Темата е заключена
Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S10 - коментари

(2019-03-09, 05:08:36)SeVdilin написа:  И в тази тема,както и във повечето подобни всеки си дава "компетентното " мнение и оценка със самочувствието, че е гуру в мобилния свят на комуникациите.
Спрете с тези елементарни... сравнения с други телефони ,защото и без това не можете да представите реални доказателства за твърденията си ,а само изразявате субективното ... си мнение, което едва ли кореспондира на 100% с реалността. 
Очевадно тенденциозно е всяко мнение написано от човек с друга марка телефон...
И каква му е "благородната"  цел ?!? 
Освен безсмисленото заяждане и хейт!?

Пиша за втори и последен път в тази тема ... и забележи колега не съм написал нищо ЗА и ПРОТИВ телефончето ... и 2те ми мнения са апел към хора неуважаващи и невникващи в чуждото мнение ... понеже ми писва през мнение да чета кое било хейт ... 
100% реалността пишеш ... и изразяване на субективното забъркваш, НО осъзнаваш ли, че реалноста, моята е моя субективизъм ...твоята реалност си е твоя субективизъм ... т.е. хората излагат впечатленията си от тяхната реалност ... а реалността е обвързана с информираност, опит, технически познания и още куп неща ... Важен момент е човек да знае до къде се разпростира неговата "реалност", и ако е умен да може да я обогати с "реалностите" на другите хора ... и да сравненията са хубаво нещо, колкото и елементарни да ти звучат ... И да има тендециозност в темата ... и тя е каже ли се нещо лошо веднага да се счита за хейт, заяждане, тендециозност, никаква връзка с реалността и какво ли още не ... Не знам как и защо, но много хора тук ако ги напсувам на майка ще ми се разсърдят по малко от колкото ако напиша нещо лошо за телефона им ... Тъжничкото по горе е меко казано ....

Остана "благородната" цел ...
Всеки си казва мнението ... кой позитиви, кой негативи изказва и това е обвързано с неговата "реалност" опит, навици ... и нормално като ползваш друг телефон да можеш да видиш и повече разлики, често някои са в лоша посока ...или не ти допадат понеже имаш своите навици ... Ако се поразмислиш, можеш и да разбереш кой, какво и защо го пише ... да си направиш равносметката от мнението му и да извлечеш положителното от него ... с чуждия субективизъм може да надградим нашия ... съответно да уважим мнението както искаме да уважават нашето ... Коментираме или подминаваме ...
НО не ...по лесно е вместо да се замислим да пишем, че всичко е хейт ... и после защо не уважават мнението ни ...просто е ...ние не уважаваме мнението на другите ...

Безсмисленото заяждане и хейт колега е когато ти напиша s10 е говно, най смотания телефон правен някога и до там ... без конкретика и без особен смисъл ... Без същия особен смисъл е след всяко мнение в което има нещо негативно да следват няколко как това било хейт ... ала твоето мнение ... По този повод - Каквъв е смисъла на твоето мнение тук? Кое му е "компетентното"? Къде са ти реалните доказателства? Каква тенденция и смисъл задава? Помисли над това ...
Съвсем друго е някой да ти напише за 10 мин загря много от ляво ... нима това не е полезна информация? Или понеже това е последния S  той не може да прегрее ...няма недостатъци и т.н. ? Колегата даже дава отзив за камерата, което може да си зададеш за цел да провериш до колко е вярно, другия ти дава отзив за селфи камерата ... Изказва личното си неудобство от позицията на бутон, както и мнението си за дизайна ... Виж колко полезна информация има която да обмислиш от твоя досег с телефона ... на теб удобно ли ти е мястото на бутона? Селфи камерата впечатлява ли те? Дизайна ? При теб случвало ли се е да се загрее много от ляво? Сравни ли лично камерата с тази на мейт? Замазването от началния софтуер ли е? Толкова си може телефона ли? Колегата ли не може да снима с него?  и т.н. ... Много неща над които да се замисли човек ...
Безмисленото колега е да се пънем, че нещото е безупречно, вместо да се развиваме и обогатяваме ...
[-] 12 потребители изказват благодарност на bodonance за това мнение:
  • arrogant, chorave, doktorra, dp4u4umi6ev, GH0STFACE, gurcayy, johny, milss, naruto993, Sv3TL10, vargala81, vlaf
Аксесоари

Много добре че пишеш за последен път в темата. Като го хванеш в ръка и ти загрее от ляво, заповядай пак Smile , абе как толкова ревюта минаха и реални собственици има и никой не го забеляза. Обаче видите ли някой продал един в някой магазин иии басии как замазваа, загряваа. Абе направо тоя чип по 8 nm изобщоо не става щото не е по 7nm. Нищо реално не виждам тука аз ..

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на bullyboy за това мнение:
  • martoo, StacK

В интерес на истината вчера си закупих S10 и седнах да настроя мейли и другите неща телефонат загря и то много от лява по средата. Досега съм имал S6, S7, S8, S9 и сега S10 не ми се беше случвало такова загряване. Предполагам че се дължи на софтуер и ще го оправят. Като го вкючех ми поиска ъпдейт и го направих не съм го ползвал с първят софтуер за да разбера дали има разлика в загряването.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
[-] 4 потребители изказват благодарност на kali_74 за това мнение:
  • bodonance, divna, doktorra, NaniG

(2019-03-09, 09:33:32)bullyboy написа:  Много добре че пишеш за последен път в темата. Като го хванеш в ръка и ти загрее от ляво, заповядай пак Smile , абе как толкова ревюта минаха и реални собственици има и никой не го забеляза. Обаче видите ли някой продал един в някой магазин иии басии как замазваа, загряваа. Абе направо тоя чип по 8 nm изобщоо не става щото не е по 7nm. Нищо реално не виждам тука аз ..

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Така е ... няма оплаквания в тази посока ... Дали така му се е сторило на колегата или конкретно онази бройка има проблем няма значение в случая ... Проблема е, че след всяко мнение в което има някакъв негатив без значение "реален" или не следват 5 как това е хейт и т.н. ... без нито един да го опровергае с личен пример и т.н. ... Е само това ли ще четем ... смисъла е? Каккто написах ...или го коментирай подобаващо или го подмини ...ама това е хейт, онова и то ...

@kali_74 казваш сякаш, че наистина трябва да се има едно на ум?

@bodo и какво, сега трябва да сме радостни, че не си казал, че телефона не струва ли.
Не се прави на умник, като ти разказваш, кой какво е имал предвид, аз не мисля, че някой от тук не може да чете. За да му разясняваш ти, и не разбира кой какво пише.
Някои като казваха, че Pocophone F1 скърца, ти да не би да не си го купи. Аз не мисля, че ако някой иска да си купи телефона, ще се съобразява с това мнение. Има  вече вного ревюта на известни в youtube, които са казали обективно мнение, и доказали. Да след доста ползване, а не след няколко часа ползване.
Тези неща се пишат тук, защото всеки има  големи очаквания към Samsung, защото са най добри. И ако се провалят, хората се смеят, защото как така ще се провалят като са най, но те са го правили, но хората са продължавали да си ги купуват. За разлика от доста други марки, които си ползвал. Никои нищо не очаква от Xiaomi например, защото и да се провалят това е нормално.
Иначе съм съгласен с @bully.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • divna

(2019-03-09, 09:49:23)bodonance написа:  Така е ... няма оплаквания в тази посока ... Дали така му се е сторило на колегата или конкретно онази бройка има проблем няма значение в случая ... Проблема е, че след всяко мнение в което има някакъв негатив без значение "реален" или не следват 5 как това е хейт и т.н. ... без нито един да го опровергае с личен пример и т.н. ... Е само това ли ще четем ... смисъла е? Каккто написах ...или го коментирай подобаващо или го подмини ...ама това е хейт, онова и то ...

@kali_74  казваш сякаш, че наистина трябва да се има едно на ум?

Просто споделям какви са моите впечатления иначе като цяло ми харесва много, работи много бързо не съм още свикнал с отпечатъка вграден в екрана иска малко повече натиск. Снощи снимах клипове не съм го осетил да нагрява. Нагряватето беше когато свалях от облака архива и приложенията бяха 50 на брой. Може би загряването идва от Wi-Fi то но предполагам, че е до софтуер. Ако има други проблеми ще пиша.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]

При мен S10+ имаше затопляне, но не и загряване, при първоначалната инсталация и при ъпдейта.
Това е в рамките на нормалното, при S7 edge затопля повече.
Ако някой очаква да няма осезаема промяна в температурата.
Е трудно някой ще го реализира в такова малко затворено пространство и при такива мощности.
S10 моделите са с флуидно охлаждане подобно на Note 9.
[-] 1 потребител изказва благодарност на StacK за това мнение:
  • divna

Предлагам да успокоите топката, защото накрая някой ще изгори!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
[-] 3 потребители изказват благодарност на vlaf за това мнение:
  • bodonance, milss, ronnie72

(2019-03-09, 09:59:21)hazART написа:  @bodo и какво, сега трябва да сме радостни, че не си казал, че телефона не струва ли.
Не се прави на умник, като ти разказваш, кой какво е имал предвид, аз не мисля, че някой от тук не може да чете. За да му разясняваш ти, и не разбира кой какво пише.
Някои като казваха, че Pocophone F1 скърца, ти да не би да не си го купи. Аз не мисля, че ако някой иска да си купи телефона, ще се съобразява с това мнение. Има  вече вного ревюта на известни в youtube, които са казали обективно мнение, и доказали. Да след доста ползване, а не след няколко часа ползване.
Тези неща се пишат тук, защото всеки има  големи очаквания към Samsung, защото са най добри. И ако се провалят, хората се смеят, защото как така ще се провалят като са най, но те са го правили, но хората са продължавали да си ги купуват. За разлика от доста други марки, които си ползвал. Никои нищо не очаква от Xiaomi например, защото и да се провалят това е нормално.
Иначе съм съгласен с @bully.

Няма да ме четеш да пиша, че телефона си струва или не си струва ... Това е субективно нещо, което човек трябва сам да прецени за себе си ... И не не се правя на умник, просто ми писва да чета само обвинения в хейт и безсмисленост, като коментарите с които това се прави са още по безсмислени ... Някак ми омръзва ... на теб?
Отделно отдавна съм спрял да вярвам на "известни" особено в youtube ... предпочитам други източници, най вече личния ми досег с дадено устройство ... А личния ми такъв често се разминава с общия ... Именно за което смело твърдя че Pocophone F1 не скърца поне моите 2 бройки ...за останалите не ме вълнува много ... Също мога да ти покажа 3+ годишно LG G4 което работи безупречно и не му е горяло дъно, а уж това е масов проблем ... Въпреки това обаче бях информиран за проблема ... Именно заради тази информираност чета все още разните му форуми и подобни ... и някак ми е тъпо кога "плявата" стане много ... Също така разглеждам всяка отделната бройка съвсем отделно ... за това ми е любопитна и отделна конкретика на всеки един потребител ... Всеки може да си има какви иска очаквания, и да си купува каквото иска, НО нека преди всичко уважава мнението на другия ... няма смисъл от плява ... Иначе съм съгласен с @bully донякъде, че може би не е реално и мнението има и други користни подбуди ... НО това ли е начина? 50 мнения хейт за хейта ... а просто можеш да го обориш, да го вземеш частично предвид, или изобщо да го подминеш ...

Спирам, че "плявата" е и това ...



(2019-03-09, 10:11:24)kali_74 написа:  Просто споделям какви са моите впечатления иначе като цяло ми харесва много, работи много бързо не съм още свикнал с отпечатъка вграден в екрана иска малко повече натиск. Снощи снимах клипове не съм го осетил да нагрява. Нагряватето беше когато свалях от облака архива и приложенията бяха 50 на брой. Може би загряването идва от Wi-Fi то но предполагам, че е до софтуер. Ако има други проблеми ще пиша.

Със здраве да си го ползваш колега ... предварителни благодарности за бъдещите отзиви ...

Лично за мен, за да оценя дали едно мнение - ми е полезно или не - винаги има значение и как е написано, зарядът, който носи. Ето например, @kali_74 и @ickata25 споделят близка по съдържание информация, но едното мнение има за цел "да осмее", да "принизи"... зарядът му е такъв, и дава такъв наклон на цялостното впечатление. Другото мнение също съдържа "притеснителни впечатления", но остава усещането за загриженост и желание авторът да е полезен. За мен е приятно да прочета споделеното от @kali_74 и да го оценя, като полезно.

Текстове, като "загря като печка", "Пълна боза-снимаш леко зоомваш и е супер размазана", "Samsung доста са се вдъхновили от екстрите в мейта," ... дават точно наклона, за който писах по-горе. Съвсем различно би звучало, ако бе написано; "при първото ми съприкосновение с телефона - необяснимо загря. Пробвах да снимам, но не успях да се справя - резултатите са размазани ...". Такива мнения ги подминавам без коментар, но сега дискусията ме подтикна да се включа.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 10 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • alexkara, bodonance, DaDiablo, disrespectful, johny, martoo, NaniG, scorceni, severin777, Sv3TL10

(2019-03-09, 11:09:25)divna написа:  Лично за мен, за да оценя дали едно мнение - ми е полезно или не - винаги има значение и как е написано, зарядът, който носи. Ето например, @kali_74 и @ickata25 споделят близка по съдържание информация, но едното мнение има за цел "да осмее", да "принизи"... зарядът му е такъв, и дава такъв наклон на цялостното впечатление. Другото мнение също съдържа "притеснителни впечатления", но остава усещането за загриженост и желание авторът да е полезен. За мен е приятно да прочета споделеното от @kali_74 и да го оценя, като полезно.

Текстове, като "загря като печка", "Пълна боза-снимаш леко зоомваш и е супер размазана", "Samsung доста са се вдъхновили от екстрите в мейта," ... дават точно наклона, за който писах по-горе. Съвсем различно би звучало, ако бе написано; "при първото ми съприкосновение с телефона - необяснимо загря. Пробвах да снимам, но не успях да се справя - резултатите са размазани ...". Такива мнения ги подминавам без коментар, но сега дискусията ме подтикна да се включа.
Ами нормално да съм краен с първото си впечатление,защото очаквах повече. Който не харесва това което съм написал, да не го чете. Изразът който използвах,, загря като печка'' е абсолютно точен спрямо това което видях. Възможно е да е дефектна бройка. Тези дни ще имам достатъчно време да тествам телефона. И да доста от екстрите са вдъхновени от хуавея,няма.лошо в това. Хуавея също се вдъхновява от Самсунг и Айфон, няма лошо и в това. Не ми хареса как снима ултраш. камера и снимките през ноща, също и загряването което се получи. От един пост искарахте страхотна драма...

Рекордни предварителни поръчки в Щатите и Великобритания
И на двете места предпочитана версия е S10+ с дял от 57%
Няма подробности за конкретните количества закупени телефони

Разгледах и 3 те модела на 2 различни места. Все някъде някой липсва. Като цяло ми харесват хубави са. Бяха с фолио и си личи на предните камери. На пръв поглед не ми харесва че копчето за вкл. изкл. е много изнесено нагоре. На мен лично не ми е удобно да е там. Не знам защо са взели това решение.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black

Сигурно защото телефона е малък, и са мислели, че лесно ще се стига, но не се, и е нужнода се пресегнеш, макар че и на iPhone XR е високо.

http://nixanbal.com/samsung-otchita-reko...uvan-e-s10
Доста се купува в Европа. Но ще си покаже след време.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Разгледах го в магазина и не ми хареса. Като го подържиш не остава впечатление, че е с премиум материали. За снимките нищо няма да кажа,че може и аз да не съм снимал, както трябва. Не видях и от къде да си настроя резолюцията на снимките Smile Ще се чака ноут10 или мейт30

Pixel 7 Pro Hazel 

И аз не намерих от къде се сменя резолюцията за снимките. На видеото го намерих, но за снимките не.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black

Лицевото разпознаване не е на нивото на Xiaomi Mi 9, Huawei Mate 20, iPhone XS и лесно се лъже от снимка.

HTC 10 / iphone 12

(2019-03-09, 19:57:43)vladi1 написа:  И аз не намерих от къде се сменя резолюцията за снимките. На видеото го намерих, но за снимките не.

Няма толкова опции за смяна на резолюцията на снимките както преди.
Смяната става като избираш различните режими 3:4, 9:16, 1:1, Full от бързите настройки, директно в екрана за снимане.
При тях използваш максималната резолюция на камерите.
При желание за по-ниска резолюция със запазени същите съотношения по-горе, може да бъде активирана опцията HEIF(High Efficiency Image File format) от настройките
Camera settings > Save options > HEIF pictures(Photo).
[-] 1 потребител изказва благодарност на StacK за това мнение:
  • divna

Да, и аз гледах видео, където даже се лъже лицевото с телефон. Затова и не го ползвам, защото още не е добро  ниво, както е Face ID. Те просто си добавят опции. Основният им е скенера, който е вграден. А на миналите модели пръстовия опечатък.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

(2019-03-09, 22:49:02)zviara написа:  
Лицевото разпознаване не е на нивото на Xiaomi Mi 9, Huawei Mate 20, iPhone XS и лесно се лъже от снимка.

Тук можеше да изпипат малко по-добре нещата. Все пак струва една торба пари..

(2019-03-10, 09:48:50)hazART написа:  Да, и аз гледах видео, където даже се лъже лицевото с телефон. Затова и не го ползвам, защото още не е добро  ниво, както е Face ID. Те просто си добавят опции. Основният им е скенера, който е вграден. А на миналите модели пръстовия опечатък.
Затова ще ползваме скенера за ириси (който го има). Нито снимки, нито близнак, нито жената ще ти сложи пръста на скенера за отпечатъци, докато спиш, за да се отключи телефона. 

Махнаха нещо революционно от моделите си... Но това е цената за достигането на безрамков телефон.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna

(2019-03-10, 10:18:15)galaxyhopper написа:  Затова ще ползваме скенера за ириси (който го има). Нито снимки, нито близнак, нито жената ще ти сложи пръста на скенера за отпечатъци, докато спиш, за да се отключи телефона. 

Аз пък все си мисля, че ако на някой има опасност да му се случи някое от гореизброените неща, то има доста по-сериозни проблеми за разрешаване от това какви защити има телефонът...

Samsung Galaxy S20 Plus

[-] 2 потребители изказват благодарност на kiriku за това мнение:
  • lazarus18, Sv3TL10

Face ID също не отключва, докато спиш.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм

Аз не използвам никаква защита на телефона ми. Пръстовия на с9ката ми го използвам, за да плъзна лентата надолу. Просто телефона винаги е в мен, когато съм на работа и няма начин да иде в други ръце. Вкъщи пък никой не се интересува от телефона и не ми проверяват каквото и да било. Дори главно се интересувам от това да запазят 3.5 жак, а ми е все тая за ириси, пръстовия. Smile

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Iordannenov за това мнение:
  • lazarus18
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)