Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi band 3 - инсталиране на Български и други езици

Скоро не се бях заглеждал по моднатите MiFit, колегата може да погледне и вариант 3 от AmUser, тя е също без firmware, последната модната е 3.5.8, иначе официалната е 3.5.9, но все още няма модната без firmware.
Гледам, че Lolex отдавна не е обновявал, но това не значи, че по-старите няма да работят.
http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=82097668
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • suffer
Цитирай
Аксесоари

А има ли значение в момента фърмуера на гривната или която и версия да сложа на MiFit - все тая?
Цитирай

Няма значение, стига версията на MiFit да е модната без firmware, за да не ъпдейтва гривната.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • dobs7z
Цитирай

Благодаря, ще сложа тая от третия вариант, че да не си удължавам глупостите при евентуален ъпдейт.


PS: Моднатият MiFit, който ми препоръча не открива гривната и не мога да се я свържа с приложението.
PS2: Инсталирах няколко други - Lolex, както и по-стари версии на AMUser, но при Login/Sign up страницата ми забива на "Wait a moment..." и така до безкрайност.

В крайна сметка инсталирах тази на AMUser и успях да го сдвоя, като единственият проблем беше, че не ми даде да се логна с Google профила и трябваше с FB.

Благодаря още веднъж!
Цитирай

Някой да знае какво се случва с geekdoing? От три дена не се отваря.

Samsung Galaxy Note 3 Neo
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай

Вече работи!
Цитирай

Здравейте ! Искам да попитам има ли решение на съобщенията за кирилица да не излизат като "??? ? ???" ? Благодаря !

EDIT: Сменя се езика на телефона на китайски и то си го ъпдейтва Big Grin . Благодарности на @suffer

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай

(2019-03-09, 20:11:20)d3 написа:  Здравейте ! Искам да попитам има ли решение на съобщенията за кирилица да не излизат като "??? ? ???" ? Благодаря !

EDIT: Сменя се езика на телефона на китайски и то си го ъпдейтва Big Grin . Благодарности на @suffer
Не успях да открия кой точно е китайския език....че са няколко. Трябва ли да се сменя с къстъм софт, или може с оригиналния  да излизат коректно съобщенията на кирилица?
Цитирай

Направи скрийншот..
но най-вероятно е 简体中文 (中国)
това е китайски Опростен

по принцип предпоследните три езика са китайски и всеки от тях би свършил работа.
Аз бих избрал този с най-опростените символи.
При мен се пада 4-тия отдолу-нагоре
Преди него са: най-долу - японски, после - китайски (хонг-Конг) и китайски(тайван)
Цитирай

(2019-03-11, 15:43:05)suffer написа:  Направи скрийншот..
но най-вероятно е 简体中文 (中国)
това е китайски Опростен

по принцип предпоследните три езика са китайски и всеки от тях би свършил работа.
Аз бих избрал този с най-опростените символи.
При мен се пада 4-тия отдолу-нагоре
Преди него са: най-долу - японски, после - китайски (хонг-Конг) и китайски(тайван)
И при мен се реши проблемът така с маймуницата, когато Mi Fit е на български. Промених езика на телефона на китайски - предпоследния ред от езиците. След няколко минути гривната се ъпдейтна сама. Като държа да подчертая, че фирмуерът беше 2.3.0.2 и си остана същия. Но след това, вече когато има нотификации на кирилица си излизат както трябва.
В крайна сметка си остават, обаче 2 бъга когато Mi Fit е на БГ:
1)шрифтът на кирилица си излиза, но самите букви имат доста големи интервали по между си
2)когато има позвъняване, има само иконка без име, просто опцията с името си липсва от опциите в Mi Fit

Някой знае ли решение за липсата на име при повикване.
Цитирай

Това с интервала е от системния БГ шрифт, не знам може ли на банд-а да се сменя.
Цитирай

Имам проблем . След флашването не ми излиза нищо друго освен страницата с час и дата. Някаква идея защо така се получава и какъв е начина да го поправя ? Благодаря предварително! Smile
Цитирай

Здраво я измъчих тая гривна, няколко десетки пъти я флашвах с файловете от първият пост, пусках я с моднат ми-фит, после върнах оригиналният, от плей стор, за да й кача последният фърмуер... Е не ще да работи както искам аз и това е! Опитах и с това, да обърна езика на телефона на китайски, но гривната продължава да изписва кирилицата по нейният си начин, с питанки.
Някакви идеи?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Свалих от линковете фърмуер и ресурси и ги флашнах с Mi Band Master. Всичко е точно но мноого стара версия на фърмуера - 2.0.0.4!

Уникален бизнес - Пазарувай и печели!
[-] 1 потребител изказва благодарност на denkov за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Има много по-нови в geekdoing форума. Темата не се поддържа от много отдавна
Цитирай

На български ли? Аз по принцип ползвам руски, ама ако нови български дай линк?
Цитирай

Специално българския наистина е много стар. Отдавна не бях проверявал. Вероятно гледа брой сваляния и решава кой да направи и кой не
Цитирай

Нека да раздвижим малко темата !
Нямам претенции , че много разбирам,не съм и програмист.Хванах се и преведох последния официален фирмуер-изцяло за лично ползване,но реших да го споделя .Не всичко е перфектно,но смятам че с общи усилия би могло още да се подобри,а и не всичко ми е ясно .
Който има желание-да пробва.При мен работи!
[-] 4 потребители изказват благодарност на sdslavi за това мнение:
  • dobs7z, fotograd, iwan33, suffer
Цитирай

Може ли снимки?
Цитирай

Няколко пъти опитах, но не мога да изтегля архива...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Качвам последната към момента ми редакция .Вътре е всичко необходимо .
Нужно е да ползвате и модифицирания MiFit .
[-] 6 потребители изказват благодарност на sdslavi за това мнение:
  • denkov, iwan33, milstan, stiix, suffer, vinchenzo84
Цитирай

Всичко е точно с фърмуера и ресурсите, но болд шрифта не се появява след флашването.

Уникален бизнес - Пазарувай и печели!
Цитирай

Последния модифициран Mi Fit .
Относно фърмуера.
Има няколко руски фрази които забелязах,но бъга е в компилатора-моя превод е на 100%.
Пробвайте други шрифтове,незнам при мен дали е сменен-това което е на снимките-това е .
Цитирай

Аз се отказах да се занимавам с превод, не ми пречи и на английски. Просто е мизерна история. Единственото, което ми беше проблем и някак на магия се оправи след няколко гаври с гривната, е когато получавах известия (СМС или Вайбър) на кирилица - излизаха маймунки.
Цитирай

https://mega.nz/file/C7YyGZhC#yA-kpvC1xE...EFlROGQgO4

Архивът съдържа:
FW_Mili_wuhan_2_4_0_32_BG.fw
FW_Mili_wuhan_2_4_0_32_RES_49_BG.res

Eзик: принудителен български, независимо от езика на приложението . Tип на показване : дата.месец. За сега работи добре на MiFit 3 без NFC
[-] 2 потребители изказват благодарност на longgo за това мнение:
  • milstan, suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)