Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия

Не е зле![Изображение: 9cd801f9ecb7d49ed8a2f0961c3080bb.jpg][Изображение: bcd622dba4bf5776dbda34a954b441d8.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[Изображение: 5ef89a2d2f2e1846fcb4129973755824.jpg]
Цитирай
Аксесоари

Как ги правите тези часове екран незнам аз повече от 5.5-6 часа немога да направя.
Цитирай

(2018-12-28, 01:01:45)pepuncho написа:  Как ги правите тези часове екран незнам аз повече от 5.5-6 часа немога да направя.

А колко часа общо използваш телефона с едно зареждане?
Аз съм правил 3 дни и половина с 3 - 4 часа екран, 2 дни с 5 - 6 часа екран, а както виждаш по-горе се получават и 9-10 часа екран с 24 часа общо ползване.
Искам да кажа, че за да имаш 9 часа екран трябва да използваш телефона многоинтензивно. Няма как да направиш 9 часа екран с едно зареждане на батерията за три дни обща употреба, защото за това време се изразходва енергия и за други неща.
Стигал съм до над 3 дни само когато съм използвал телефона сравнително рядко, защото съм бил например зает с нещо. Същевременно няма как да направя 10 или дори 12 часа (както съм виждал също тук) екран, защото ги правят за 20 часа, а това означава (понеже все пак ще ти се налага и да спиш и да ядеш) почти никак да не изпускаш телефона от ръцете си през цялото денонощие!
Освен това всеки има различен стил - при мен например синхронизирането на Google services  има много значителен принос в разхода, защото пощата, календара, месенджерите и т.н са ми важни. Друг в същото време не използва изобщо GMail, но пък е ценител на игри и разходът е преди всичко за екран и процесор. Трети пък е умерена комбинация от двете. Друг го използва предимно за Facebook или Instagram или друга социална мрежа.  Друг пък може да го използва само за телефония и тогава го зарежда на 4 - 5 дни, като прави под 1 час екран.
Много зависи и от начина и продължителността на използване на мобилние мрежи. Ако използвам предимно wi-fi телефонът ми харчи по-малко и издържа по-дълго в сравнение с 4G, а и в сравнение с 3G дори. А може и да не е така -  може 6аво при мен да е така, защото са ми включени location services, а те без друго използват сканиране на wi-fi, тоест като използвам 4g всъщност работят и двете От значение ще са и силата и устойчивостта на сигналите.
Мисълта ми е, че много зависи от конкретния случай и конкретния стил на използване. Не се притеснявай ако телефонът ти върши работата за която си го взел Това е важното - да ти върши работа, да ти е удобен и да го харесваш, а не да правиш с него рекорди.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • esil2
Цитирай

Wi-Fi-а дава голяма разлика.
Цитирай

Нов рекорд. Телефона временно се ползва с една сим карта, предимно WiFi браузинг и малко гледане на сериали.
Версията си е фабричната 9.5.19.0.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай

След новия ъпдейт 10.2.1.0 от 35% или 34% батерия като си лягах телефона са е сабуждал. Станах сутринта и гледам 26%.[Изображение: d4239cbdb4b9341c90859dbb4e7764b2.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Прекъснатата линия е когато флашнах къстъм кернела

   
   
   
   
Цитирай

С новия ъпдейт. Не е зле![Изображение: 1abc8849493885be9ce208c12d0c5828.jpg][Изображение: 69d5038fa9524f8480f4cb1a48acea0c.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

В момента съм на 9:03 часа екран, последното зареждане е преди 3 дни и 8 часа. Имам оставащи 11 %. Това с който е да е друг телефон, който съм имал до момента, е било немислимо с по-малко от 2 зареждания. Доста, доста добро представяне.

OfftopicИма ли как тези снимки да ги прикачите към мнението и да останат като миниатюри, а не да се визуализират в пълен размер? Просто тема като тази, която е предимно със снимки, става много натоварена и трудна за преглед. Особено ако някой реши да си качи повечко снимки, става едно ненормално скролване, само за да се види как батерията е издържала 8-10 часа, което вече на всички е ясно.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай

Колеги, от както минах на 10.2.1.0 съм на 1 ден и 10 часа време на батерия, с 7,30 часа екран и съм на 30% заряд при смесено ползване , добре ли ви звучи? Моята бройка сякаш от преди имаше проблеми с батерията или поне си въобразявах, дискутирал съм тук, но сякаш това е доста прилично като резултат и няма какво повече да искам от телефона. Определено с тази версия на Miui, след ъпдейта сякаш намирам разлика и е по-добре!

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

(2019-01-07, 16:48:32)ogibhb написа:  В момента съм на 9:03 часа екран, последното зареждане е преди 3 дни и 8 часа. Имам оставащи 11 %. Това с който е да е друг телефон, който съм имал до момента, е било немислимо с по-малко от 2 зареждания. Доста, доста добро представяне.

OfftopicИма ли как тези снимки да ги прикачите към мнението и да останат като миниатюри, а не да се визуализират в пълен размер? Просто тема като тази, която е предимно със снимки, става много натоварена и трудна за преглед. Особено ако някой реши да си качи повечко снимки, става едно ненормално скролване, само за да се види как батерията е издържала 8-10 часа, което вече на всички е ясно.


Да ползват таг spoiler


Цитирай

Без изобщо да се стремя към икономично ползване, с новата версия на МИУИ: 10.2 постигнах:

3 дни 16 часа на батерия
9 часа 38 минути екран
оставащи 5%

За мен лично това наистина е забележително представяне. Ползвам си телефона както обикновено, никаква промяна. Играя по 10-на минути на ден Clash Of Clans, Много ползвам вайбър, ровичкам и чета статии по сайтове и по фейсбука, говоря малко, почти не изключвам WiFi, данните ги изключвам ръчно около половината от времето.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
[-] 1 потребител изказва благодарност на ogibhb за това мнение:
  • sokkoban
Цитирай

С LOS 15.1
Свалени данни около 1.2-1.5 ГБ (на мобилни), разговори - около 30-40 мин., музика - час може би, месинджъри, браузване и имейл. Без GPS и W-Fi. Много често мрежата се сменяше LTE-H+
Нямам гугъл сървиси.
Веднъж направих опит колко ще изкара като слушалка+имейл ... изкара 4 дни.
Бива я батерията.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на mario16 за това мнение:
  • sokkoban
Цитирай

Телефончето е с къстъм ром - SyberiaOS 2.2   Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на Tedoff за това мнение:
  • sokkoban
Цитирай

Доволен съм, HavocOS v2.1. без жалене на 4G. Без да хейтвам Miui, може моята бройка да е калпава, но за мен подобни резултати и то без да жаля телефона бяха недостижими до сега! [Изображение: 356d58d2d85467f2ab3f5b1c4f70a359.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 Pro с помощта на Tapatalk

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

Ако искаш да издевателстваш с батерията сменяш родния кернел на Havoc(Derp) и слагаш basickernel или Ancient Kernel

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1530078

Инсталираш Kernel Auditor => даваш му права = > Гледаш как спинка телефона Lol Big Grin
Цитирай

(2019-01-31, 17:16:51)sokkoban написа:  Ако искаш да издевателстваш с батерията сменяш родния кернел на Havoc(Derp) и слагаш basickernel или Ancient Kernel

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1530078

Инсталираш Kernel Auditor => даваш му права = > Гледаш как спинка телефона Big Grin
Благодаря! Кое от двете да сложа, каква е разликата? За инсталирането zip файла на телефона, рестартирам в TWRP и инсталирам зипа. Трябва ли да Wipe-ня преди това нещо , пише both cahche partitions, но да питам. Това kernel auditor е апк приложение предполагам.

Изпратено от моят Redmi Note 5 Pro с помощта на Tapatalk

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

Като за начало пробвай първо с basickernel

- В TWRP чистиш Cache и Dalvik Cache
- Инсталираш кернела
- Отново чистиш Cache

Kernel Auditor е приложение за фина настройка на кернела(Препоръчвам да не пипаш настройките на този етап - трябва да си доста напреднал с тази материя и Linux, като цяло за да си настройваш кернела сам)

Според зависи от начина на използване на телфона, ще си отговориш на въпроса за разликите
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • speedemon
Цитирай

(2019-01-31, 19:52:10)sokkoban написа:  Като за начало пробвай първо с basickernel

- В TWRP чистиш Cache и Dalvik Cache
- Инсталираш кернела
- Отново чистиш Cache

Kernel Auditor е приложение за фина настройка на кернела(Препоръчвам да не пипаш настройките на този етап - трябва да си доста напреднал с тази материя и Linux, като цяло за да си настройваш кернела сам)

Според зависи от начина на използване на телфона, ще си отговориш на въпроса за разликите
Вече и аз съм с нов кернел, надявам се че съм сложил правилния, благодаря. От години ползвам единствено Линукс, но ядрото си е по-специфично занимание, ще разгледам. Голямо благодаря, ще следя как се държи телефона! [Изображение: 9210d15b383a3b4501689441cc6fab12.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 Pro с помощта на Tapatalk

[Изображение: dsf.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на speedemon за това мнение:
  • sokkoban
Цитирай

Еее споделяй разликите.
Цитирай

HavocOS v2.1 с ядро 4.4.172 Derp v4.6.
Повече от доволен съм, никога до сега от както имам телефона (от април) не съм постигал подобен резултат с моето потребление, било заради конкретната бройка която съм оцелил, било заради самото Miui, не зная.
Телефона се държи адски стабилно, чудесен е. Вече спирам с всякакви тестове и следене на батерията.
В заключение едно голямо Благодаря на Sokkoban че ме насочи към този ром и постигнах тази стабилност, лекота и удобство, заедно с функционираща Google Camera и куп други щуротии, които съм наблъскал ! Поздрави.. Smile

[Изображение: 4e44381660a4f823b9b57fa0255e5a44.jpg][Изображение: 85347e7f73cfe03920f4c12cac09f203.jpg]

[Изображение: dsf.jpg]
[-] 2 потребители изказват благодарност на speedemon за това мнение:
  • plamen_k, sokkoban
Цитирай

Извинявай, ако съм изпуснал нещо, но ти си имал оплакване от батерията ли? На тези снимки има ли нещо необичайно? Изглеждат така, както си е нормално - батерията да си издържа по над 10 часа без без проблеми. При едно от последните ми поглеждания, при мен беше на 3 дни 10 часа и екран 11:15 часа. Погледнах го защото исках да покажа на приятел колко издържа, че не вярваше. Иначе отдавна не следя батерията, просто си знам, че ако го ползвам повече - издържа 3 дни, ако го ползвам по-малко - издържа 4 дни.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай

Назад в темата съм споделял резултати на същия апарат с по-предишни версии на Miui и резултатът е далеч от този. Аз от тогава си мисля че с моята бройка нещо не е наред, било в мрежата било с батерията или софтуера, дискутирано е. С моето потребление до сега конкретната бройка до сега не е имала такъв резултат като този. Причините оставяме на страна, да не спамим темата излишно, прости исках да се похваля и да изразя това, че най-после съм доволен !

Изпратено от моят Redmi Note 5 Pro с помощта на Tapatalk

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

Random.... Huh
Аз лично, не можах да стабилизирам тази версия от 21.01.2019. Дори и след като изпробвах поне 10 различни ядра... няма дълбок сън малкия клъстер си бичи постоянно на 633Mhz Bu и всеки два дена на зарядно, бих му шута на този билд и се върнах на 31.12.2018 с ядро basickernel
Доволен като слон, както казват русите. Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • speedemon
Цитирай

Тези 2 та келнери мога ли да се сложат на 10.2.1 или трябва друг ром
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)