Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi 6 Pro - представяне на 25.06.2018
#51

Ами казус не. Просто писах на Голдуей, че го искам с официалния китайски ром, а не с неговият "multilanguage".
Защото иначе пристига с отключен(може и да не) незнайно как буутлоудър. С някакъв измислен ром( Вьетнамка ).
После си подадох заявка за отключване.....почаках,отключих после TWRP,xiaomi.eu и всичко е ток.
Просто този телефон е предназначен за Китай и хора които не са наясно може да имат дертове. И явно за подобни случаи на некоректни търговци продаващи го, като multilanguage ще има ARB и чакане за отключване и така.

Дано да успее да го оправи колегата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlado05 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
Аксесоари
#52

Благодаря. Това точно питах и това беше отговорът, които очаквах да получа.

Като по учебник Smile
Цитирай
#53

Набират бета тестери за Global Beta ром.
Така че Redmi 6 Pro ще има официална глобална поддръжка.
Все пак подхождайте с особено внимание. Това е от моделите с ARB И търговците се очаква да започнат да го омазват като redmi note 5/mi 8

Aко някой желае да се запише за тест:
http://en.miui.com/thread-3834022-1-1.html

Краен срок 26-ти септември.
Цитирай
#54

Здравейте. Харесъл съм телефона и мисля да го взема от алито. Но леко съм объркан относно софтуеъра. Ако правилно разбирам ще си има официален глобъл стабилен с ОТА ъпдейти, но трябва да се изчака-така ли е? Не ми се иска аз да се занимавам с флашване, че на шиоми не съм правил, и нене ми се почва. Какво означава мнението на колегата над мен, че трябва да се внимава с модела понеже бил с ARV?

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#55

Аз си го купих с китайски ром и нямам никакви проблеми. Единствено главното меню с само с английски и китайски. Получавам си редовни ъпдейти и телефона лети. Ако имаш въпроси питай!
Цитирай
#56

Телефона ще е подарък и човека за който ще бъде не е много на "ти" с английския, поради това предпочитам да си има Български. Именно заради това и питам за Глобален Официален ром, а и заради Муито

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#57

Разбирам. Предвид факта че те в момента набират тестери за глобалния ром означава че надали много скоро ще е наличен. Може би трябва да се ориентирате към друг модел.
Цитирай
#58

(2018-09-22, 07:08:41)veso99 написа:  Здравейте. Харесъл съм телефона и мисля да го взема от алито. Но леко съм объркан относно софтуеъра. Ако правилно разбирам ще си има официален глобъл стабилен с ОТА ъпдейти, но трябва да се изчака-така ли е? Не ми се иска аз да се занимавам с флашване, че на шиоми не съм правил, и нене ми се почва.  Какво означава мнението на колегата над мен, че трябва да се внимава с модела понеже бил с ARV?

ARB - AntiRollBack
Това е въведено от Gooogle за да не се понижава текущата версия на телефона (още не разбирам защо някои хора го правят, но явно се случва много често). Лошото е, че при Xiaomi няма как да се изключи и се получават умрели телефони, за чието съживяване се стига дори и до заплащане на суми (до 40$).

Както и да е.
Ако искате да е с глобален стабилен - може би поръчвайте около 11.11(като трябва да търсите ГЛОБАЛНА ВЕРСИЯ НА ТЕЛЕФОНА)
А не китайски с глобален ром(защото и там стават проблемни понякога).
Ако го искате сега е най-добре да е с Xiaomi.eu (стига да го предалга търговеца)
Там ще си има български и всичко ще си работи, като няма опасност от проблеми, а най-много да не може да се ъпдейтва, понеже търговецът няма да е инсталирал TWRP  завинаги.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • veso99
Цитирай
#59

Благодаря за информацията. Идеално. Посочената дата ме устройва, и без друго повода е края на 11 месец, да се надявам, че тогава ще ги пускат с официален глобален ром

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#60

Да попитам, има ли всички честоти за да работи с БГ операторите?

ZTE V987 + Lenovo K3 NOTE + XIAOMI Redmi 5plus -> Poco F3 8/256
Цитирай
#61

И да. И не.
Ще имаш 2g/3g/4g, Но заради липсата на комбиниране на честоти може да нямаш 4G+

GSM (频段 B2/3/5/8)
CDMA1X / EVDO (频段 BC0)
WCDMA (频段B1/2/5/8)
TD-SCDMA (频段 B34/39)
TDD-LTE (频段 B34/38/39/40/41(100MHz))
FDD-LTE (频段 B1/3/5/7/8)

За България до скоро беше достатъчно да имаш B1 и B3.
Нека някой по-запознат да обясни, да не се оплета в много МегаХерци Smile
Цитирай
#62

Поръчах го от Голдуей с мултиленгуич РОМ - така го предлага търговеца. Още не е пристигнал, но попрочетох за него в руските форуми. Та, доколкото разбрах, проблема не е в АРБ, а в това, че на телефон за китайския пазар, търговеца качва глобал РОМ. Да, оригинален глобал РОМ на Шаоми. Не е нито виетнамка, нито гаражен. Но, скоро Шаоми бяха обявили, че забраняват инсталирането на Глобал РОМ върху китайски. И въпреки, че телефона идва с Глобал РОМ инсталиран някак си от търговеца, някъде в него остава следа, че е бил фабрично с китайски РОМ. При ОТА ъпдейт, който се изтегля и инсталира автоматично по подразбиране, И ПРИ ЗАКЛЮЧЕН БУУТЛОУДЪР, телефона се бриква.
Решението:
1. Забраняваме на автоматичните ъпдейти
2. Въвеждане на Mi акаунт
3. Отключване на буутлоудъра

След това до колкото разбрах, може да правите каквото си искате с телефона - ъпдейт, инсталиране на китайски или къстъм РОМ.

Някой с реални впечатления нека сподели.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)