Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Жълт участък по дисплея P20
#51

Привет колеги,
Имам P20 lite от 1.5г, след няколко месеца излезе горе в ляво осезаемо петно по лявата страна.
Все се канех да го дам на сервиз, но... сега мисля да го продавам и реших да го дам (по-скоро заради батерията, не че мн зле, но 1ден изкарва), но петното или аз свикнах или е намаляло почти до минимум  Huh  - как мога да го тествам за да го засега и съответно дам за рекламация? Сменят батерията нали?

Предния ми Nova така, в края на гаранцията, го смениха изцяло (пак заради петно) и вече 1.5г няма ядове.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
Аксесоари
#52

Здравейте!
От известно време и на моя телефон се появи различен по цвят участък. Долу където са навигационните бутони. 
При мен обаче този участък е по-бял, докато останалата част от дисплея е по - жълтеникав. Телефона е на няколко месеца. Дали ще го поемат гаранционно и дали ще отстранят проблема? Забелязва се най вече при входящи и изходящи повиквания, дори когато навигационните бутони са скрити.
Благодаря предваеително!


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#53

Абсолютно всички, които познавам с П20 имат жълтеникав отенък в долната 1/4 на  дисплея. Някои твърдяха че нямат, но като се позагледаха го забелязаха. Имам дори познати, на които са им го сменяли два пъти поради такъв дефект и пак е същия.
На мен не ми прави впечатление, защото използвам режима "Комфорт на очите", дори се сдобих с още два такива телефона на доста изгодна цена, продадени точно заради този дефект. 
Никой не е дал точен отговор за сега защото това е масово явление при този модел.
Цитирай
#54

На 23тия месец го оставих в сервиза на Леге с вече пернаментно петно... P20 lite
Cлед седмица ми се обадиха, че отказват гаранц. обслужване поради:
 "механично деформирано шаси на дисплей модула вследствие на натиск... довело до дефекта с петното..."

Не помня да съм го натискал, падал е на ръба, но не е имал проблем...
В нас си направих тест и се оказва че едната страна (с петното) е е една идея по огъната от другата с бутоните - реално около 1мм.
Има ли го при вас това огъване - дал ие от тънкия алуминий? Нося го без калъф и в джоба на дънките... - дали пък не е от извивката на бедрото... не знам.
Какви са опциите, мислех да го продавам, но сега не знам. Лично мен ме дразни.
230лв е при тях ремонта...
[Изображение: 20200703-231508.jpg]/url] [Изображение: 20200703-231633.jpg] [Изображение: 20200703-231828.jpg] [Изображение: 20200703-231731.jpg][Изображение: 20200703-231415.jpg]

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#55

Тая рамка не е никак тънка, даже е стоманена
Не че, не подлежи на огъване, но е малко вероятно от предния джоб да се изкриви, по скоро от задния, ако си сядал с него
Цитирай
#56

В задния най-много да сложа монети...

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)