Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 6X и Mi A2: разкрита е важна информация за камерите!!!
#1

Xiaomi Mi 6X и Mi A2: разкрита е важна информация за камерите!!!

Смартфоните Mi 5X и Mi A1, пуснати през изминалата 2017 г., се оказаха изключително успешни, така че китайската корпорация вече работи над нови модели, които ще се наричат Xiaomi Mi 6X и Xiaomi Mi A2. Днес в мрежа се появи важна информация за техните камери, благодарение на известния разработчик Мишал Рахмън от форума XDA Developers.
Проучвайки данните от последната версия на приложението Mi Camera, той е успял да разбере кои сензори ще бъдат използвани от производителя в бъдещите си телефони от средно ниво.

Струва си да се отбележи, че смартфоните Xiaomi Mi 6X и Xiaomi Mi A2 ще получат еднакво техническо оборудване, а ще се различават само по софтуера. В основата на първия ще стои фирмения фърмуер MIUI 9, а във втория – оригиналния Android Oreo на Google. Закупуването на първия модел ще се извършва само в Китай, а на вторият – в останалата част на света.

Двата нови телефона на китайската корпорация ще получат предна камера Sony IMX376, която вече може да се намери и в Xiaomi Redmi Note 5 Pro, а това означава, че нейната резолюция ще достигне 20 Mp, а апертурата – f/2.0. В останалата част, апаратите могат да се похвалят с основна двойна камера, състояща се от модулите Sony IMX376 и IMX486. Тяхната резолюция: 20-Мегапиксела (f/2.0) и 8-Мегапиксела (f/1.8). Това са много добри показатели, при които смартфоните могат да правят добри снимки, но при едно условие.
Техническото оборудване на смартфоните вече отдавна е престанало да играе основна роля, тъй като на първо място стои добрия софтуер. Ако в смартфона Xiaomi Mi 6X и Xiaomi Mi A2 бъдат инсталирани добри драйвери за работа с камерата, то телефоните ще могат да покажат отлични резултати при снимане, дори и в условията на недостатъчна светлина.

Очаква се, че и двата телефона от средно ниво ще бъдат представени пред публиката през юни-юли тази година, а по своя външен вид те са точни копия на Xiaomi Redmi Note 5 Pro, но вече с по-красиви пластмасови вложки на антените.
[Изображение: 8a1fbbf9a63d756e7d18f7000e9d7967.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=93371

Ми 6х е на бял свят от почти два месеца
Цитирай
#3

(2018-06-17, 08:53:52)suffer написа:  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=93371

Ми 6х е на бял свят от почти два месеца
Само в Китай доколкото знам, за Европа юни-юли А2 ще се появи.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Не се заяждам, просто противоречива информация пише, а телефонът е наличен вече:


Очаква се, че и двата телефона от средно ниво ще бъдат представени пред публиката през юни-юли тази година“
Цитирай
#5

Гледах тест на камерите срещу note 5, и уж при ниска светлина се справя по-добре (А2)!Ама ще изчакаме и ще видим като се появят и у нас.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

То има отдавна сравнение между 6Х и Ноут 5 на камерите. 6Х отвява Ноут 5 при ниска светлина.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#7

Говори се, че щяли да бъдат на цени 290$!
Цитирай
#8

Xiaomi Mi 6x е по-добър от Ноте 5 при само при нощните снимки. Никъде другаде няма осезаема разлика. За сметка на това 6x/ A2 ще струва със 150-200 лв. повече от Ноте 5. Лично за мен не е оправдана такава разлика в цената. MI 6x/ A2 има и съществени недостатъци, на първо място от които  малката батерия. Затова, ако ви се дават повече пари, много по-добре е да се ориентирате към Xiaomi MI 8 SE!!


Цитирай
#9

(2018-06-19, 17:10:18)milenvn написа:  Xiaomi Mi 6x е по-добър от Ноте 5 при само при нощните снимки. Никъде другаде няма осезаема разлика. За сметка на това 6x/ A2 ще струва със 150-200 лв. повече от Ноте 5. Лично за мен не е оправдана такава разлика в цената. MI 6x/ A2 има и съществени недостатъци, на първо място от които  малката батерия. Затова, ако ви се дават повече пари, много по-добре е да се ориентирате към Xiaomi MI 8 SE!!
Напълно съм съгласен с теб!Нямо кой знае каква разлика за такава разлика в цените.Мен ми е любопитно все пак у нас как ще започнат цените и докъде ще спаднат.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)