и збрах руски език без транслитерация. Така излиза кирилицата и латиницата. Не е необходимо да флашваш с някакъв друг фирмуеър. Ако в бандажа добавят български ще е още по яко, но на мен лично руският не ми пречи. Освен това може да се избере освен прогно за времето да показва  и текъща температура. Лошото е че приложението е платено и стръва 3.50, което за мен не беше проблем.
[-] 1 потребител изказва благодарност на julminchev за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Здравейте,

Взех си MiBrand3 от бг сайт. Всичко, което е на бг го получавам, като въпросителни. Пробвах всичко, което е описано, но не се справих с кирилизирането Sad Вече започвам и да се ядосвам, че не мога да го направя. Има ли някой от София, който може да го оправи?

Здравейте,

Взех си MiBrand3 от бг сайт.  Всичко, което е на бг го получавам, като въпросителни. Пробвах всичко, което е описано, но не се справих с кирилизирането Sad Вече започвам и да се ядосвам, че не мога да го направя. Има ли някой от София, който може да го оправи?
Цитирай

най-лесното, което може да се направи е да се смени езика на телефона на китайски, да се пусне ми фит, за да ъпдейтне фърмуера и след това да се върне пак езика на .. английски или какъвто си е бил.
Така ще излезе поддръжката на кирилица
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай

Здравейте, от днес имам Mi Band 3, но Gadgetbridge въобще не открива гривната, за да продължа напред със стъпките.
Кой е най-лесният начин, с който мога да направя така, че да ми показва известията, които са на кирилица - на кирилица.
Цитирай

Mi fit..
Сменяш телефона на китайски, стартираш ми фит. Ще обнови фърмуера с нужните шрифтове..
След това сменяш на езика по подразбиранегаджет бридж, за да вижда гривната трябва през ми фит да се позволи достъп от други устройства(видимост)
Цитирай

Сменях на китайски, обнови се, смених на български обратно и сега ми излиза "Connect to app to update" на гривната и дотам. Преди всичко си беше ОК, с изключение на известията.
Правих хард ресет, преинсталирах MiFit, но същата работа...?

ПС: Качих му Bulgarian 1.5.0.2 firmware, който си ъпдейтна до V1.8.0.0, но на гривната езика е руски. Вади ми вече известията, но въпросът ми е мога ли да направя езика български/английски и да продължава да ми ги вади на кирилица?

ПС.2: Все още едната от опциите си стои на "Откройте приложение"?
Цитирай

трябвало е да изчакаш и ресурсите преди да смениш езика.
Забравих, че винаги на два пъти минават ъпдейтите.
Така че, всеки ъпдейт си зависи и от определена версия ресурси

За езиците вече може да е споменавано, но ако е китайска версия на гривната при език на телефона, различен от поддържаните, гривната ще е на китайски
При глобалната езикът ще е английски, ако телефонът е на български например.
Цитирай

След множество опити с програмите дадени по-горе и частичен успех,по време на инсталирането на ресурси от файла на колегата,който бе качил скрийншот на по-предната страница...гривната заби тотално и сега не мога да я сдвоя с ми фит.Значи вибрира,но на телефона ми изписва,че сдвояването е невъзможно и трябва да възстановя фабричните настройки.Аз обаче нямам достъп до менюто на гривната,на екрана е само картинката на телефон и гривна...Малко след вибрацията на телефона излиза поле да въведа номера на гривната,четири числа явно,но нямам идея какъв е той.Дайте идея как да оправя нещата,че май бая ги оплесках ;(
Цитирай

Изтрий я от блутуут менюто на телефона и тогава пак я потърси през ми фит
Цитирай

(2019-03-01, 10:48:46)suffer написа:  Изтрий я от блутуут менюто на телефона и тогава пак я потърси през ми фит

В блутут менюто имаше 4 гривни,доста си поиграх докато ги махна,но проблема си остана,Ми фит ми иска четири цифрен номер на гривната...
Цитирай

Може ли да го снимаш това. Не намирам нищо в интернет по въпроса.
А освен gadgetbridge има и други програми в пост 1. Може с тях да се види гривната
Цитирай

(2019-03-01, 11:12:39)suffer написа:  Може ли да го снимаш това. Не намирам нищо в интернет по въпроса.
А освен gadgetbridge има и други програми в пост 1. Може с тях  да се види гривната

Ето какво излиза


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Странно, а защо не опиташ с по-стар ми фит или да върнеш фабричните настройки на ми фит?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)