Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия

(2018-11-18, 19:05:23)688757 написа:  Тайната е ,че скрийншота е от на жената Mi max 3 ката Smile.Иначе нищо не е манипулирано,и не знам защо ,дава само 9 % от екрана.Тела се ползва предимно за разговори и клипове в Yotube.

Lol

Аз ли не разбирам?
В темата "Батерия" в раздела за Redmi Note 5 публикуваш някакви резултати, твърдиш че са от Redmi Note 5, пък и се подразбира да е така, казват ти че не е възможно и ти обясняваш - всичко си е вярно, само дето скрийншота е от Mi max 3, ама нищо не съм манипулирал"...
Цитирай
Аксесоари

Пуснах скрийна на майтап и никъде не съм писал че са от Note 5.Казах че не съм манипулирал скрийншота ,за да показва 9 % ползване от екрана.Явно има някакъв бъг.
Цитирай
Wink 

(2018-11-18, 23:28:40)Pacogamer написа:  Телефона подържа бързо зареждане нали?
Откъде мога да си закупя такова зарядно и какво трябва да е. Благодаря!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Телефона поддържа максимум qualcomm quick charge 2.0 на 9волта(всъщност чипсета поддържа и 3.0,но не е платен лиценза към qualcomm от страна на xiaomi),но ти вземи зарядно за quick charge 3.0,защото са съвместими,просто ще работи на QC 2.0 при Note 5,а така можеш да използваш зарядното и на телефон поддържащ QC 3.0.Ето линк към някой качествени зарядни-
Ugreen USB Charger 18W Quick Charge 3.0
AUKEY USB Charger Quick Charge 3.0 42W
Цитирай

Дам, и двата Ноте 5 и Redmi 5 plus у дома отчитат че са на Quick charge - зареждат се за около час и нещо.
Не знам обаче дали е на версия 2 или 3..
Зарядното е на Самсунг QC3и това:
https://www.aliexpress.com/item/EU-US-UK...4c4dEn2sEI

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай

А заслужава ли си идеята? Четох, или пък слушах ревюта, че при използване на Quick Charge се зарежда за два часа. Моят с щатното зарядно от комплекта се зарежда за 2 часа и 10-15 минути. Преди да купя телефоните и аз смятах да поръчам и бързо зарядно, но се разубедих точно защото ми се струваше несъществена разликата.
Цитирай

На 4G постоянно включени мобилни данни от петък вечер до понеделник сутрин, малко wifi само днес, доволно.

[Изображение: 38d0ea7b552c6fccfb112197ea77d398.jpg][Изображение: 79c17b5a1ab59d7ac9de002564d93ecf.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

Реших и аз да смъкна батерията малко повече, и резултатът е такъв.[Изображение: d6473484408664b4d09092cd3ffd5913.jpg][Изображение: 9f8c3b9fd659899aa261191b804f29cd.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

При наличието на стабилен сигнал, можеше и повече да издържи.

 
Цитирай

(2018-11-20, 11:06:08)NoMaD написа:  При наличието на стабилен сигнал, можеше и повече да издържи.

Така е, но 4г мрежата на Теленор не е много добра, за съжаление

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-11-19, 00:04:00)tiesto_pld написа:  Само индийските подържат.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Кой те излъга? Аз съм с Глобал Версия Redmi note 5 ai и си зареждам с quick charge 3.0 зарядно.
Около 50 процента за 30 минути.
Проверявайте информацията си преди да пуснете коментар. Така категорично написан,този коментар може единствено да подведе!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

(2018-11-20, 12:26:14)sunmaster написа:  Кой те излъга? Аз съм с Глобал Версия Redmi note 5 ai и си зареждам с quick charge 3.0 зарядно.
Около 50 процента за 30 минути.
Проверявайте информацията си преди да пуснете коментар. Така категорично написан,този коментар може единствено да подведе!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Колега кой лъжеш?50% за 30м. само в твоите фантазии!Имах един първите в България от този модел, купих му бързо зарядно 3.0 и на теста от 0-100% за 2 часа и някви минути.Инсче на хартия пише подръжка 3.0 ама си е чисто 2.0.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-11-20, 12:31:22)tiesto_pld написа:  Колега кой лъжеш?50% за 30м. само в твоите фантазии!Имах един първите в България от този модел, купих му бързо зарядно 3.0 и на теста от 0-100% за 2 часа и някви минути.Инсче на хартия пише подръжка 3.0 ама си е чисто 2.0.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Явно нещо не ти е работило зарядното или ти е дефектен телефона. Този телефон доказано поддържа 3.0 зареждане и моя се зарежда за час и половина от 5 процента до 100,а за 30 минути зарежда около 50 процента.
Имам и Мейзу от подписа ми,с еднакъв капацитет батерии са,и в Мейзу е заложено да зарежда 50 процента за 30мин,този зарежда точно толкова бързо. Заредих ги веднъж заедно за тест и твърдя със сигурност. Купи си свястно зарядно или търси проблем в апарата.
Аз използвам Aukey 3.0 quick charge зарядно и съм доволен.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

Добре, може мойто зарядно да е било фалшиво, разрових се из нета дали пък случайно е имал ъпдейт който е оправил зареждането...ама няма такова нещо.Намерих клип :
https://youtu.be/I7QFICaM7Fs

Явно и неговото фалшиво?!

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-11-20, 19:03:43)tiesto_pld написа:  Добре, може мойто зарядно да е било фалшиво, разрових се из нета дали пък случайно е имал ъпдейт който е оправил зареждането...ама няма такова нещо.Намерих клип :
https://youtu.be/I7QFICaM7Fs

Явно и неговото фалшиво?!

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Ползвам същото зарядно и да ,гледах този клип,но и много други,дори и телефона на части. Само,че руски клипове. Аз гледам по себе си. Достатъчно бързо зарежда телефона. Не знам преди миуй 10 как е зареждал,но аз го ползвам от първия час с 10 и при мен зарежда доста бързо.
Тоест точно както написах в предишния си пост.
Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

Приятно съм изненадан от батерията. Телефонът е чисто нов и като го извадих от кутията, показваше 79 % като пада равномерно. От 2 дни насам непрекъснато нещо го преглеждам, ползвам си го нормално, вайбър, браузър. Не играя игри. ВИ ФИ не го спирам, а и доколкото разбрах - вече е махната функцията за спиране на ВИ ФИ докато телефонът спи. В момента е на 13 % и 7:22 часа светнал екран. С такова разреждане и моя начин на ползване, ми се струва, че ще го зареждам веднъж на 2, а може би и на 3 дни. Стария го зареждах всеки ден, с много малки изключения през ден. Оригиналната батерия издържа около 2 години и се поду, купих нова съвместима, с която в началото издържаше като с оригиналната, но сега малко ѝ намаля капацитетът. Ако този го зареждам двойно по-рядко - ще бъде чудесно и ще издържи поне 2 години, което за телефон е супер.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
[-] 1 потребител изказва благодарност на ogibhb за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

След първото зареждане телефона издържа 3 дни смесено ползване, някъде към 7+ часа SOT и оставащи към 10-на процента батерия под стокова MIUI 9.5.19.0
Общо взето доста приятно съм изненадан, че го няма енергийното разхищение като предишния ми Redmi 4X пак със такава батерия, въпреки, че той беше с по-малък дисплей и по-осакатен процесор. По-прецизния производствен процесор на SD636 си казва думата, а и явно Xiaomi са се постарали тоя път с оптимизацията. Ще постна снимка по-нататък, като се разработи батерията напълно.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
[-] 1 потребител изказва благодарност на Forsi за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Малко употреба и от мен. Наистина на MIUI 10.0.4.0 започна повече да държи батерията. 11 часа и половина SoT не е зле мисля. .


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай

Ползвам телефона от две седмици.До сега не съм ползвал фабричното зарядно.Пусках го да се зарежда с зарядно 1а цяла нощ.
Тази вечер забравих да го заредя и днес се наложи да го правя в работата.Пуснах го на оригинално зарядно от zte nubia z11 което е quick charge 3.0.Ето какви бяха резултатите.Включих го на 2%.
30 мин-37%
60 мин-71%
90 мин-92%
118 мин-100%
Сега ще я изчакам да падне и ще видя каква ще е разликата с фабричното.
пс.В лентата за нотификаций си излезе бързо зареждане.
пс2.За разлика от някой клипове в нета телефона си остана хладен не забелязах да загрява различно от досега.

На зарядното пише-12в/1,5а-9в/2а-5в/3а.
Не знам коя точно комбинащия се ползва в нашите телефони,но ако е последната то ще трябва и хубав кабел който да може да достави 3а.Повечето включая и фобричния са макс 2а.С кабел 3-5а резултата би трябвало да е по-добър.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на boboe за това мнение:
  • bobibmv
Цитирай

Предоволно[Изображение: ceee8e93b9fcb4e5c5c9732f4b06c855.jpg][Изображение: 65f2f7aa9c74d16c0317d882c5275620.jpg]
Цитирай

(2018-12-08, 22:39:32)plamen_k написа:  Предоволно[Изображение: ceee8e93b9fcb4e5c5c9732f4b06c855.jpg][Изображение: 65f2f7aa9c74d16c0317d882c5275620.jpg]
Лооол. 3 дена - 6 часа сот - 33% оставаща батерията... Каккк? Бравооо

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-12-08, 23:03:35)Pacogamer написа:  Лооол. 3 дена - 6 часа сот - 33% оставаща батерията... Каккк? Бравооо

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Еми това е с не интензивно използване, нищо специално
Цитирай

Днес пак имах тежък ден в работата......от 12 часа смяна имам над 7 на екран. Добре, че поне ще имам батерия докато се прибера .
Сигурно за 100-тен път ще го напиша, ама това е телефон за 300лв, който изкарва цял ден с едно зареждане без значение какво му се причинява. За тези пари толкова.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[Изображение: 192eca8693c1c795a4dc80b4aa09c779.jpg][Изображение: 424cba480608aa37a79dfa96d2c3e884.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на xatamoto за това мнение:
  • ilii4o85
Цитирай

Хм... Телефонът знаем че е як, няма да те питаме от къде си го купил, по-скоро ще те питаме къде си намерил тази работа, дето правиш 7 часа SOT? Smile Пиши тук във форума, ако търсите още хора Smile Е, освен ако не работите с телефоните де... Smile
Цитирай

Случва се в неделя понякога да правя 7 часа СОТ, ама през седмицата вместо 12 часова смяната става 15........въпрос на шанс
Затова ми е важно телефона да ми е с читава батерия, че не всяка вечер успявам да го оставя на зарядното преди да срещна възглавницата

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-12-08, 11:53:18)boboe написа:  Ползвам телефона от две седмици.До сега не съм ползвал фабричното зарядно.Пусках го да се зарежда с зарядно 1а цяла нощ.
Тази вечер забравих да го заредя и днес се наложи да го правя в работата.Пуснах го на оригинално зарядно от zte nubia z11 което е quick charge 3.0.Ето какви бяха резултатите.Включих го на 2%.
30 мин-37%
60 мин-71%
90 мин-92%
118 мин-100%
Сега ще я изчакам да падне и ще видя каква ще е разликата с фабричното.
пс.В лентата за нотификаций си излезе бързо зареждане.
пс2.За разлика от някой клипове в нета телефона си остана хладен не забелязах да загрява различно от досега.

На зарядното пише-12в/1,5а-9в/2а-5в/3а.
Не знам коя точно комбинащия се ползва в нашите телефони,но ако е последната то ще трябва и хубав кабел който да може да достави 3а.Повечето включая и фобричния са макс 2а.С кабел 3-5а резултата би трябвало да е по-добър.
Днес го зареждах с оригиналното отново го пуснах на 2%
30 мин-27%
60 мин-56%
90 мин-82%
120 мин-95%
143 мин-100%

Има разлика,но е малка.Направи ми впечатление се с стоковото телефона се загря една идея повече отколкото с бързото,в което не мога да намеря логика.Имам и едно от Асус бързо 9в-2а и с него тръгва бързо зареждане.Ще го пробвам и него.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)