Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия
#1

Няма тема за батерията...???
Ето при мен. Съвсем нормално използване


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари
#2

Като стигна 18% ще постна,аз съм доста активен с телефона почти не се гаси дисплея.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Ето и моята консумация,без икономии на батерията.[Изображение: 43f3ceb7124c9bff26d81525f8238c21.jpg][Изображение: 74b58bd89a97b934db3d32c126504574.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Гоня рекорд...да направя 12 часа екран с едно зареждане!

Не можах да стигна 12 часа екран, но мисля, че и това е добре!
Цитирай
#4

Здравейте,
Ето малко статистика и от мен. Това е за не много интензивно ползване на телефона с включени 2 СИМ карти, разговори, мобилни данни постоянно, синхронизация на 3 мейла, малко интернет, viber и малко you tube.


Прикачени файлове Миниатюри
                   

Xiaomi Redmi Note 5 | 4/64 | Black | MIUI Global Stable 10.3.1.0 (PEIMIXM)
Lenovo Vibe P1m
Цитирай
#5

значи с един чист андроид този апарат ще цъфне
Цитирай
#6

Не мерси,бях на чист андроид Орео (А1)....то не бяха рестартиране на приложения, да не говорим консумацията на батерията!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#7

(2018-06-28, 12:03:50)Wild bear написа:  значи с един чист андроид този апарат ще цъфне

Не е много сигурно, Може да стане обратното. 

Силата на тоя апарат според мен е в това, че абсолютно нищо не му трябва в повече и колкото по- близо до дефолт-а, толкова по- добре. 
MIUI се слави с рестриктивна оптимизация на приложенията и щом най- важните от тях работят надеждно и ви вадят нотификации всичко е ОК. 
(който иска може да пробва да изключи MIUI оптимизацията, най- отдолу в дивелопър опциите - аз не мисля да ги изключвам)
Допълнително може да се експериментира с вградените няколко нива на рестрикции и да се намали  разхода на "ток".
Освен няколкото по- важни и често използвани от мен програми, които искам да са "на линия" както и повечето от системните, за всички останали  не се колебая да ги поставя под най- високата степен на рестрикции. 

Що се отнася до часове екран доволно дълго може да свети.  Моя например ми е конфортен на около 25-30 % яркост - вероятно има значение. 

2 сим карти харчат повече ток, 4G повече от 3G. А с опцията и двете да са на 4G - не знам как е. 

Накратко - много са настройките, чрез които може да се повлияе на живота на батерията, както и на усещането за скорост, но това не е нужно според мен, защото устройството си си е ток и жица по дефолт.  (не се налага като на стар десктоп с Уиндоус да му режеш стартираните услуги, че да се забърза). Лично аз мисля да си го ползвам като флагман, засега. Едно мнение от MI форума ми се заби в главата преди време и опита ми с "чисти" андроиди го потвърди : каквито и ромове да слагате, накрая пак ще се върнете на MIUI.
[-] 3 потребители изказват благодарност на NTM за това мнение:
  • milenvn, tiesto_pld, twilightt
Цитирай
#8

Аа неее,тези миуи оптимизаци...не мерси,тепърва предстои да окелпазяват апаратчето с всеки пореден ъпдейт.пък да не коментирам връщането към миуи...
Цитирай
#9

Съвсем сериозно,едно време бях фен на Самсунг (имал съм от S2 до S6) но откакто видях Муи...любов от пръв поглед.Говерете ми за чисти андроиди колкото си искате,аз от Муи няма се откажа.Всъщност затова и се разделих с А1.

Изпратено от моят Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#10

(2018-06-28, 18:23:32)Wild bear написа:  Аа неее,тези миуи оптимизаци...не мерси,тепърва предстои да окелпазяват апаратчето с всеки пореден ъпдейт.пък да не коментирам връщането към миуи...

Имам предвид възможностите за по- гъвкаво управление, чрез потребителския интерфейс на ниво отделен апп батери сейвър.
Какво са правили и как са модифицирали Android Doze не знам, но е факт, че благодарение и на тази оптимизация вкараха Редми Ноут 4 в топ-а на класациите по издръжливост на батерията. 
Едно друго историческо сравнение - стар Redmi Note 2 с MIUI 9.5.x.x., който си остава с Андроид 5  някак успя да прескочи летвата, благодарение именно на Миюи-то с възможностите за контрол над приложенията, което го прави използваем и днес ( вярно, като домашен портативен лаптоп),
докато старото ми Moto G 2013 също с андроид 5, но Ванила ( сега със 6 "Identity Crisis") ме оставя без  контрол в ръцете на ... 
( MiUI с ъпдейтите си надживя чистия надроид на моторола - факт)
Да не говорим за компромисите с къстъм ромовете и колко чисти са и те и каква е играта там
[-] 1 потребител изказва благодарност на NTM за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#11

Колеги при мен как ви се струва, не мога да преценя задоволително ли е. Да не би нещо да точи батерията ? [Изображение: 492eb1c1c63fa9b5fdeca635e88f0045.jpg][Изображение: 1934ed363cdbecabee5e229a115474cd.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай
#12

(2018-06-30, 17:10:11)speedemon написа:  Колеги при мен как ви се струва, не мога да преценя задоволително ли е. Да не би нещо да точи батерията ?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Батерията е добре,гледам,че сигнала на мобилния ти оператор е с прекъсвания ,оттам идва по-големият разход , а и 2 деня имаш което е добре.Много зависи как ползваш телефона.

Изпратено от моят Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • speedemon
Цитирай
#13

Вероятно защото прекарвам доста време в гората всеки ден, където обхвата е слаб или дори го няма, а и понякога мобилния мъча там. Отделно отначало като го взех си играх с Volte-то, че не е активно и пробвах доста опции за мрежата и нета в скритото меню и не само, може и да съм разбутал нещо. Поне където се сещам на примависта да видя, настройките са следните и смятам че са в норма, ако има нещо нередно казвайте:

От скритото меню /въпреки, че мисля, че след рестарт се нулират/, дали са точни:
-Предпочитан тип мрежа:LTE/TD-SCDMA/UMTS
-Мощност на мобилното радио - вкл.
-Обезпечено за Volte - вкл.
-Видеообажданията са обезпечени - вкл.
-Обаждания чрез wifi са обезпечени - изкл.
-Честота на опресняване на клетките е изключена

От настройките:
-Предпочитан тип мрежа 4G
-Мрежови оператори да се избира автоматично вкл.
-Volte вкл.

Screen on time ми се струва слабичко, има доста теми по чуждите форуми, където се оплакват от батерията. Аз лично смятам, че може повече и се надявам с Miui 10 нещата да се поизгладят в това отношение, който се престраши с бетата да казва има ли разлика и очаква ли се като цяло. Отварям въпроса като дискусионен с опасност да излезе спам, но темата е като цяло за батерията на апаратите ни, а не просто сухи снимки. Поздрави!

[Изображение: dsf.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на speedemon за това мнение:
  • NTM
Цитирай
#14

(2018-06-30, 17:27:13)speedemon написа:  Вероятно защото прекарвам доста време в гората всеки ден, където обхвата е слаб или дори го няма, а и понякога мобилния мъча там. Отделно отначало като го взех си играх с Volte-то, че не е активно и пробвах доста опции за мрежата и нета в скритото меню и не само, може и да съм разбутал нещо. Поне където се сещам на примависта да видя, настройките са следните и смятам че са в норма, ако има нещо нередно казвайте:

От скритото меню /въпреки, че мисля, че след рестарт се нулират/, дали са точни:
-Предпочитан тип мрежа:LTE/TD-SCDMA/UMTS
-Мощност на мобилното радио - вкл.
-Обезпечено за Volte - вкл.
-Видеообажданията са обезпечени - вкл.
-Обаждания чрез wifi са обезпечени - изкл.
-Честота на опресняване на клетките е изключена

От настройките:
-Предпочитан тип мрежа 4G
-Мрежови оператори да се избира автоматично вкл.
-Volte вкл.
Volte не зависи ли от оператора, последно само няколко абонати на Теленор имаха шанс да пробват.

Изпратено от моят Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#15

(2018-06-30, 17:50:43)tiesto_pld написа:  Volte не зависи ли от оператора, последно само няколко абонати на Теленор имаха шанс да пробват.

Изпратено от моят Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black

Точно така, от оператора зависи попринцип, но имам сведения и за абонати на Mtel, които го ползват но явно при някои го има, при други не все още. Тенденцията доколкото схванах е постепенно да навлезе за всички потребители, но не знам, не съм много запознат, ще гледаме..

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай
#16

speeddemon,
при тази употреба в горите защо не сложиш някоя програмка, например OpenSignal и да видиш колко си далеч от излъчвателя и подробности за сигнала. Или пък да хвърляш по едно око на Sim Status от настройките. Два дни и кусур при толкова лош сигнал си е много добре.
Аз както съм в къщи и антените на телефона са общо взето "на въздух" от виваком получавам някъде от -71 Dbm до -87 Дбм на 3G , на 4G е по- слаб -95 Dbm. От рутера в стаята получавам -35Dbm затова и разхода на батерия е много по- малък.  (по- слаб сигнал - повече разход на ток, пример (-70 е по- добър сигнал от -80)

Да добавя нещо  - правих днес 15 минутния стрес тест на Антуту - свали 4-5 % батерия
Цитирай
#17

(2018-07-01, 17:06:26)NTM написа:  speeddemon,
при тази употре*а в горите защо не сложиш някоя програмка, например OpenSignal и да видиш колко си далеч от излъчвателя и подробности за сигнала. Или пък да хвърляш по едно око на Sim Status от настройките. Два дни и кусур при толкова лош сигнал си е много добре. -87 Дбм на 3G , на 4G е по- слаб -95 Dbm. От рутера в стаята получавам -35Dbm затова и разхода на батерия е много по- малък.  (по- слаб сигнал - повече разход на ток, пример (-70 е по- добър сигнал от -80)

Благодаря за съвета, ще разгледам. Очаквах малко повече, имах P9Lite преди този, който поне на хартия трябваше да държи по малко, но с еднакво ползване ми се струва, че хуавея по-трудно му падаше батерията и държеше няколко идеи повече време. Лично аз съм оптимист, че с новия андроид  и miui 10 нещата ще се подобрят малко!

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай
#18

(2018-07-02, 06:31:22)speedemon написа:  Благодаря за съвета, ще разгледам. Очаквах малко повече, имах P9Lite преди този, който поне на хартия трябваше да държи по малко, но с еднакво ползване ми се струва, че хуавея по-трудно му падаше батерията и държеше няколко идеи повече време. Лично аз съм оптимист, че с новия андроид  и miui 10 нещата ще се подобрят малко!
Правил съм 10 часа екран, на 2g така,че наистина зависи настройки и разход.

Изпратено от моят Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#19

(2018-07-02, 06:31:22)speedemon написа:  Благодаря за съвета, ще разгледам. Очаквах малко повече, имах P9Lite преди този, който поне на хартия трябваше да държи по малко, но с еднакво ползване ми се струва, че хуавея по-трудно му падаше батерията и държеше няколко идеи повече време. Лично аз съм оптимист, че с новия андроид  и miui 10 нещата ще се подобрят малко!

Напротив ще става все по зле с ъпдейтите,както при всички модели,иначе как ще продават redmi note 6,7,8 които ще излизат след по половин година.
П.п моята тройка изкарва доста повече от п9 лайт на жената,с почти еднакво използване.има нещо което ти дърпа точец.
Цитирай
#20

(2018-07-02, 07:43:07)Wild bear написа:  Напротив ще става все по зле с ъпдейтите,както при всички модели,иначе как ще продават redmi note 6,7,8 които ще излизат след по половин година.
П.п моята тройка изкарва доста повече от п9 лайт на жената,с почти еднакво използване.има нещо което ти дърпа точец.

Нее-е, Huihui Yuan няма да допусне да се оплеска работата Smile
* hui звучи очаквано, но значело meeting  Smile
* тока като нищо може да се дърпа от многото, уж за повече качество,  функции на X12 модем-а. (трябва да разберем как се спират)
Цитирай
#21

Максимумът който успях да изцедя с ползване без никакви ограничения през деня и икономия на енергия от 00h до 7h сутринта, доку-горе бива.[Изображение: 28032c7824bb0af0bd48171e0b3c092a.jpg][Изображение: 816e46e998a8b9aed05880c24c060ebd.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай
#22

Е защо пише 2 деня,зареждал ли си до 100%?

Изпратено от моят Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#23

Да до 100 е зареждан, не помня да съм го пъхал в USB след това, но знам ли.. струва ми се че нещо не е наред с консумацията на батерията, тази сутрин го свалих от зарядното в 8 и до сега имам 5 минути на мобилен и няколко разговора не повече от минута-две и е на 92% вече..

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай
#24

(2018-07-04, 09:49:46)speedemon написа:  Да до 100 е зареждан, не помня да съм го пъхал в USB след това, но знам ли.. струва ми се че нещо не е наред с консумацията на батерията, тази сутрин го свалих от зарядното в 8 и до сега имам 5 минути на мобилен и няколко разговора не повече от минута-две и е на 92% вече..
Ако си на stable rom, направи си резет.Може някое приложение да точи, принципно гледам и,че антената не е с качествен сигнал ,за пример поставям моя сигнал на мрежата "зелена линия" [Изображение: 57f38ec8aa4bd220119bc3703cfb00df.jpg]

Изпратено от моят Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#25

За мен е проблем с обхвата при @speedemon
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)