Темата е заключена
Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S10 - коментари

Защитно покритие за S10 Lite потвърждава плоския дисплей на бюджетния вариант:

[Изображение: s10-lite-protective-film.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
Аксесоари

Кому му е нужно 8к ТВ за диагонали под 75" ми е интересно, но все пак трябва да ни вземат парите по някакъв начин нали?

Относно видео записа ....при H264 видео кодека обема на файла е доста ...голям. Но като погледнем H265 нещата започват да става доста по "удобни". От S9 на сам в настройките може да си избираш да записваш в новия формат. Интересното е това, че колкото по висока е резолюцията с H265 се постига все по голяма ефективност отнесено към обема. Т.е. размера на файл с еднаква резолюция при новия кодек ще е с поне 50% по малък. Ето защо и увеличаването на вътрешната памет е излишно при наличие на 8к запис според мен за момента поне.

Но .... има и уловка. Не всичко може да плейва H265 поне за сега. Иска се доста мощност или оптимизирано устройство. H264 на 4к също доста товари повечето компютри в ниския ценови клас и трудно се подкарва безпроблемно и гладко дори тези от моя С8. Та аз снимам на 1080/30fps или 1080/60fps поради тази причина главно.

Та и тук, както и с резолюцията при екрана на мобилните телефони малко изпреварват събитията. Бая народ си накупи 4к ТВ, а 4к съдържание за гледане почти няма все още. От около 4ри години все още чакам 4к да стане "масово явление".

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • divna

Те парите "ще ни ги вземат", независимо дали записва 8К  Big Grin  
Е, ще ги вземат на тези, които ги дават, не е насила  Big Grin

Почти 99,99% ще съм "пас" с S10, за Note10 ще си помисля, но по-вероятно е да изчакам 11-ките  Tongue

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • OliQueenBG

(2018-12-11, 16:53:50)pockobg написа:  От около 4ри години все още чакам 4к да стане "масово явление".

Наближава. До 2-3 години ще е масово.
Но за 8k...ще се чака.
Може обаче и да се ускорят там нещата.
Защото ,ако Samsung реално излезнат с такъв телефон, моментално след тях и другите ще искат да са в крак с модата и да записват 8K.
Все пак Samsung не са треторазряден играч, а лидер.
Всеки иска да е в крак с лидера.
Ще се получи вълна-Huawei, Apple, LG..., по-малките надолу и те.
И може по-бързо да се задейства машината за радост на крайните потребители.
Но може и да не стане така и ако Samsung са сами на "острова" и само те предлагат такъв запис, скоро не чакайте нещата да се задвижат.

Преди 4 години си купих 65 инчов флагмански самсунг тв , няма никаква видима разлика при гледане на 4к съдържание.Самсунг ни излъгаха че ще пуска всяка година за този модел тв Evolution Kit , нито веднъж не пуснаха. След пускането на 8К тв , погребаха 4К .

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+

http://www.mobilebulgaria.com/news/44956...0%B5%D1%8F

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Отново предположение от производител на кейсове (Olixar) - който имаше попадение в точното предвиждане на вертикалното разположение на камерите за S9.

Сега за S10 залагат на 3 задни и 1 предна камери за малкия и средния модел, както и 2 отпред и 4 на гърба за големия, което се разминава с изтеклата по-рано информация, че малкият телефон ще е само с 2 камери на гърба.  Предвиждат и жак за слушалки, от какъвто бе лишен излезлия вчера A8s.

[Изображение: fresh-galaxy-s10-cases.jpg]

[Изображение: fresh-galaxy-s10-cases-5-270x270.jpg][Изображение: fresh-galaxy-s10-cases-5-270x270.jpg][Изображение: fresh-galaxy-s10-cases-6-270x270.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!

Ами на мен не ми допада това разположение на предната камера. Да си призная още по-злее в сравнение с ноча.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • eksoldier

Аз не бързам с изводите - преди да съм го видяла и подържала. А и с всичко бих свикнала Smile Сега камерите се набиват на очи, защото са "оградени" в черно и контрастират на тапета. Но дали ще е така в действителност - ще видим Smile

Над силата е само умението да я владеем!

Ами как иначе трябва да е в действителност ? Не винаги ще има тъмен фон в тази област на дисплея и всичко различно от тъмното ще контрастира на камерата ..
То като гледам всеки ден някой си пуска рендъри, които "уж" трябвало да са официални. Отделно + версията изглежда адски грозно с тея 2 камери отпреде, една някак повече се ядва от 2 една до друга .. има още време докато почнат да пускат някакви финални версии на телефоните, сега повечето неща са мечти+Photoshop.

(2018-12-11, 18:05:57)greensmoke7777 написа:  Наближава. До 2-3 години ще е масово.
Но за 8k...ще се чака.

Преди 4г. същото се разправяше Big Grin . То не зависи от производителите на ТВ само. По скоро от техника/технология на запис и обработка. Че и трябва да стигне до масовия потребител .... Нали пари трябва да се печелят. И сега с FullHD всичко си е достатъчно.
А и докато подкарат масово 4к ще си купя ново ТВ. Тея дето ги правят вече са леко като еднодневки .....
За 8к ... след 10г. най малко .... незнам какво ще виждам тогава вече, че да му мисля толкова на далеч Big Grin

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8

Толкова. 10-тина години поне , през това време що "прогрес" ни очаква, не е истина направо. 
8k, 16 камери, 32 gb Ram, 64 мегапиксела...то ще е страшна работа... Big Grin

За какво ни е 8к? Колко телевизии излъчват 8к? Smile Ние още не можем да го дорежехме до HD, а мечтаем за 8к. С това местоположение на предните камери и с това дизайнерско решение не ми се мисли как ще изглежда дисплея в работно положение, youtube и т.н.

По мое наблюдение ако един и същи клип е записан на Full hd, а другя на 4к и ги качим в YouTube. Дори и да ги гледаме на 720p, качеството ще е по-добро на 4к клипа. Поне аз това забелязвам. Същото ще се отнася и за записан клип на 8к и full hd.

New report claims to reveal Galaxy S10 release date and price

М, да ... премахват ирис скенера, но с УЗ сензор за пръстови - ще е излишен, наистина. Има уж яснота за паметите, но пак си оставят вратичка, че истината може и да не е някъде там  Lol

Beyond 0:
  • 5,8 инча;
  • плосък екран;
  • памет 128GB;
  • цена в UK £669 ($850);
Beyond 1:
  • 6,1 инча;
  • извит дисплей;
  • памет 128GB и 512GB;
  • цени съответно £799 ($1,000) и £999 ($1,250);
Beyond 2:
  • 6,4 инча;
  • извит дисплей;
  • памет 128GB и 512GB;
  • цени съответно £899 ($1,130) и £1,099 ($1,390).

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • NaniG

Голямо писане за телефон който поне лично аз като му погледна рендерите и вече ми се повдига.Така де ако на някой му харесва тая грозотия в гръб с тая пародия на камера и след това погледне тоя пробит с два пирона дисплей отпред и за капак цена от земята до небето и обратно да не му мисли а веднага да си го поръча на преордъра...пълен смях....
[-] 1 потребител изказва благодарност на Smaug за това мнение:
  • eksoldier

И тия ще кърпят 5G variant will arrive by “late Q2 at the earliest

Те и по-рано съобщиха, че ще го пуснат по-късно, когато има готова мрежа - първо в Ю.Корея, а после и в САЩ - през втората половина на 2019. После ъпдейтнаха, че в САЩ можело и малко по-рано от първоначалните намерения  Big Grin

Над силата е само умението да я владеем!

Истината е в дисплей без дупки. Китайците вече започнаха да предлагат.

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nik4o за това мнение:
  • airbus

Не знам защо така позиционирани камерите, се сетих за това!![Изображение: bb0db897d85d5d5e4ec7a0f6de5bc4ec.gif]

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Не знам какво не ви харесват дупчиците... 
Имал съм телефони с извит дисплей, с прав дисплей, с ноч, без ноч, и сега честно казано ще ми е любопитно да имам и такъв със дупки. Нито ще ми пречи, нито ще ме дразни, а и ще е отличаващ се от всички други. Естествено докато китайчетата не го вкарат във всички модели от най-евтиния до най-скъпия след някой друг месец.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • divna

Ами гледането на клип и филм как ще изглежда с тези две дупки на дисплея?

Също като ноча, на втория клип изобщо не ти прави впечатление вече. В никакъв случай не е нещо, което ще ти вади очите постоянно. Ноча или дупките в случая се падат в края на картината, където обикновено нищо не се случва  Big Grin Важните действия са в центъра на екрана при филм или клип  Big Grin

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • divna

Тези £1000 вече ги нямат за нищо.  Bu
 
   

POCO F5 12/256 GB





Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)