Темата е заключена
Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi Max 3 - новини, спецификации и предстояща премиера
#26

всичко под 1000лв не го броят за флагман. Дори да е с параметрите на най-новия самсунг или епъл.
По принцип, допреди да омажат нещата, всичко в xiaomi беше ясно разделено:

redmi - нисък/среден клас - компактен размер
redmi note - среден клас - 5.5" така наречените фаблети
mi/mi note - висок клас

Ми започнаха да му виждат сметката след Ми 4 -> mi 4i(snaprdagon 615), Mi 4c, Mi 4s - поне бяха със снапдрагон 8хх
Mi 5 -> Mi 5c(surge 1), Ми 5х(snap 625), Mi 5s/Mi 5s (plus) - като последните два поне са с по-новия флагмански процесор

Истинските флагмани около ми 3, 4, 5, 6 бяха Mi note, Mi Note Pro, Mi note 2 ( съответно снапдрагон 800, 801,820, 835, 801, 810, 821)

всъщност с въвеждането на Ми макс показаха redmi note 3(pro) с 6.44 дисплей и по-голяма батерия (+ снап 652 за по високата версия)
Ми макс 2 - redmi note 4 с по-голям дисплей и много по-голяма батерия

Така че Макс серията никога не е била флагман.
Определено е с по-премиум материали, ако сравняваме с редми-тата и по-точно ако сравняваме Макс 2 с останалите миналогодишни телефони.
Най-близкия до него модел по качество на изработка е mi 5x/Mi a1.

извинете, че се отплеснах. Исках да внеса малко яснота, ама е ясно че границите са супер размити вече.

Не останаха флагмани Smile

имаме mi 8/ee и ми микс 2s във високия клас.
останалото са средняци, колкото и да не ми се иска да го напиша.

Лично мнение!
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • dp4u4umi6ev, Wild bear
Аксесоари
#27

Като погледнеш Samsung Galaxy Note серията, iPhone Plus моделите, LG V серията е нормално и тука най-големия телефон да е с най-хубави параметри.
Иначе надали се залъгвам, като съм си купил iPhone 8, който не е голям, а е флагман, но нали да има мнения. :Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#28

най-големия телефон е Микс 2s и Ми 8/ее

max-a вече не е телефон, който да можеш да си сложиш лесно във всеки джоб
#29

Да не закачат Макс-а, че да го правят флЕгман. Ще му лепнат някакъв ултра-мега-гига-хипер екран с ненужна резолюция и батерия за един ден... Игри не играя, не съм намерил нещо, с което да затормозя процесора. Камерата я ползвам от дъжд на вятър, селфи камерата мога да я запечатам. За тия пари е перфектен!
Това е мултимедия телефон. За разговори съм си взел едни безжични слушалки, които също издържат седмица при моя начин на ползване.

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
[-] 3 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • ronnie72, suffer, Victormihov
#30

Вчера CEO на Xiaomi Lei Jun е публикувал снимка на кутията на Mi Max 3 с което потвърждава скорошната премиера на модела.
 
   

POCO F5 12/256 GB





[-] 2 потребители изказват благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • kayovas, Victormihov
#31

Появи се и предния панел на Mi Max 3- няма ноч и съотношение 18:9. Официалната поява на телефона изглежда все по-близо!


   


#32

Добфе изглежда таблетчето, така де телефончето.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
#33

Вече има снимка на задният панел и поглед към батерията.

.jpg gsmarena_001.jpg Размер: 102.21 KB  Сваляния: 66

POCO F5 12/256 GB





#34

най-тъпото е, че стърчи.
То е ясно, че почти никой няма да го ползва без калъф, ама все пак... естетика малко
Не може Ми макс 2, ми 5, 6, Ноте 3, микс1 и 2 да са с плоски камери и да речем че почти всичките снимат много добре, макар че само 2 от тях са с по 2, но 4 от тях са с идентичен сони сензор, и да се впуснат така да копират, ама буквално стана като на онази картинка, с която се присмиваха на другите:

.jpg 20-02-08-images.jpg Размер: 5.35 KB  Сваляния: 48
#35

Чакам да видя цената на PRO варианта. Явно и тук ще се роят модели, та поне да видим тренда какъв ще е... Не съм против да има избор, но да не минават повече от 2 разновидности за модел.
Иначе дизайнът тази година ми идва една идея по-прекалено ябълков, но предвид това, което се получава за парите, може да се преглътне с лекота.

П.П. Ако цената беше 2К, както при други китайци, и пак имаше елементи на ябълкова тема с вариации, тогава хейтът ще е да е доволно заслужен. Всичко зависи от цена/качество.

Cognosce te ipsum!
#36

Аз се моля Apple да махнат ноча, че и китайците да си оправят предницата на телефона. Тая вертикална камера също не ми е любима, но ноча е по-дразнещ.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 2 потребители изказват благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • texasvalden, Wild bear
#37

Кратко видео на телефона, на живо.

Махнете разширението .zip, за да може да го гледате


Прикачени файлове
.zip VID_20180706_072852_316.mp4.zip Размер: 365.02 KB  Сваляния: 23
#38

И кратко видео на Gold варианта.


POCO F5 12/256 GB





#39

Стори ми се доста дебел, но все пак много бързо го завъртяха. Има скосяване в краищата, което при 2-ката липсва, тъй като тя е доста тънка. Като излезе официално, ще видим какво са сътворили.

Cognosce te ipsum!
#40

Вече е обявена датата на представянето на Mi Max 3. Презентацията на устройството за китайския пазар ще е на 19 юли. По предварителна информация, цената му ще е на телефони от средния клас, т. е. около 255 долара.

[Изображение: 612333ca62dc8f83fae2e7f9c31f4628-full.jpg] 

Източник: >>>>>>

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • suffer
#41

Допълвам точен час на "представянето": 19:30 PM (GMT+8)
При нас ще е 14:30 по мои сметки
#42

Нов изтекъл постер за устройството потвърждава две от характеристиките му: 6.9 инча екран и огромна 5500 mAh батерия.


[Изображение: Xiaomi_Mi_Max_3_a_640x535.jpg]


Потвърден е и процесора за стандартната версия- Снап 636: https://www.gizmochina.com/2018/07/15/xi...ragon-636/


[Изображение: Xiaomi_Mi_Max_3_Snapdragon_636.jpg]


#43

Ако добавят и като на redmi 6 pro 2 слота за сим и допълнителен за карат пмет ще е супер.

#44

Значи като цяло, телефона ще е много подобен на Note5/Pro, но с по-голям дисплей и батерия.  Big Grin 
Да видим в Четвъртък дали Pro версията няма да е с 6.99" дисплей, 5400mAh батерия, SD710, безжично зареждане и други екстри, каквито слухове имаше миналия месец. И каква ще е разликата в цената между двата варианта, разбира се.  Big Grin 
 
.jpg gsmarena_005.jpg Размер: 66.64 KB  Сваляния: 28
 
.jpg gsmarena_004.jpg Размер: 74.73 KB  Сваляния: 29

 
От днес (17.07) вече има и официална информация за предлаганитте цветове - черно, синьо и златно.
 
.jpg IMG_20180717_115615.jpg Размер: 32.3 KB  Сваляния: 25
 
.jpg IMG_20180717_115603.jpg Размер: 26.2 KB  Сваляния: 23
 
.jpg IMG_20180717_115512.jpg Размер: 36.04 KB  Сваляния: 21

POCO F5 12/256 GB





#45

сравнение между макс 2 и макс 3:

   
#46

Все се чудя - не е ли технически изпълнимо, и на толкова редуцирана долна рамка (Мах 3), да е възможно бутоните отново да са там, за да не се губи част от екрана?

POCO F5 12/256 GB





#47

Нещата вървят към изчезване на нав-бар бутоните и преминаване изцяло към жестове. Свикнах точно за един ден след покупката на микса и не бих се върнал назад... А по всичко личи и андроид 9 ще залага на тях.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
#48

Ако ползваш само една ръка, може ли да се работи с жестове? Питам, защото не съм ги ползвал.
#49

Перфектно се работи с една ръка.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
#50

Изглежда добре. Смо този огромен екран дали няма да харчи още повече ток. Все пак капацитета на батерията не е повишен толкова значително колкото дисплея.А и разделителнат способност се вдига. Абе все ден ще издържа. Аз успях да начупя диспля на моя MAX2 и сега съм в чуденка дали пак да си MAX2 , MAX3 или да redmi not 5 pro.

Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)