Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия
#26

Проблема е в сигнала. Това не е нормално разходване на батерията

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

Какво да пробвам по повод мрежата преди ресет?

Намерих тук нещо, ще ги карам стъпка по стъпка
https://www.getdroidtips.com/redmi-note-...ork-issue/

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай
#28

като за начало можеш да минеш на 3g preferred
Цитирай
#29

(2018-07-04, 12:35:09)suffer написа:  като за начало можеш да минеш на 3g preferred

За сега спрях Volte опцията и Dual 4G че ми бяха включени (с една карта го ползвам) - може те да са оказвали някакво влияние пък, на mobile networks ми е "Automatically select network", ще пробвам и 3G Preffered.

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай
#30

(2018-07-04, 12:40:56)speedemon написа:  За сега спрях Volte опцията и Dual 4G че ми бяха включени (с една карта го ползвам) - може те да са оказвали някакво влияние пък, на mobile networks ми е "Automatically select network", ще пробвам и 3G Preffered.
Би трябвало да има подобрения,аз бях си правил тест на 2g (ползвам главно wifi),изкарах 10 часа екран.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • sokkoban
Цитирай
#31

(2018-07-04, 12:43:22)tiesto_pld написа:  Би трябвало да има подобрения,аз бях си правил тест на 2g (ползвам главно wifi),изкарах 10 часа екран.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Мен ме съмнява че това включено Volte и Dual 4G са оказвали влияние някакво, та ще видим. Когато съм в гората с по-слаб обхват или съм на Wifi ще карам на 2G, през останалото време на 3G или 4G според нуждата ще сменям, колкото за пробата да видим какво ще стане. Погледнах и wi-fi сканирането, но е изключено, а и разхода в повече идва от мрежата.. Свалям го от зарядно сега и тези дни ще си покаже дали ще има положителен резултат, реално се надявам на телефона, че му няма нищо и е нещо софтуерно или въпрос на настройка, дано се подобрят нещата пък ще видим.

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай
#32

Както се казва, дай Боже всекиму такъв "повреден" телефон - по 2 дни в гората с модем- а на мах.
[-] 1 потребител изказва благодарност на NTM за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#33

На 3G като предпочитана мрежа и със спрените настройки от по-горе е осезаемо по-добре - 45минути екран, 5 часа на батерия от които около 2 на място със слаб обхват - малко wifi преди това, няколко разговора и малко мобилен. Резултата 95% в момента - определено има разлика, ще видим до пълен разряд как ще се представи и дали си въобразявам разликата.

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай
#34

Аз лично съм повече от доволен след мъките със P8 Lite 2200 батерия, която повече от денонощие няма как да изкара, тук цели три дена! и невероятни резултати екран, почти 9 часа

Нарочно съм оградил времето прекарано в латопа(всичко 2минути +1% заряд), но трябваше да проверя до къде съм с изчакването на тези ш****и 360 часа за отключване на бута Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#35

Нещата значително се подобриха при мен след спирането на dual4G и volte опцията и каране на 3G мрежа през голяма част от времето. Отделно на 90% бях рестартирал телефона и до там имам още часове ползване и екран, включил съм и икономия от 00до7h сутрин, въпреки не многото SOT като цяло изглежда супер и телефона стана друг, доволен съм ![Изображение: 54280809c3d57a3a80fec38229b21f71.jpg][Изображение: 89be7f74e00e6938922186d24280c107.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай
#36

При теб ако имаше и добра операторска мрежа...щеше да са още по-добре.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Виж колко ти е "в режим на готовност"?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#37

(2018-07-08, 10:23:23)tiesto_pld написа:  При теб ако имаше и добра операторска мрежа...щеше да са още по-добре.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Виж колко ти е "в режим на готовност"?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Aми по скоро не се е губил сигнала, ами е бил слаб на моменти, не знам защо така се получава, от тези 3 дни имам 2, в които съм бил за по 2 часа на места със слаб обхват/гориста местност/, през другото време съм бил в града, където мрежата е добра предполагам, иначе пише в Режим на готовност-време без сигнал 0%. С моето потребление ми стига, по добре е от преди, няма какво повече да искам от телефона мисля..

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай
#38

Перфектно ти е, разхода на батерия е в зависимост от много фактори.Примерно аз мога да направя 10 часа екран,но съм имал случаи и на 3 часа екран,така,че от много неща зависи.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#39

Ето няколко скрийншоти от батерията ми при малко средно натоварване-игри,снимки,социални,гледане на филм,сваляния![Изображение: 4ae57ea4fd199051326789aaf2570c71.jpg][Изображение: 7aa5c0c3638c7198710a772a832f15f9.jpg][Изображение: 40f8e791a1ece144afc4c0c7ddd86957.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#40

Хммм очакванията ми са за по добри резултати на апаратчето,но явно с миуи толкова
П.п гледам в големия форум средно правят по около 8-10ч.Sot,което по се връзва...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Wild bear за това мнение:
  • ang
Цитирай
#41

Хора аз имам следното питане...незнам дали е за тук,но от вчера съм притежател на телефона и забелязах,че като го смъкнах на 15% и като го пуснах да зарежда,ми изписа 3 часа и 30 мин...това нормално ли е ?

Google Pixel 6
Цитирай
#42

Здравейте днес получих моя телефон въпроса ми е трябва ли да изчакам да се източи докрай батерията преди да включа в зарядно и колко време да трае първото зареждане.Понеже май има някаква опция която автоматично изключва зареждането когато батерията е заредена?
Цитирай
#43

Като се появи индикация за нисък останал заряд, например под 20%, се слага на заряд. Първото зареждане трае докато покаже пълен заряд батерията, повече от това няма нужда.

 
Цитирай
#44

Като стигне под 10 % можеш да я сложиш в зарядното. Освен това вече няма проблем с батериите както преди, зареждайте както и  когато ви е удобно. Устройството трябва да ви служи на вас, а не вие на него!

Няма нужда и да се изключва от контакта след като е заредена. Електрониката в телефона си следи всичко и автоматично прекратява подаването на напрежение към батерията. От години си слагам телефона да се зарежда по цяла нощ без никакъв проблем. А удобството да излизаш сутрин винаги със батерия на 100 % е незаменимо  Storstark


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Pacogamer, Tedoff
Цитирай
#45

(2018-07-10, 18:05:12)Wild bear написа:  Хммм очакванията ми са за по добри резултати на апаратчето,но явно с миуи толкова
П.п гледам в големия форум средно правят по около 8-10ч.Sot,което по се връзва...
Ми аз правя и 11 СОТ!Но като цъкаш PUBG 4 часа...7ч.

Изпратено от моят RN5 Google Pixel
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • oxy2
Цитирай
#46

Ето и при мен как се държи батерията. [Изображение: ce9c9c52ed07eeaa65bbd76b27706765.jpg][Изображение: d068c36677365030f74eb98a9da84cc2.jpg][Изображение: 8b398ff3c6ca89af531022a5515ae75e.jpg][Изображение: 001e768819525be6a923a50af1700b95.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#47

Тъй като си чаках протекторите и стъклата телефонът само го настроих и го прибрах обратно в кутията

Първата снимка е от заводското зареждане и привеждането на телефона в работен вид, втората е след като го заредих, прибрах и извадих когато дойдоха нещата от Китай. Скоро ще докладвам и в реална употре*а за живота на батерията. Засега мисля е ОК [Изображение: 8e4c7857f0f5f9f97ec7126f23e12094.jpg][Изображение: fe1a48256d9ed058cbc8379a7b72a353.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#48

При мен с нормална употреба издържа почти 4 дни

   
   
   

Asus Memo Pad HD7 син - Android v4.2.2  - 24 ГБ
Xiaomi Redmi Note 5 4/64
Цитирай
#49

Пичове,загряват ли ви телефоните,докато ги зареждате,че моят е доста топъл докато го зареждам,с оригиналното зарядно съм..
Цитирай
#50

Ползваш ли го докато го зареждаш?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)