Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми с новия Oreo
#1

Нека споделим за проблеми и бъгове с новия Орео и начини за решаване.
До сега установих , че:
1. Затруднено е слагането на персонализирани тонове за звънене на отделни контакти - преди беше достатъчно да избереш тон от наличните , сега те препраща към Sound picker и ги слагаш през него.
2. Изчезна възможността за инсталиране на нови шрифтове от външни източници. Намерих в мрежата решение , но е доста затруднено - инсталиране на програми на компа , през него работа с command prompt и т.н.
Аксесоари
#2

Първото не е проблем, а просто ти не си свикнал. Не знам как е било преди, защото не ползвам тази функция, но при мен като натисна за избор на рингтон ми се появява точно това, което очаквам да се появи - списъка с мелодиите и опция да добавя мелодии, които не виждам в списъка (същия, който е и в настройките).

Второ може да е някакъв бъг при теб. Имам Helvetica Neue, инсталиран от .apk файл и работи без проблем.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
#3

И при мене инсталирания Helvetica Neue работеше , докато не се пробвах да го сменя с друг. После не работеше.

Как да премахна Updates от списъка с контактите ?
#4

След Орео времето до зареждане на батерията ми се увеличи драстично. Както с кабел, така и с безжично.
#5

При мен разликата е не повече от 15 мин.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)