Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Избор между Moto X4, Nokia 6 или друг модел със SD8**
#1

Здравейте,

Бих искал да сменя Mi4C с някой от следните модели:
- Nokia 6 (2018) - ~480 лв. 32GB/ 3 RAM, ~530 лв. 64GB/ 4RAM
- Motorola X4 - ~530 лв. 64GB/4 RAM
- Motorola G5S Plus - ~390 лв. 32GB/3 RAM
- Xiaomi Mi A1 - ~360 лв. 32GB/3 RAM, ~420 лв. 64GB/4 RAM


Или да дам повече пари и да мина на нещо от сорта на 
- Nokia 8 - ~780 лв. - нещо, не ме грабва особено дизайна и размерите за тези пари
- Google Pixel - ~750 лв.  - притеснява ме малката батерия
- LG G6 - ~780 лв. - притеснява ме поддръжката от към update-ти
- Xiaomi Mi 6 - ~780 лв. - не харесвам толкова много MIUI, към момента Mi4C-то е с LineageOS 13.1 (Android 6.0.1) и съм много доволен.

Отделно струва ли си да се изчака
- Xiaomi Mi 8 SE- ??

Като цяло търся плавност от към работа, батерия и камера и най-вече официални актуализации от към софтуер.
Поразгледах доста ревюта и сравнения, но ако някой има личен опит, ще се радвам да сподели!

PS: Не бих дал повече от 800 лв.

Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Мога да ти помогна с х4 мотото. Доста пъргав телефон, батерията кара ден, камера през деня е добра, вечер не я бива много. От към ъпдейти за сега се представя добре, но нокията там е по-добре. Изпускал съм го няколко пъти и то вкъщи на килима, в колата между седалките и въпреки това успях да счупя задното стъкло. Много малко е счупено и за сега не тръгва, но да знаеш, че поне според мен не е много здрав. Плюс е че е водоустойчив, поне за мен е. Мокрил съм го няколко пъти, после трябва да се изтръска водата от мрежета на говорителя иначе нищо не се чува.

Аз лично бих погледнал и нокиа 7 плюс. И сигурно бих се чудел само между нея и нокиа 8. Лг-то също ме кефи много, но там макс още един ъпдейт да получиш и дотам.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#3

Ще дам,мнение за Нокиа 8.Бърз телефон,седи чудесно в ръка,камерата става,автофокуса е бавен,ще прикрепя и снимка,за да видиш как на дневна светлина снима.Едната снимка е с боке ефект.За вечерта снимките не са хубави,но толкоз.Ъпдейтите ги получава всеки месец за секюритата,и разни фиксове.Единствено дизайна не е кой знае какво,но пак казвам,телефончето се справя с всички задачи.Батерията ме кара от сутрин до вечер без проблем,около 5-6 часа СОТ.Това е от мен,дано съм бил полезен[Изображение: 3e52dff0f9d972961532c43359bc17d1.jpg][Изображение: 5b36139e7bcbfbbb9e84af947d16dff7.jpg][Изображение: c2ebff36ba4c6e81fcffef4ead5de5b0.jpg]

Изпратено от моят TA-1004 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Мога да споделя за LG-то. Аз ползвам Nexus 5X, вкъщи имаме и G4, доста несериозно се отнесоха към поддръжката на G4-ката, да не говорим, че имаха проблеми с дисплеите и платките (дъната им) които докарваха телефоните до bootloop. Точно G6 не съм тествал на живо, но като по-удачен вариант ми се струва Pixel-a, спрямо LG-то. Иначе от по-ниския клас, препоръчвам Mi A1. Един познат има такъв, не е лош телефон, и взимаш максимума за цената, която плащаш. Само камерата ми се струва, че можеше да снима една идея по-добре.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Цитирай
#5

G6 е 700лв, така че не е лош избор. За ъпдейта само още 1 ще получи, но това не е проблем, щом телефона работи добре.
Цитирай
#6

Nokia 7 Plus е най-добър до тия пари, Nokia 8 е с големи рамки, Xiaomi MI6 и той, Huawei P20 Lite е хубав също, Huawei P20 ако ще се взима с план, Samsung Galaxy A8, Huawei Mate 10 Lite.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Nokia 7 plus или 8. 8-цата я има/ше в Емаг за 650 лева.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#8

А1 забрави за тия пари (420), по-добре Note 5!Също така вместо Mi 6 погледни Mi Note 3 по-добра камера , по-добра батерия.За Mi 8SE не очаквай чудеса, все пак бюджетен, по-добре Mi 8 с малко повече пари.От Нокия , бих избрал 7+.
Цитирай
#9

Не ме разбирай погрешно, ползвам nokia 7 plus и ми допада, но защо би го избрал пред 8-цата, особено щом са на почти същата цена? При камерата разлика почти няма. 7+ е с по-голяма батерия, но 8 е с прилично по добър процесор/gpu. И, в крайна сметка, 8 е флагман, а разликата в излизането на двете устройства е едва половин година.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#10

(2018-06-25, 17:45:42)Moro написа:  Не ме разбирай погрешно, ползвам nokia 7 plus и ми допада, но защо би го избрал пред 8-цата, особено щом са на почти същата цена? При камерата разлика почти няма. 7+ е с по-голяма батерия, но 8 е с прилично по добър процесор/gpu. И, в крайна сметка, 8 е флагман, а разликата в излизането на двете устройства е едва половин година.

Защото сам го каза по-добра батерия,колкото до хардуер все още не съм видял/пробвал приложение или игра която да върви по-зле на 7+ !!!В смисъл разликата е само в цифри и дали единия прави повече точки на тестове реално като обикновен потребител няма как да усетиш разлика.
Цитирай
#11

(2018-06-25, 17:45:42)Moro написа:  Не ме разбирай погрешно, ползвам nokia 7 plus и ми допада, но защо би го избрал пред 8-цата, особено щом са на почти същата цена? При камерата разлика почти няма. 7+ е с по-голяма батерия, но 8 е с прилично по добър процесор/gpu. И, в крайна сметка, 8 е флагман, а разликата в излизането на двете устройства е едва половин година.

Камерата на 7+ е по-добра, а в процесорите не можеш да усетиш разлика.
Цитирай
#12

Благодаря на всички за изчерпателните отговори. Сдобих се с google pixel. Исках нещо по-малко като размери и изчистен дизайн. За момента съм доволен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)