Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Загубен Imei Samsung Galaxy S6 G920F
#1

Здравейте. Имам проблем с imei на Samsung Galaxy S6 G920F. Телефона беше със андроид 7.0 и реших да го сваля на 6.0.1. Опитах да го флашна с Один, но може би съм пробвал над 10 различни firmware (както с 1 така и с 4 файла) и винаги се стигаше до едно и също boot.bin fail или cm.bin fail. Затова реших да опитам с програмата Z3X Samsung tool pro, понеже програмата разрешава да бъдат прескочени (boot.bin и cm.bin). След като успях да флашна телефона той стартира, но няма imei. Под полето на baseband vesion е изписано unknown. При опит за въвеждане на всякакви кодове като *#06# не се случва нищо. Спомената програма по-горе Z3X има опция за repair на имея, но вади тази грешка :

Waiting ADB device...
Please, allow USB debugging on phone... OK
Reading phone info...
Model: SM-G920F
Android version: 6.0.1
Product code: 
Phone version: 
PDA version: G920FXXU3DPAD
CSC version: G920FOXA3DPAE
CSC country code: France
CSC sales code: XEF
HW version: 
Phone SN: 00000000000
Chip name: EXYNOS7420
Modem board: 
Security patch: 2016-02-01
RF cal date: 
IMEI: 
Checking Super user right... true
Reading NV data... OK
Checking NV data... OK
Can not detected modem type

Тъй като не съм направил backup на папката efs дали има някакъв шанс да се оправи или да си го ползвам като таблет  Big Grin

Samsung Galaxy S6 SM-G920F
Цитирай
Аксесоари
#2

купил ли си го тоя тул или просто го свали от някъде
Цитирай
#3

(2018-06-21, 13:06:12)MOHTbOPA написа:  купил ли си го тоя тул или просто го свали от някъде

Свален е и съм го кракнал. Пробвал съм с различни версии на тази програма, но без успех.

Samsung Galaxy S6 SM-G920F
Цитирай
#4

имам го платен и мога да ти го оправя
Цитирай
#5

(2018-06-21, 13:28:48)MOHTbOPA написа:  имам го платен и мога да ти го оправя

За момента не ми се влагат(дават) пари за това устройство, но благодаря за предложението.

Samsung Galaxy S6 SM-G920F
Цитирай
#6

Трябва да е рутнат и с busy box гледам S/N имаш проблем първо него оправи и тогава IMEI и коя версия на Z3X ползваш също е важно. Трябва да въведеш истинските S/N & IMEI

Колега MOHTbOPA , ако искаш да привличаш клиенти от нашия домейн трябва да си с титла Търговец свържи се с някой от Администрацията.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#7

(2018-06-22, 07:06:54)rado__8 написа:  Трябва да е рутнат и с busy box гледам S/N имаш проблем първо него оправи и тогава IMEI и коя версия на Z3X ползваш също е важно. Трябва да въведеш истинските S/N & IMEI

Колега MOHTbOPA , ако искаш да привличаш клиенти от нашия домейн трябва да си с титла Търговец свържи се с някой от Администрацията.

Телефона е с руут и има инсталиран busy box. Версията на Z3X е 29.5. В момента виждам, че S/N е друг (с много повече символи от оригиналния), а на IMEI пише unknown. Как мога да променя S/N с оригиналния? Чрез тази програма или има друг метод?

Samsung Galaxy S6 SM-G920F
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)