Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Процесорът Kirin 1020 ще хвърли в шок собствениците на смартфони със с
#26

Ако мога да направя аналогия с автомобилния свят и мога да избирам и мога да си позволя нещо с голям V8 мотор или 3-4 цилиндъра ЕКО бууст лайно разлика в градски условия в час пис няма да усетя. Ще ми се наложи 1 път в годината да изляза на магистралата и тогава вече ще си проличи разликата..... Извода е че както мечо пух е казал " Колкото повече, толкова повече ". Нека си имаш силата в телефона, пък с какво и как ще я използваш си остава въпрос на личен избор.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
Аксесоари
#27

С разликата, че за тази сила няма магистрала. А докато я направят, силата вече няма да е тази сила.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
[-] 1 потребител изказва благодарност на abv86 за това мнение:
  • GH0STFACE
Цитирай
#28

Големи теории, голямо нещо.
Всяка година нов процесор, нищо различно с последните 10 години.
Новият винаги ще е по-добър от старият и така, дали си заслужава смяната, зависи от много неща.
За едни - ДА, за други - НЕ.
Цитирай
#29

(2018-06-23, 10:25:50)abv86 написа:  Айде сега, сравни какви са машините на Google, какъв хардуер ползват, какво охлаждане ползват и всичко свързано с тях. И виж този чип на китайците или на които и да е друг. Дали имат нещо общо? И кой реално извършва тази работа, чипа в телефона или центровете на Google? Телефона ти, нищо не е научил. Научил е Google. Да, AI съшествува в някаква форма. Но не в тези чипове, на мобилните телфони. Това е маркетинг на производителите на телефони, да лъжат хората. 

TPU (Тензорни процесори) са им машините колега ... и от google пуснаха доклад кое как и какво се ускорява ... Няма да е лошо да му хвърлиш едно око ... А и нещата не опират само до единия процесор (нещо което избягваш в диалога ни) ... Наличието на чип с такава архитектура дори и да не свършва работата, най малкото я ускорява, което си е някаква стъпка напред ... И да има и маркетинг. Ама не благодарение на този маркетинг нещата са такива днес, защото зад този маркетинг има и прогрес ... Звучиш ми като не малко хора които пишеха така за core 2 серията на интел навремето ... за какво била нужна като пентиум видиш ли ... Ами това е прогреса ... нещата се развиват.
Дадох ти примера със сегашните чипове, как 40 ПЪТИ по малко транзистори, които съответно харчат 40 ПЪТИ по малко енергия и отделят 40 ПЪТИ по малко топлина а в същото време са свършили 10 ПЪТИ повече работа ... и това само защото са на друга архитектура ... за теб обаче това е маркетинг и било НИЩО и само гол маркетинг ... Е няма да споря ... ама с такава логика да спираме прогреса ...  

(2018-07-04, 18:55:48)abv86 написа:  С разликата, че за тази сила няма магистрала. А докато я направят, силата вече няма да е тази сила.

Така е друга ще е силата тогава ... Ама то това е и прогреса ... едното винаги изпреварва другото ...

(2018-07-06, 21:34:33)Victormihov написа:  Големи теории, голямо нещо.
Всяка година нов процесор, нищо различно с последните 10 години.
Новият винаги ще е по-добър от старият и така, дали си заслужава смяната, зависи от много неща.
За едни - ДА, за други - НЕ.

Теории няма колега ... просто следим развитието ... Иначе да всяка година нов процесор, но с всяка година има нещо различно ... Защото ако нямаше нещо различно щяхме да сме си с процесорите от преди 10 години, а те като производителност спрямо днешните знаеш как са нали? Ама така е като се развиват с НИЩО и всичко е МАРКЕТИНГ ...
Цитирай
#30

Не е само маркетинг.
Новият телефон работи по-добре от миналогодишният и не е само зрителна измама.
Има повече опции, по-нови игри,по-тежки приложения- процесорна мощ си трябва.
Цитирай
#31

На батко шаранчетата. Big Grin  Казвам го с любов, не се сърдете. Щом искате да сте жертви, на маркетинг и празни приказки, това е ваше право. Обясних няколко пъти, защото този велик процесор и всички подобни на него, са много далеч от това за което ги представят. И че реално всичко е маркетинг и няколко милиона транзистора в повече. Това за транзисторите не е лошо, защото са свалили на 7 нм, до преди няколко години, се смяташе че физическия предел е 14. Но цялата 'мощ' на тия процесори е именно в това. Не в разни фантастични изхвърляния, на маркетинговия отдел.
В съвременните телефони, дали ще е 8 ядрен на 1.8 или 8 ядрен на 3.0 GHz, е все тая. Viber, Месенджър и подобните, не им пука. Нито на 100% от приложенията в Google Play. А ако 'AI' е камерата да разпознае куче, ако наистина така са го представили, ми да им пикам на AI. Big Grin  Този 'AI', съм го виждал преди 5 години. Когато почнат холограми или някакви подобни неща, които дори не си ги представяме, тогава вече може да се прехласвате, по такъв хардуер. Но тогава самият хардуер, едва ли ще е на транзистори.
Обясних и че тия митични подобни на неврони части на процесора, са ала-бала. Всеки съвременен мобилен SoC, може да работи по този начин. Стига да се променят инструкциите му. И софтуера, да е написан добре. 
Колегата сам се усети, като споменавах какъв е хардуера на Google и какво се предлагат в мобилния сегмент. Браво.
Да си фен е едно, да гледаш реално е друго.

Единственото развитие на процесорите, е в свалянето на производствения процес. От 30-40 нм, стигнаха до 7. Това пак ще го кажа, води до милиони повече транзистори. Което води, до много по-добра производителност. Но архитектурата е еднаква или с минимални промени. А това е проблема, защото вече стигат предела, под който няма да могат да свалят. Защото силициевите атоми, все пак имат определен размер. Трябва нова архитектура и цялостна промяна на принципа. А не да ми разправят приказки, от 1001 нощ.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#32

(2018-07-07, 14:47:20)abv86 написа:  ...Обясних и че тия митични подобни на неврони части на процесора, са ала-бала.....Стига да се променят инструкциите му. ...

SoC е цяла система включваща множество процесори ... Невронната част не е "част на процесора" а отделен процесор вграден в SoC ... Инструкции на процесорите са на едно много по горно ниво ... под него стои един мокрокод, като такъв сменях успешно преди 2 часа на едно професорче ... и под микрокода вече стои нещото което е от значение какво и как ще може да прави това процесорче, а именно хардуера на процесора или онези малки транзисторчета които могат да бъдат подредени в ALU, GCA или NPU и да вършат коренно различни задачи ... Та нещата не са само до инструкцийки колега ... Не те знам от къде ти черпиш знания ама нещо не съвпадат с моите ...
Ако всичко беше както му казваш ти, то гугъл нямаше да си направят свои транзисторни NPU процесори, които кръстиха Тензорни (TPU), а щяха да си карат с интелите, но самите те казват с до 80% ускоряват нещата, а производителността за ват енергия е размазваща спрямо нормален процесор ... Fujitsu пък ги кръстиха Deep Learning Unit (DLU), Graphcore им викат Intelligent Processing Unit (IPU) и всичко това колега са процесори, чийто транзистори са подредени в изкуствена невронна мрежа ... 
И виж тук нещата не са защото броя на транзиторите е пораснал, а се е сменил начина им на работа... 
Та колко и как да го изкарваш маркетинг, на там са тръгнали нещата ...
[-] 2 потребители изказват благодарност на bodonance за това мнение:
  • Boby13, GH0STFACE
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)