Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi band 3 - инсталиране на Български и други езици
#76

В ресурсите не е указана версия, те идват с новата версия на fw. Като не дойде нова версия на firmware, как ще дойдат отделно само ресурси?
Цитирай
Аксесоари
#77

Aз да предупредя Smile
Сложите ли къстъм български най-добре е да се ползва Ми Фит, който няма ъпдейти и няма вграден нов фърмуер, например на Лолекс
Цитирай
#78

Не мисля, че е добра идея да се ползва различна версия на MiFit от тази с която идва firmware, който ползваш на гривната.

Въпроса е дали някой от руските модове в 4pda оправя проблема с кирилския фронт, но оставя менютата на английски.
Цитирай
#79

Ако държиш да не ти се губи българския нямаш избор.
А за шрифтовете май само в руския фърмуер са оправени
Цитирай
#80

Xiaomi MI Band 3 показа пулса на ролка хартиени кърпи.
www.kaldata.com/%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%B4%D1%83%D0%B5%D1%80/xiaomi-mi-band-3-%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%83%D0%BB%D1%81%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%B0-%D1%85%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D1%8A%D1%80-295534.html

Какви статии .. : D
Цитирай
#81

Да и аз го четох и веднага тествах моя на ролка хартия и не ми изкара нищо....така,че или са направили някъде трик или нещо което не показват.



Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#82

Off, колеги, информирайте се от сериозни тех-блогове. Онова другото...

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#83

[Изображение: adm3wx.jpg] 

Тия що не отидат на лекар те?? Чудя се от къде да започна...
Цитирай
#84

Флашнах гривната с българския фърмуер по описания по-гаре начин. Всичко мина нормално, но сега неще да се свърже с Mi Fit - не може да намери гривната. Сменях версии на Mi Fit - не я вижда и това е! Някакви идеи?
Цитирай
#85

Пробвай да го изтриеш (разкачиш) от всички програми (GadgetBridge, MiFit) , макар и в момента да не е свързан, и опитай пак, ако се наложи няколко пъти.
Цитирай
#86

(2018-10-08, 08:14:01)suffer написа:  Aз да предупредя Smile
Сложите ли къстъм български най-добре е да се ползва Ми Фит, който няма ъпдейти и няма вграден нов фърмуер, например на Лолекс

Може ли линк ? Аз пак съм пропуснал и след всеки ъпдейт си флашвах наново българския, но всеки път щом отворя Mi Fit се обновява..А не искам да ползвам друго приложение за момента.
Цитирай
#87

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...p=63509478
Цитирай
#88

Мисля да помоля един колега от 4pda, който прави "мод" на firmware, да преведе на български последната 1.8.0.0.
В долния файл съм превел всички съобщения на български, който има желание нека да го провери, а аз ще изчакам няколко дни, ако се наложат корекции.
https://dox.abv.bg/download?id=fcbb3002ca# - Линк за сваляне
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • stiix
Цитирай
#89

(2018-10-28, 21:09:01)milstan написа:  който има желание нека да го провери, 

За мен е ОК, само това Clear - Почистване ме притеснява да не влияе на времето...

Xiaomi 12
Цитирай
#90

(2018-10-28, 21:09:01)milstan написа:  Мисля да помоля един колега от 4pda, който прави "мод" на firmware, да преведе на български последната 1.8.0.0.
В долния файл съм превел всички съобщения на български, който има желание нека да го провери, а аз ще изчакам няколко дни, ако се наложат корекции.
https://dox.abv.bg/download?id=fcbb3002ca# - Линк за сваляне
Колегата просто да смени фонта така, че да няма проблем с празните места между буквите .. Нае виждам смисъл да се сменя езика на три думи в интерфейса.
Цитирай
#91

Нищо не разбрах!
Цитирай
#92

(2018-10-30, 23:12:46)milstan написа:  Нищо не разбрах!
Не съм тествал на 1.8.0.0, но на всички предишни firmware-та има този проблем:

[Изображение: 141731db4foz8frfrov6ov-jpg-thumb.jpg]

Ако някой знае как може да се оправи това в 1.8.0.0 да сподели...
Цитирай
#93

Може и да се бъркам,  но не знам да има нов превод от версия 1.5.0.2 насам...

Xiaomi 12
Цитирай
#94

И аз се чудя коя е тази версия с българския. Не ползвам активно гривната, но моята е китайска (не знам дали има друга версия на гривната), но на 1.6.0.16 и 1.8.0.0 няма български. Не си спомням дали и Mi Bandage я превежда на български, бях сложил само за проба и съм забравил.
Цитирай
#95

Мисля, че само в руските версии е оправен шрифта и нотификациите не идват с разделени знаци на кирилица
Цитирай
#96

Аз ползвам руския firmware с руски език независим от менюто на телефона и там всичко е нормално. Но гривната изписва естествено на руски. А горния български на коя версия е и как се показва?
Цитирай
#97

аз ползвам 1.5.0.2 на kiril версията от тук: https://geekdoing.com/
Английски менюта с фиксиран фонт за кирилица.

Но доколкото знам няма по-нова версия с фиксирани празните места и менюта на англисйки.
Цитирай
#98

(2018-10-23, 15:27:24)jenib написа:  Флашнах гривната с българския фърмуер по описания по-гаре начин. Всичко мина нормално, но сега неще да се свърже с Mi Fit - не може да намери гривната. Сменях версии на Mi Fit - не я вижда и това е! Някакви идеи?

Здравейте хора. Адмирации за труда ви и полезните теми. 
Проблема при мен е като при колегата. Флашнах през гаджет бридж с версия на фърмуера 1.5.0.2, след това сложих ресурси 40. Инсталирал съм Ми Фит 3.4.6 нооо, когато опитам да се свържа чрез гугъл профил с гривната, не я намира. Ако създам нов профил, чрез който да се свържат Ми Фит и гривната, приложението ми казва, че гривната трябва да се върне до фабричните си настройки, с което ако се съгласите, автоматично прави менюто й на китайски...
През Ми Банд Мастър си функционира перфектно. Гривната е китайската версия.
Някакви идеи?
Цитирай
#99

(2018-10-31, 16:16:19)milstan написа:  И аз се чудя коя е тази версия с българския. Не ползвам активно гривната, но моята е китайска (не знам дали има друга версия на гривната), но на 1.6.0.16 и 1.8.0.0 няма български. Не си спомням дали и Mi Bandage я превежда на български, бях сложил само за проба и съм забравил.

Моята гривна показва съобщенията на български като на снимката на колегата. Телефона ми е на английски език гривната е версия 1.8.0.0 International Version, иначе менюто на гривната също е на английски.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

Тъй.... Има опция да се качи нов фонт и нещата се оправят що годе. Тук таме има по някоя буква, която излиза на латиница, но за без пари толкоз. В 4пда форума има няколко фонта. Аз лично качих фонт през Notify&fitness. Firmware 1.8.0.0 и последен MiFit.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)