Темата е заключена
Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S10 - коментари

Когато дизайнът се изчерпи, трябва изцяло нова технология: гъвкав дисплей, възможност за прозрачност на целия телефон, всевъзможни хибриди: разгъващ се телефон към таблет, гривна телефон и т. н. И свързаните с това смесване на реалностите, АИ, различни интерактивни услуги, размиване границата между таблет-телефон-десктоп

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
Аксесоари

Това с гъвкавите телефони ако някога стане факт то няма да е в близките 5 години. Дисплея и неговата гъвкавост са най-малкият проблем. Нали трябва да станат гъвкави и дъната, част от др чипове и модули в устройството. В крайна сметка, какво толкова ще получим ако имаме един гъвкав телефон? Дали той ще е практичен за работа когато набързо в рамките на 20 секунди трябва да свърша нещо с телефона? Ако пуснат гъвкав телефон то той ще представлява телефон с капаче познато ни вече от миналото.

Идеята беше, че трябва да се появи нова технология и/или услуги, които да развият приложението на телефона, за да има повече продажби и желание за покупка на нов модел телефон. Ако човек не играе тежки мобилни игри и не се прави на фотограф с телефона си, повечето модели около 300-400 лв. вършат прекрасна работа.

Cognosce te ipsum!

Много често телефон се избира и по дизайн. А тия от 200-300 лв са като дялани с тесла от умствено изостанал с паркинсон.

Истинска, професионална фотография с телефон не го приемам за сериозно. Няма флагман, който да снима лошо или по начин който да задоволи обикновения потребител снимащ на авто режим. Нови технологии винаги индиректно влизат в телефоните.

А тоя телефон от 200, 300лв., гарантира ли ти бързината и надежността, както и премиум усещането като на флагмана, не, значи няма какво да се коментира. :Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Има голяма маса потребители, които изобщо не държат на телефоните си. За тях е достатъчно да се проведе нормален разговор, да си провери един път на ден мейла, и да отвори от време на време фейса. Имам доста познати, които са от този тип хора. Много им е чудно защо трябва да се дават по 1500+ за телефони като и с такива от 500 лв. вършат същото. Като им покажа разликата в цветовете на дисплея и бързината и материалите те споделят, че и на техният дисплей картинката не е лоша. За бързината твърдят, че дали дадено приложение ще се отвори с половин до една секунда по бавно за тях не е решаващо и т.н. Та в действителност за това премиум усещане тези дето обичаме високият клас устройства плащаме много повече от колкото получаваме, но така стоят нещата. Както се казва в една поговорка "дявола се крие в детайлите".

(2018-08-09, 08:35:05)ivanov_km написа:  Има голяма маса потребители, които изобщо не държат на телефоните си. За тях е достатъчно да се проведе нормален разговор, да си провери един път на ден мейла, и да отвори от време на време фейса. Имам доста познати, които са от този тип хора. Много им е чудно защо трябва да се дават по 1500+ за телефони като и с такива от 500 лв. вършат същото. Като им покажа разликата в цветовете на дисплея и бързината и материалите те споделят, че и на техният дисплей картинката не е лоша. За бързината твърдят, че дали дадено приложение ще се отвори с половин до една секунда по бавно за тях не е решаващо и т.н. Та в действителност за това премиум усещане тези дето обичаме високият клас устройства плащаме много повече от колкото получаваме, но така стоят нещата. Както се казва в една поговорка "дявола се крие в детайлите".

Всяко правило има изключения ... Съгласен, че в повечето случаи телефон от 1500+ лв създава "усещането" ама ако реално погледнем на нещата, то няма абсолютно никакъв практически смисъл от такива телефони (пак с малки изключения от правилото)...
Например вчера купих 2 бройки редми ноте 5 за по 350лв/бр ...ами гадно телефонче, което по редица показатели засрамва батковците от 1500+ лв ... и то точно в детайлите където се криел дявола ...
Дано поне S10  да го оправят в "детайлите" че да си струва ...

(2018-08-08, 14:37:33)ivanov_km написа:  Истинска, професионална фотография с телефон не го приемам за сериозно.

А най-несериозно и смешно е истински, професионален ,скъп апарат в ръцете на човек, който няма и най-малка представа що е то фотография.
Защото с телефон професионалистът ще прави чудесни кадри, а другият и с най-скъпа техника в ръце няма да прави нищо.

А това за "премиум" телефони от 1500 лв... 
За мен премиум е телефон ,който струва примерно 40 000 лв, а не 1500 и всеки трети човек го има.
Общо взето и аз не виждам колосална разлика между телефон от 600-700 и такъв от 1500.
Едно време, 2001-2003, имаше огромна разлика, защото телефоните се деляха на най-различни класове, а днес всичко е еднакво.

(2018-08-09, 08:49:30)greensmoke7777 написа:  А най-несериозно и смешно е истински, професионален ,скъп апарат в ръцете на човек, който няма и най-малка представа що е то фотография.
Защото с телефон професионалистът ще прави чудесни кадри, а другият и с най-скъпа техника в ръце няма да прави нищо.

Един въпрос имам-до кога ще повтаряш едни и същи глупости навсякъде из новинарските и останали теми?Разбрахме те тебе,че си най-големия специалист,прочел 250 книги за фотографията.Толкова си банален,абсолютно всеки ден едно и също навсякъде повтаряш,че директно те слагам в игнор листата.Направо ми писна от твоите безумия и тролене във форума,прекаляваш и провокираш участниците в дискусията,и за да не се почувстваш обиден,не си само ти..много сте,но ти се НАБИВАШ във всяка тема!Бруталния ненадминат фотограф на форума!

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro

Фотографията е цяла наука и ако човек се занимава с нея ще успява да изважда от техниката, с която разполага максималното. Неукият във фотографията с каквото и да снима няма да му се получава така добре с изключение на късмет и благоприятни стечения на обстоятелствата. Хайде да кажем, че преимиум не е най-точната дума за телефон, а флагман. Като такива са телефоните в момента в ценови клас над 1200 лв. до 2500. Да сега разликите понамаляха но такива определено има в телефони от една марка струващи 600 и 1200 лв. По темата очаквам наистина Самсунг при S10 да преобразят изцяло модела, както това се случи с моделите S6, S7. Лично аз изцяло ще бъда удоволетворен ако предната част на телефона се превърне изцяло в дисплей с вграден в него пръстов отпечатък и слушалка. Пръстовият отпечатък трябва да сработва на всяко място на дисплея, а не само в определена зона. Батерията задължително 4000 ма/ч или нещо ново като технология,позволяваща зареждане за 10 минути Smile. С фотографията съм скаран и каквото и да сложат изцяло ще покрие скромните ми изисквания. Искам да видя нещо ново в този телефон, повече управление с жестове, полезен изкуствен интелект работещ не само на един, два езика. Помпането на мускули с по-нов процесор, повече РАМ и вътрешна памет някак си се изтъркаха. Разбира се, че всяка една година водещите производители на мобилни процесори ще са в състояние да пуснат нов чип, но защо ни е като обикновено този чип е натоварен на 30%? Нещата като цяло са ясни още при компютрите, а сега и при телефоните. Разработчиците на програми умишлено правят приложенията тежки и след 2 години да бъдеш принуден да смениш телефона с по-мощен. Отделно производителите на телефони с тези актуализации след първата година започват да спъват телефоните също със същата цел да замените телефона с нов.

В този ред на мисли, снощи снимах с телефона си в професионален режим и запазих снимките и в raw формат. Наистина не очаквах да изкарам толкова добри резултати, но като човек ползващ и безогледалка срещнах доста лимити - липса на зуум, малък сензор, липса на статив (което не си зависи от телефона, но скоростта на затвора до 1 секунда е само възможна с телефон в ръка), наличие на шум. Така че, според мен може да става що годе за фотография мобилния телефон, но за сметка на усилия и компромиси...
На авто режим не отричам, че са супер, колкото да си имаш запазен момента с добро качество и без някакви професионални изисквания.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • ivanov_km

Хайде стига с това "фотографията е наука".  Било е наука, сега е софтуерна наука. Big Grin  Всичко с времето си.

И сега е наука. Трябва да си наясно, да имаш идеята първо какво искаш да заснемеш и какво искаш да получиш. Познавам профи фотограф, който две години подред искаше да заснеме изгрева на слънцето над планински връх, като за целта прави преход от 6 часа в тъмното за да е на правилното място в точният момент. Първата година не успял понеже имало някаква мъглявина и на втората успял да направи бленуваната снимка. От позицията за снимане от която държал на направи фотоса изчислил, че само само около 5 дни през годината слънцето е в подходяща позиция на хоризонта. Такива хора нали не смятате, че идат там с телефон в ръка? 98% от снимащите с телефон са "щракачи" като мен.
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • Plamen11, Ванkата

Съгласен съм с колегата над мен.
Като прочета за сложна фотография в тема за телефон и ми става смешно. Явно маркетингът на големите марки е доста силен и облъчващ.
Телефоните са направени изцяло с цел point and shoot. За улавяне на момента. Заснемаш момент с прилично качество, с удобството на компактен телефон. Това е. В определени ситуации може човек да се заиграе с ръчните настройки, за да изкара по-добър кадър, но това е рядко и идва с доста ограничения. Не случайно Google разработват толкова силно точно софтуера и автоматичния режим.
Хора, които са запалени по фотография си ползват огледалата, купуват си обективи, обурудване и т.н... Със сигурност не се връзват на маркетинговите глупости на производителите на телефони.
Нека си развиват технологията, това е добре за нас. Но като прочета някой да се надъхва какъв професионален фотограф е с телефон, щото бутнал iso-то , или скоростта на затвора... смешно е.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
[-] 4 потребители изказват благодарност на e34v8 за това мнение:
  • alexbg67, cinizam, ivanov_km, vlaf

Основната камера на S10+ ще е тройна.
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...-32733.php

POCO F5 12/256 GB





Много извратено ще е ако сега започнат се се съревновават по бр. камери. Лично на мен циганията с тези 3 сензора отзад започва да става голяма. Дано Нот 10 няма да бъде с 3 бр. камери от зад, дано и S10+ не е.

Ква ти наука,кви глупости, щракаме 5-6 снимки набързо за фейса и това е- затова са направени смартфоните.
Който има време за губене и пари за пилеене се гъзи 2 часа да снима едно листо и после 12 часа да си играе със шотошопа- хеле излезе добра снимка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • fifth_root

Ами и аз споделям мнението, че смартофнът за да хванеш момента максимално добре, не за професионални изпълнения. И в това отношение са достатъчно добри вече, остава само да подобряват и нощните снимки, което вече се случва.

Широкоъгълната камера е доста полезна, LG са много добре в това отношение, защото я предлагат от години.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • fifth_root

http://www.mobilebulgaria.com/news/44226...7%D0%B0-5g
Samsung Galaxy S10 ще получи вариан с 5G, както беше и с Samsung Galaxy S4, но на по късен етап.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

http://www.mobilebulgaria.com/news/44281...1%80%D0%B8
Samsung ще пусне Samsung Galaxy S10 с 5 камери, но това ще бъде само големия модел. :Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Предполагаема снимка на част от предния панел на Galaxy S10:

[Изображение: 0f6ed08c80e5432fc10de01bcb0d7da9_L.jpg]

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 

Тоя път още по малък ноч, ако това може да се нарече ноч.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Тотален фейк. Камерата е прекалено малка.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)