Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Няколко въпроса за Mi A1
#1

Здравейте, реших да си взема такъв телефон. Навсякъде чета,че за парите си няма по-добро предложение със стоков андроид. Мисля да го поръчам от алито. 
Имам няколко въпроса.Четох темата за ъпдейт до Орео,нали го получава?
Колко време държи батерията (screen on time). Прочетох от минимум 3 часа до 6-7 при по-лека употреба.
Със зарядното,включено в комплекта се зареждал за 2 часа,така ли е?
Четох в раздела за някакви бъгове с proximity sensor-а,има ли други проблеми,този решава ли се с ъпдейта?
Как е здравината на телефона,има ли нужда от протектор?
Всякакви други насоки ще са от полза.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм с MiA1 и съм общо взето доволен.Не съм сигурен,че чистият андроид е предимство.В момента ъпдейта е Oreo 8.0.0
Батерията при често ползване издържа ден.Харесва ми камерата.Снимките са качествени.Сериозни бъгове не съм забелязал.
Аз го ползвам със стъклен протектор за екрана и силиконов гръб.

Изпратено от моят Mi A1 с помощта на Tapatalk

Ако го поръчаш от алито ще трябва да плащаш мито.Аз си го поръчах в България.

Изпратено от моят Mi A1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Държа на стоков андроид. Сигурен ли си,че винаги има мито от алито и колко е?
Цитирай
#4

Няма мито, има ддс.
15.50лв + 20%.
Но има няколко магазина в Али, които с платена доставка ти докарват с дхл телефона до българия без митници.
Цитирай
#5

Телефона няма смисъл да се купува от АЛИ. Днес взех един от Български онлайн магазин за 364лв. с доставката (4/64) с гаранция. От АЛИ е по-бавна доставката и крайната цена е по-висока с DHL, a за гаранция......

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#6

От половин година съм с А1 и съм изключително доволен от машинката! Купена е от Виваком, при доволно натоварване батерията кара ден / всичко включено - GPS, Wi-Fi, мобилни данни, яркостта е почти на максимум, интернет, някоя игричка, доволно телефонни разговори, bluetooth - свързан със слушалка/ Ъпдейта до Орео НЕ оправя бъга със сензора за близост, но някъде имаше писано по въпроса с някаква програмка за фикс на проблема! Относно здравината - аз го ползвам само със силиконов гръб, протектор не съм слагал - няма някакви кой знае какви поражения по екрана, само една драскотина, но тя е от друго Wink
В България вече се намира на доста прилична цена, не знам дали си заслужава да го чакаш от АлиЕкспрес Wink
А за парите си, получаваш телефон със стоков Андроид, добра камера и с прилични параметри!
Взимай, няма да сбъркаш! Поздрави!

Heart Samsung Galaxy S23 ULTRA
Цитирай
#7

Имах го за две седмици ,след това го продадох.Просто не свикнах с чистия андроид,липсваха ми разни глезотийки от Муито.За батерията е зависимост как го ръчкаш, аз съм правил 4-5 часа екран,повече ме съмнява някой да направи!Камерата е на средно ниво, може да направиш страхотни снимки може и кофти зависи как снимаш.Иначе е удобен,лек, с добър дисплей и като цяло за парите си е добър.
Аз на твое място бих добавил още малко за Нот 5, но ако не ти се дават повече и А1 става.
Цитирай
#8

Няма да сбъркаш, ако си го вземеш, но мисля че няма смисъл от Алиекспрес.
Цитирай
#9

Благодаря ви за мненията. Искам да го поръчам от алито,защото не бързам,защо да плащам 360? Единственото,което ме спира е липсата на гаранция от алито. Има ли как да го поръчам от този линк примерно?

https://ru.aliexpress.com/item/Xiao-mi-A...autifyAB=0 ?
Цитирай
#10

(2018-06-21, 10:33:11)NapsterEps написа:  Благодаря ви за мненията. Искам да го поръчам от алито,защото не бързам,защо да плащам 360? Единственото,което ме спира е липсата на гаранция от алито. Има ли как да го поръчам от този линк примерно?

https://ru.aliexpress.com/item/Xiao-mi-A...autifyAB=0 ?

В олх бял/златен нови за 330+6лв доставка 336,защо не си вземеш от там?Дали от алито или там еднакво е.
Цитирай
#11

За емаг съм чувал, че телефоните на xiaomi директно ги заменят, ако се появи някакъв проблем, но не знам до колко е достоверна информацията, някой ако е запознат да напише.
Цитирай
#12

Най-добре да питаш тях,иначе съм чувал и много негативни неща за тях особено с техниката.
Цитирай
#13

в Технополиса е 366 лв. и си има 2 годинки гаранция...що си проверявате късмета?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)