Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi band 3 - инсталиране на Български и други езици

(2018-10-30, 21:58:19)dark написа:  Колегата просто да смени фонта така, че да няма проблем с празните места между буквите .. Нае виждам смисъл да се сменя езика на три думи в интерфейса.

 Подкрепям! Ако някой има решение на проблема с фонта нека сподели!

Samsung Galaxy Note 3 Neo
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай
Аксесоари

(2018-11-02, 06:56:09)mmotors написа:  Здравейте хора. Адмирации за труда ви и полезните теми. 
Проблема при мен е като при колегата. Флашнах през гаджет бридж с версия на фърмуера 1.5.0.2, след това сложих ресурси 40. Инсталирал съм Ми Фит 3.4.6 нооо, когато опитам да се свържа чрез гугъл профил с гривната, не я намира. Ако създам нов профил, чрез който да се свържат Ми Фит и гривната, приложението ми казва, че гривната трябва да се върне до фабричните си настройки, с което ако се съгласите, автоматично прави менюто й на китайски...
През Ми Банд Мастър си функционира перфектно. Гривната е китайската версия.
Някакви идеи?

Да разбирам, че нямате идея защо се получава така?!
Цитирай

да каже някой, който я ползва с google акаунт.
с Ми акаунт никога не са излизали такива съобщения. По принцип когато е моднато приложението ми фит се губи достъпа до различни акаунти от xiaomi.
Затова е най-добре да се ползва гривната на английски, което би трябвало да става през приложението mi bandage (инсталирано като помощно и не постоянно работещо)
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • mmotors
Цитирай

(2018-11-03, 18:32:51)trepacho написа:   Подкрепям! Ако някой има решение на проблема с фонта нека сподели!

виж мнението точно преди твоето Smile
Цитирай

(2018-11-05, 14:31:42)dark написа:  виж мнението точно преди твоето Smile

 Проблема вече е решен! Моднат Mi Fit 3.5.2 + English Bold Font

Samsung Galaxy Note 3 Neo
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 20 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на trepacho за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Има нова версия на firmware - 2.0.0.4. Преводачът от 4пда докато му остане време да преведе на български (все още няма превод), излезе нова версия. Май няма да видим превод.
П.П.
И МиФитнес е 3.5.3.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • PlamenPMG
Цитирай

Само фонт ако се флашне без фирм и ресурс дали ще работи адекватно?

P20 Pro Twilight
[-] 1 потребител изказва благодарност на Pusheka за това мнение:
  • Johnnie
Цитирай

Модифициран firmware 2.0.0.4 на български език, независещ от езика на телефона:
https://myamazfit.ru/threads/mi-band-3-b...post-21604
http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=78882412
Няма да пускам пряк линк за изтегляне, за да можете да благодарите на колегата за труда.
Все още не съм го пробвал, нямам представа какво е направено и как се държи.
Ако официалния MiFit при синхронизация веднага флашва пак официалния firmware, трябва да се ползва модифициран MiFit.

Цитат:Важная информация:

П.П.
Има 2 варианта на firmware, с вибрация при получаване на известия и без вибрация.
Изтегленото не е архив, просто премахнете разширението zip на файла.

Цитат:
  • Используется БЪЛГАРСКИ язык вне зависимости от локализации телефона
  • В прошивке используется принудительный Fine Font.
  • Формат отображения даты ДД.ММ с ведущим нулем у месяца.
  • Время отображения уведомлений увеличено с 6 секунд до 8.
  • На экране/циферблате №1 увеличены цифры времени.
  • Для экрана/циферблата №2 добавлен вывод заряда батареи.
  • На экране/циферблате №3 увеличены цифры времени + удалена дата.
  • добавлено 2 варианта прошивок: without_VB и with_VB - БЕЗ и С вибрацией при поступлении уведомления на браслет. Без вибрации пригодится тем, кто использует сторонние приложения с возможностью настойки вибрации под каждое приложение отдельно (например Mi Band Master). Таким образом по вибрации можно сразу определить, из какого приложения поступило уведомление.
  • Правка превью экранов под новые изменения в прошивке.
  • Разработчик: SantaX

Инсталирах го, но има някои забележки. Със стандартни ресурси, двата начални екрана с по-малкото информация показват цифрите на часовника доста раздалечено. Иначе на третия екран с пълната информация е нормално. Ако се ползват модифицирани ресурси е добре, но вече там е въпрос на вкус, кой вид ще си харесате.
https://myamazfit.ru/threads/mi-band-3-s...post-21615
Задължително трябва да се флашне и модифициран шрифт, иначе буквите в съобщенията са през интервал. Аз сложих BOLD:
https://myamazfit.ru/threads/mi-band-3-s...ld_v4.575/

И надписа "Стъпки" май изобщо не е правилен, трябвало е да бъде "Крачки".

[Изображение: IMG-20181110-204158.jpg][Изображение: IMG-20181110-204228.jpg][Изображение: IMG-20181110-204934.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Английския от Geekdoing 2.0.0.4 работи без празниместа.

И да ако качиш само правилния фонт това ще оправи празните места между буквите.
Цитирай

Той и руския от 4пда работи без празни места, целта е български превод на менютата, който да не зависи от менюто на телефона и без допълнителни програми. Лично аз оплаквания нямам.
Цитирай

@milstan с какъв емейл трябва да се регистрирам в myamazfit.ru ? руски ? 4pda въобще няма да го коментирам... Ползвах gmail ,но не получавам линк за потвърждение а без да съм си потвърдил профила не мога да тегля.
Цитирай

Аз съм с @abv.bg
Цитирай

(2018-11-12, 14:36:45)mefistoreyon написа:  @milstan с какъв емейл трябва да се регистрирам в myamazfit.ru ? руски ? 4pda въобще няма да го коментирам... Ползвах gmail ,но не получавам линк за потвърждение а без да съм си потвърдил профила не мога да тегля.
Малко се забавя мейла ще дойде.

P20 Pro Twilight
Цитирай

(2018-11-12, 14:36:45)mefistoreyon написа:  @milstan с какъв емейл трябва да се регистрирам в myamazfit.ru ? руски ? 4pda въобще няма да го коментирам... Ползвах gmail ,но не получавам линк за потвърждение  а без да съм си потвърдил профила не мога да тегля.

Извинявам се ако въпроса ми е не уместен но от прочетеното не се ориентирах  Искам следното :телефона да ми е на Български а гривната на Английски без да използвам Mi Bandage само Mi Fit, гривната е китаец нищо, че ми я продадоха за global version версия V2. 0.0.4 и хардуер V0. 18.3.4 при първото свързване бях с appps от стора и гривната ми изписа  че трябва ресет и пусна код към апликацията след това от разни клипове в нета свалях mi fit уж за англиски език но нищо не се случи, ще съм благодарен ако някой ме опъти какво точно да направя и да не се занимавам повече, благодарско!
Цитирай

за да е на английски гривната след всеки ъпдейт на фърмуера трябва да се флашва съответния английски къстъм, за да не стои на китайски.
Другия вариант е да се сложиш последния английски къстъм и да се инсталира ми фит без фърмуер в него - от руснака lolex, например
Цитирай

Може ли да кача архив със мифита и файловете за банда с които съм? За помощ на колегите, на едно място.
Щом не може ако някой му трябват да пише на лично

P20 Pro Twilight
[-] 1 потребител изказва благодарност на Pusheka за това мнение:
  • nik321
Цитирай

Можеш например да дадеш линк към Google drive или друг облак, щом е по-голям файла
Цитирай

https://mega.nz/#!WopElYzZ!tsrw6iUCMULO5..._Q2S0SQxFQ

Ето линк на архивчето в Мега. Скриншота е какво съдържа архива, notify & fitness е защото с него ми е най-лесно да флашвам банда. И два шота как изглежда. [Изображение: 3e453f11794b6083de929bf763613d5e.jpg]
[Изображение: f7315a0bb33db6c500e818176e37a5ff.jpg][Изображение: c3fc1aee22a405216954acf808cac268.jpg]

Може да се флашне банда и по описания във първи пост метод, на мен ми е по лесно просто със notify & fitness.

P20 Pro Twilight
[-] 4 потребители изказват благодарност на Pusheka за това мнение:
  • nik321, suffer, vinchenzo84, ziki69
Цитирай

Не знаех ,че има MiFit без фирмуер в него...Браво на руснаците и благодаря за файловете =] Аз последно сложих българския превод,но в последствие се бъгна MiFit и не искаше да се свърже по никакъв начин с гривната. Ще пробвам версията която ти даде. По късно ще шерна как изглежда моя часовник сега ^^
[Изображение: 82f9fe4d53e0154a107c58dbee051c8d.jpg]
Цитирай

(2018-11-21, 10:57:47)mefistoreyon написа:  Не знаех ,че има MiFit без фирмуер в него...Браво на руснаците и благодаря за файловете =] Аз последно сложих българския превод,но в последствие се бъгна MiFit и не искаше да се свърже по никакъв начин с гривната. Ще пробвам версията която ти даде. По късно ще шерна как изглежда моя часовник сега ^^
[Изображение: 82f9fe4d53e0154a107c58dbee051c8d.jpg]
Когато не се свързва мифита обикновено значи че ресурса не отговаря на сложения фирм. След флаш на правилния ресурс се оправя. Даже по скоро той си се свързва но заради неправилния ресурс гривната зависва на иконката за свързване. Ако ползваш и трите файла които съм дал няма да има проблем. Само на времето има малко кофти превод но не е болка за умиране.

P20 Pro Twilight
Цитирай

Здравейте колеги, днес си поръчах това
https://m.emag.bg/fitnes-grivna-xiaomi-m...DHQZ4SBBM/

Телефонът ми е на английски език, трябва ли след като ги сдвоя да ъпдейтвам гривната?

Изпратено от моят Redmi 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Тя сама ще се ъпдейтне. Няма за какво да се притесняваш
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • plamen3333
Цитирай

(2018-11-22, 17:34:19)Pusheka написа:  Когато не се свързва мифита обикновено значи че ресурса не отговаря на сложения фирм. След флаш на правилния ресурс се оправя. Даже по скоро той си се свързва но заради неправилния ресурс гривната зависва на иконката за свързване. Ако ползваш и трите файла които съм дал няма да има проблем. Само на времето има малко кофти превод но не е болка за умиране.
С MiFit приложението, от линка който ти даде се свърза успешно и го ползвам без проблем. Благодаря много! Реши ми много проблеми  Smile
Цитирай

Здравейте. Имам нужда от помощ.
Днес си получих MiBand3 от Али.. сложих си MiFit и се ъпдейтна след първо пускане. Гривната показва на Анг сега. Това не ми е проблем, но когато получа съобщение на кирилица от Вайбър например се появява като квадратчета. Също при звънене излиза контакта пак с квадратчета.
Как да се оправи това.. пробвах от първия пост линка за фърмуери и изтеглих българския, следвах инструкциите и го качих успешно.. но след първото свързване с MiFit и пак се затри и върна наново?!
Какво да направя за да получавам на кирилица съобщенията и да ми се изписват контактите при звънене?
Благодаря!

Xiaomi Redmi 4x  3/32GB
Old -> Sony Xperia P  4.1.2 /6.2.А.1.100/
Old -> Globul Move(Alcatel OT-908)
Цитирай

явно трябва да спреш автоматичните ъпдейти и тогава го кирилизирай.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)