Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да включим вградения Hi-Fi аудио драйвер Wolfson в Helio P10 (Root)
#1

В Helio P10 е вграден Hi-Fi  аудио драйвер Wolfson , но по маркетингови съображения той е изключен в някой бюджетни телефони. Включването на драйвера не е сложно,ако телефона ви е рутнат. 

Тази инструкция работи перфектно на моя Мейзу М3 Макс,но не отговарям за работата на тази инструкция на други телефони. Всичко правите на своя отговорност!

Цифров аудио формат 24/192 във вашия Мейзу (и всички други телефони) с Helio P10

Нужен ви е файла settings_system.xml,намира се в /data/system/users/0, използвайте рут менюто в ES-explorer,като разбира се го включите и дадете съгласие за рут права. Редактирайте файла с текстовия редактор QuickEdit.
Изтегляте и инсталирате необходимите програми в телефона си ,чрез Гугъл Плей!

1)Отваряте settings_system.xml в текстовия редактор.
2)заменяте значението на параметъра hifi_music_enabled от 0 на 1.
3)заменяте значението на параметъра hifi_music_param от 0 на 1.
4)записвате файла и излизате от редактора
5)Рестартирате телефона.
6)Отваряте отново settings_system.xml и проверявате отново дали  hifi_music_enabled и hifi_music_param са със значение 1.
7)Отваряте който и да е плеър и се кефите на якия звук

PS След включването на аудио драйвера фоновите шумове изчезнаха за винаги

Цифров аудио формат 24/192 във вашия не Мейзу телефон с Helio P10
Всички модели с Mediatek Helio P10:

https://www.kimovil.com/en/list-smartpho...755?page=1

Използвате часта по-горе отнасяща се за телефоните с Helio P10 процесор,като добавяте за телефоните които не са Мейзу:
 
Инсталиране : 

в build.prop търсите реда 

ro.product.manufacturer

и го променяте на 

ro.product.manufacturer=Meizu

build.prop ,редактирайте или чрез приложение редактор, или в /system/build.prop в ES-explorer

После отивате в /system/etc/
и там създайте празен файл
audio_hifi.conf
Желателно е да му дадете разрешения -rw-r--r--

В Телефоните Мейзу (ro.product.manufacturer=Meizu,е по подразбиране,така че не пипайте build.prop,просто няма нужда.

Ако искате да се кефите максимално на супер якия звук,както аз се кефя на Мейзу М3 Макс ,след като включих аудио драйвера,то си закупете Poweramp и после станете тестер,ще ви даде алфа билд 709 в който има настройки за aux и usb dac. Намират се в настройки/аудио/output/Hi-Res Output(experimental)/Wired Headset/AUX-включете плъзгача и usb dac отдолу-включете плъзгача.

Аз ползвам слушалки Marshall Major 2 с кабел и найстина има съществена разлика в качеството на звука през Poweramp с включен аудио драйвер,aux и usb dac. Звукът е значително подобрен и страхотен. 
Тази инструкция би трябвало да става на всички телефони с този процесор.
Преведох и сам инсталирах на моя телефон от тук:
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry65939192
Благодарности на руснаците,без тях нямаше да успея.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
[-] 1 потребител изказва благодарност на sunmaster за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
Аксесоари
#2

А при други процесори има ли такъв хай фи аудио драйвер,примерно в Куалком MSM8953 Snapdragon 625?
Цитирай
#3

Има всичко за твоя телефон. Аз ще направя поне 4 теми ,преведени от 4пда за този модел,за да си има собствен раздел и ще го поддържам,защото разбирам руски ,а и ми е готино когато виждам доволни хора около мен.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#4

Златен си! Аз не съм фен на тия ровичкания из телефона, но като гледам как обясняваш и какви са резултатите ще взема и аз да започна Smile
Цитирай
#5

(2018-07-07, 12:34:36)shotokanarai написа:  Златен си! Аз не съм фен на тия ровичкания из телефона, но като гледам как обясняваш и какви са резултатите ще взема и аз да започна Smile

Благодаря. Аз превеждам от руснаците и гледам да дам и моя опит. До сега всичко свързано с моя телефон от подписа е пробвано и тествано на него. И след като сам се убедих ,че работи пусках тема. Обаче нямам М6 нот и очаквам тези които имат да дават обратна връзка по темите които пускам.
Относно ровичканията. Аз също не съм им голям фен,даже изобщо не съм. Сега съм с гаранционен телефон и то купен от мен като съм първи собственик. А това не се е случвало от години,все втора ръка купувах. Но това е Мейзу. Рута си го има,ънрутва се с преинсталация. Няма кнокс и някакви броячи,като при Самсунг. Затова не ме е страх да не омажа,защото и да омажа ще преинсталирам и ще се оправи. Обаче сега съм с наситен ,контрастен дисплей,страхотен звук,сложих си Gsam battery monitor и вече знам колко време ми държи батерията,защото при мен има бъг и не се показва нещо в менюто за батерията,стои празно. Та от проба глава не боли,а подобренията са явни. Мейзу винаги спират софтуерно някои неща,които с рут се включват и работят идеално.
Пробвай,няма да сгрешиш.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#6

Благодаря за вниманието. Както написах и в другата тема, като дойде тел.и изкарам седмица с него ще си напиша отзивите и ще видим тогава, какво ми се иска да махна и какво не. Засега спирам със спама, живот и здраве като се обзаведа с телефона тогава пак ще се включа.
Лек ден!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)