Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Жълт участък по дисплея P20
#26

То ако през първата половина на годината му се налага толкова често да влиза в сервиза, какво се очаква от него до края на гаранцията му... Дано да е последното му ходене нататък.
btw.. тоя проблем за който го пратих се появи след смяната на дисплея му... Иначе казано, оправиха едно и се счупи друго Smile
Цитирай
Аксесоари
#27

Да, разбирам те, кофти е наистина. Аз предните 3 телефона не се е налагало въобще сервиз, но явно този път такъв ми бил късмета. Smile

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай
#28

Днес ми го върнаха със сменена платка.. Най-после работи нормално телефона.. Big Grin
Цитирай
#29

Аз занесох моя p20 pro, защото по време на морето ми се завря пясък между дисплея и лайсната, помислих, че не е уплатнен хубаво щом се завира. Смениха дисплея и капака, капака не знам защо, но моя телефон беше с одрасквания след като го взех от сервиза. До сега съм имала Самсунг и май сгреших с huawei, при условие, че телефон на 1 месец влиза в сервиз. После говорих с приятели и те ми казаха, че телефона е капсулиран и, че при повечето телефони има леко разстояние между дисплея и лаисната и, че са сменили всичко, само за да изкарат някой лев сервиза. Съответно съжалих, че съм го дала на сервиз, ако дефакто не е имало броблем, защото сега имам надраскан телефон.
Цитирай
#30

Нещо немога да ви разбера, връщат ви телефона ОДРАН и вие го приемате така, после сервиза и марката ви виновна! Като имате забележки не го приемате!

Sony Xperia Z1 Comapct Black
Sony Xperia Z5 Green
HUAWEI P20 Midnight Blue 
Цитирай
#31

Това е, че когато го взех не го огледах обстойно, което е моя грешка. Но вече ще знам, казвам като съвет да си оглеждате телефона преди да го вземете от сервиза
Цитирай
#32

Това жълтеене на дисплея в началото ли го има или след колко време?
Цитирай
#33

(2018-11-13, 18:37:51)kaki написа:  Това жълтеене на дисплея в началото ли го има или след колко време?

зависи от ползването, на един ми излезна след година на друг след месец, според загряването и колко време е горещ, но не е казано че трябва да стане жълто петно

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#34

Моя така си дойде от магазина. Но го видях в последствие на 2-я ден. Съмнявам се да се е получил от моята употреба, защото нямах много време да се занимавам с него след покупката.
Цитирай
#35

много странно и почти невъзможно, освен ако не е бил на голяма температура някъде по складовете, но пак не е възможно, защото като изтине обикновено петното намалява драстично, занеси го в сервиз, гаранцията го покрива

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#36

Темата съм я пускал аз и отдавна е сменен Smile Че после даже още един път влиза в сервиза. Big Grin
Цитирай
#37

Да не е от прегряване на телефона това жълто петно. На някои модели на Xiaomi се получаваше подобно от високата температура. Как е P20 - загрява ли много при игри и при ползване на youtube?

Samsung S10e; iPhone 11; LG G7 ThinQ
Цитирай
#38

Здравейте! Виждам, че темата е стара но да споделя и да попитам. Купх р20 нов за 850 кинта и на втория ден забелязах, че дисплея жълтее от долу, върнах го, замениха го с нов, и отново дисплея му жълтее от долната страна, бялото не еднакво бяло от долу и горе, съответно не го взех и сега съм без тел. та да попитам при вас на бял фон как е, говорим за ай пи ес на пи20.
Цитирай
#39

Последно като ползвах моя, пак ми жълтееше. Явно дисплея си е такъв. Долу в ляво го забелязвах.
Цитирай
#40

И аз съм с чисто нов P20 от няколко дена. На бял фон долната половина на дисплея жълтее. Не е силно осезаемо, но ме дразни. Телефонът не е прегрявал, така си излезе от кутията... Чудя се дали да го пращам на сервиз, но едва ли новият дисплей ще е по-различен... Като цяло мисля, че Huawei твърде много си повярваха и свалиха качеството. Казвам го след съпоставка със стария ми P8 и не опира само до дисплей...

Desire S -> P8 -> P20 -> 11T
Цитирай
#41

За да ги взимат хората, значи има защо
Вече минаха и Samsung по продажби
Моя е взет от А1и като правих настройките, веднага сложих дисплея на студен фон, нямам подобно впечатление че има жълтеникав оттенък
Ще го сложа на нормално цветоусещане и ще видя какво става тогава.
Цитирай
#42

Аз съм задал възможно най-студения нюанс на екрана. И също съм един от хората, които купуват Huawei. Също от А1. Напомпаха цените за да не останат по-назад от корейци и американци, наистина предлагат все по-сериозни устройства и иновации, но качеството им сякаш поспадна. Освен жълтия дисплей с променлива яркост в приложенията, което е общ проблем за марката, двата физически бутона на моята p-20ка имат сериозен луфт и макар кликът да е отчетлив, се клатучкат при натискане или допир, което не оставя много премиум усещане... Няма да продължавам, защото навлизаме в друга тема, но има още недостатъци в качеството, сравнен с 4 годишен p8... А може би просто той е бил твърде сполучлив модел.

Desire S -> P8 -> P20 -> 11T
Цитирай
#43

Премиум е pro, другото си е нормален телефон

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#44

Ей това с променливата яркост в приложенията направо ме съсипва.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай
#45

Да де, ясно че не е премиум модел. Нищо, че стартира на 1300лв Big Grin Просто не исках да използвам думата "евтино"...

Desire S -> P8 -> P20 -> 11T
Цитирай
#46

Адсптивен дисплей, мен пък точно това ме кефи.
На работата ми екрана е с един оттенък, във къщи на жълтите лампи е с друг, а на ярка слънчева светлина също се променя. И всичко това с цел четливост.
Цитирай
#47

Изобщо не става дума за адаптивен дисплей.

Desire S -> P8 -> P20 -> 11T
Цитирай
#48

За дефект ли?
Промяна в отенъка на бялото е заложено софтуерно.
Цитирай
#49

Да, дефект. Вероятно софтуерен, не знам, но Huawei не го решава вече дълго време. Не се променя оттенъка, а яркостта. И не при различни светлинни условия, а при превключване между различните приложения. Интересното е, че проблемът не се проявява на всяко устройство, или поне не всеки го забелязва...

Desire S -> P8 -> P20 -> 11T
Цитирай
#50

Хм
При мен се променя и отенъка не само яркостта
Особено се откроява при стайно осветление с различна светлина.
На луминисцентна лампа е студено бяло а на жълтеникава нормална жична крушка става жълтеникаво розово
Същата работа и през деня,на  пряка слънчева светлина става ярко бяло, когато отида на сянка става по мек фона на бялото....
С тази настройка съм


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)