Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Грешка при качване на андроид
#1

Здравейте, без да искам направих уникална тъпотия, като изтрих операционната система.
Не мога да флашна през Odin, понеже тъпия ми лаптоп не намира телефона.
За това опитвам с карта памет или флашка.
И при двата варианта ми дава следната грешка.
Свалях и андроид 7 и 8 от sammobile, но без успех.
Може ли малко помощ?


http://imgur.com/gallery/tWFXOwB
Цитирай
Аксесоари
#2

Ще се наложи да накараш лаптопа си да разпознава телефона. Тези .zip файлове, които се опитваш да флашнеш, са за флашване с Один, а не с неофициално рекавъри. Сигурен ли си, че имаш драйвърите на лаптопа си и че са наред? Ако не, инсталирай SmartSwitch и той ще ги инсталира.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivkos за това мнение:
  • Alexandrow
Цитирай
#3

С windows 7 до колкото си спомням не съм имал ядове.
Сега съм с windows 10, а не ми се стига до тази крайност да сметям уиндоуса, за това пробвам други алтернативи.
Свалях драйвъри от сайта на самсунг, не го намира.
Инсталирах и samaung kies, smart switch и всякакви програми на самсунг, нито една не открива телефона.
Пробвах с други два лаптопа на приятели и при тях е същата работа с уиндоус 10.  
Грешката, която ми изкарва е usb device not recognized на всеки лаптоп с уиндоус 10.
И започвам да се съмнявам, че проблема с намирането може да е от него.
Макар, че с note 8 нямам проблеми и го намира на момента.
Цитирай
#4

Кабелът здрав ли е? Пробва ли с друг кабел? Пробва ли на друг порт на компютъра? Пробва ли да изчистиш портовете и на телефона и на компютъра с въздух (или поне да духнеш силно в тях)?

Проблемът надали е от Windows 10. Минал съм през всички ъпдейти на 10 откак съществува и при никоя версия не е имал проблеми с разпознаването на този телефон дори без теглене на допълнителни драйвъри или SmartSwitch.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivkos за това мнение:
  • Alexandrow
Цитирай
#5

Напълно здрав е кабела. Пробвах и с друг, пробрах и другите портове.. все една и съща грешка usb device not recognized.
Даже и лаптопа е чистен преди няколко дни. Сигурно 10 пъти преинсталирах драйвърите и нищо.
Цитирай
#6

На 3 лаптопа USB device not recognized - почисти USB порта на телефона, пробвай с друг кабел. Сам казваш, че Note 8 се детектва на същия лаптоп със същия кабел (то няма как да е същия кабела, Note 8 е с USB 3.1 Type C кабел).

Имах миналата година такъв проблем с един Yotaphone 2, оказа се USB платката вътре в телефона (преходна платка с USB куплунга и един чип на нея)... И аз мъчих кви ли не драйвери, чалъми, йок. И тръгваше понякога, това ме подведе, че е уж софтуерно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на enkov за това мнение:
  • Alexandrow
Цитирай
#7

Почистих сега и с друг кабел пробвах, но не става.
Съмнявам се проблема да е от порта на телефона.
Зарежда си се без проблем. USB конектора си работи, разчита флашка.
Цитирай
#8

Намери друг Windows, тоест компютър.

Sent from my SM-G935F
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • Alexandrow
Цитирай
#9

Всъщност в момента вече флашва.
Пробвах с кабел от друга марка телефон.
Проблема наистина се оказа от уж "оригиналните" кабели на самсунг поръчани от алиекспрес.
Защото оригиналните ми се скъсаха.
Благодаря на всички!
Цитирай
#10

Оригинално и AliExpress са несъвместими неща! Не може да очакваш, че нещо, което струва 20-30 лв. да речем във всеки официален магазин в Европа, там да е 5 лв. или 10 лв. Аз нещо, което има досег до електричеството от Китай НЕ ПОРЪЧВАМ! Кейсове и протектори да, но за друго им нямам грам доверие! Важното е, че флаша е тръгнал  Smile

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Alexandrow
Цитирай
#11

(2018-06-25, 19:31:00)ivan_vylka написа:  Оригинално и AliExpress са несъвместими неща! Не може да очакваш, че нещо, което струва 20-30 лв. да речем във всеки официален магазин в Европа, там да е 5 лв. или 10 лв. Аз нещо, което има досег до електричеството от Китай НЕ ПОРЪЧВАМ! Кейсове и протектори да, но за друго им нямам грам доверие! Важното е, че флаша е тръгнал  Smile

Не е така. Толкова кабеляци, преходници и чарколяци сме взимали и всичко бачка на 6.  Тези кабели дето ги лансират по магазинчетата по 20 лв, ги взимат за няма и кинт. Smile Wink
Цитирай
#12

Е те от къде ги взимат,пак от там Smile
Има си качество и качество, зависи на кой "гараж" ще попаднеш
Цитирай
#13

(2018-06-26, 10:05:57)airbus написа:  Тези кабели дето ги лансират по магазинчетата по 20 лв, ги взимат за няма и кинт. Smile Wink
Тези да, ама онези, които се продават в техноверигите и официалните магазини и са по 20-30 лв. не можеш изобщо да ги сравняваш с тези за по кинт. Имам позната, която със зарядно от AliExpress, уж качествено, си съсипа батерията на чисто нов телефон за няколко месеца, зареждайки го от време на време, докато е на работа, за да не си носела оригиналното с нея.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#14

Здравейте и добър ден, имам почти сущият проблем.
Опитах се да сложа новият ОРЕО през один, но телефона ми заби, малко след самото начало и дори не искаше да стига го логото, което зарежда.
След това намерих някакъв Firmware на Т-мобиле, понеже живея в Германия и при изпълняването на всички стъпки, поне стигам до логото което зарежда.
Преди това не успях и да го изключа, стоеше на син екран и чакащ за инсталация...
Все още имам гаранция, ако го занеса, могат ли да направят проблем, като видят, че съм създал няколко рекавъритa?
Отделно оригиналният кабел ми е леко причупен...
Може ли да опитам от друг, примерно Сони, HTC....
Благодаря на отзовалите се!

Xperia Z Black - Carbon! 5.1 -------> Xperia Z3 Compact 6.0.2 -------> HTC M7 One -------> S7 Edge - Silver Titanium -------> Honor View 20
Цитирай
#15

Аз онзи ден направихора инсталацията успешно с кабел на Филипс
[-] 1 потребител изказва благодарност на lost in за това мнение:
  • LegEnda
Цитирай
#16

Колко Firmware свалих и с нито един не става, дори и драйвери, смених, ГРЕДА....

Xperia Z Black - Carbon! 5.1 -------> Xperia Z3 Compact 6.0.2 -------> HTC M7 One -------> S7 Edge - Silver Titanium -------> Honor View 20
Цитирай
#17

С коя версия на Один се пробва?
И драйвърите ги слагаш с програмата Смарт Суич.
П.с. Остави този Т Mobile и дръпна XEO Poland и пак пробвай като сложиш отметките на Один,както съм показал в другата тема за софтуерните актуализации
https://forum.androidbg.com/showthread.p...7&page=209
Цитирай
#18

(2018-07-01, 12:37:21)lost in написа:  С коя версия на Один се пробва?
И драйвърите  ги слагаш с програмата Смарт Суич.
П.с. Остави този Т Mobile  и дръпна XEO Poland и пак пробвай като сложиш отметките на Один,както съм показал в другата тема за софтуерните актуализации
https://forum.androidbg.com/showthread.p...7&page=209

3 версии на один.
3.12.3 / 3.13.1 / 3.12.7

Сега ще сложа и драйверите от Смарт Суич.

Xperia Z Black - Carbon! 5.1 -------> Xperia Z3 Compact 6.0.2 -------> HTC M7 One -------> S7 Edge - Silver Titanium -------> Honor View 20
Цитирай
#19

Ползваш Один 3.13.1
Слагаш драйвърите и задалъжително рестартираш компютъра
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)