Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Деактивиране на приложения в Орео
#1

Здравейте, специално се регистрирах, за да попитам дали само аз не съм очарован от Орео. Рекламират го с възможността да се спрат приложения, работещи фоново, но отсъства възможността за деактивация на приложения, каквато има при по-старите версии. Не съм специалист, но ме интересува как да се оттърва от множеството ненужни програми, които практически ми натрапват.
Благодаря на всеки, който би имал търпението и желанието да обясни!
Цитирай
Аксесоари
#2

Нещо бъркаш - и при Орео е налична възможността за деактивиране на приложенията , по същия начин както при предните версии.
Цитирай
#3

Може би аз нещо недоглеждам, но опитах, примерно Chrome да махна и опцията за деактивиране беше неактивна. Имаше възможност да се изчисти, но  бутона за деактивация беше неактивен. При други приложения ситуацията беше същата. Мисля е излишно да ги изброявам, но ако е нужно и скрийн-шот ще приложа.
Цитирай
#4

Трябва ти Руут, за да махаш системни приложения.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#5

@borer, част от системните приложения могат да бъдат изключени с QuickShortcutMaker. Опитай също така и с опцията:
Google Play -> Help & feedback -> Browse all articles -> "Delete or disable apps on Android" -> Delete Android apps you installed, "1. Tap to go to Application Settings".

 
Цитирай
#6

@NoMaD Въпросът ми касае е приложенията, които не съм инсталирал аз. Явно при този Андроид иде реч за повече познания, за да постигнеш нещата, които можеше с по-малко при стари версии.
Цитирай
#7

Кажи с какъв телефон си, при мен я има възможността да се спират и деактивират приложенията, аз също съм с Орео.

[Изображение: attachment.php?aid=21367]


Прикачени файлове Миниатюри
   

#TeamPixel
Цитирай
#8

С Redmi S2 съм. Там на редица приложения бутона за деактивиране е неактивен.

Ето това е положението.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#9

Ами тогава трябва да си разочарован от телефона , а не от версията му.
Цитирай
#10

Пробвaй с руут, може дa свърши рaботa.

#TeamPixel
Цитирай
#11

@kumbeto Не съм на това ниво на разбиране, за да пробвам с руут, но може и да се наложи да го стигна...Като че ли...
@BisVal Не съм и помислял за това, което казваш.
Цитирай
#12

(2018-06-27, 12:41:51)borer написа:  С Redmi S2 съм. Там на редица приложения бутона за деактивиране е неактивен.
Дал съм ти приложението QuickShortcutMaker. С него съм изключил поне 6-8 приложения, в това число и Chrome, защото използвам стоковия браузър.

 
Цитирай
#13

(2018-06-27, 15:29:45)NoMaD написа:  Дал съм ти приложението QuickShortcutMaker. С него съм изключил поне 6-8 приложения, в това число и Chrome, защото използвам стоковия браузър.

Ще го поразуча. Изтуглих го, но днес нямах възможност да отделя време, за да схвана как работи. Благодаря ти!
Цитирай
#14

Ако има някакви затруднения с приложението, може да разлистиш тази тема за help:  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=89610

 
Цитирай
#15

(2018-06-27, 16:36:02)NoMaD написа:  Ако има някакви затруднения с приложението, може да разлистиш тази тема за help:  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=89610

Точно го пробвах. Прехвърля ме във вградените настройки,  които ме ограничават по споменатия начин.
Цитирай
#16

Машината е със заключен буут-лоадер и трудно ще бъде рутната(или с голям риск)А ако не го рутнеш,приложенията с които е дошъл апарата,не могат да бъдат премахнати или деактивирани.Караш си с тях.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • borer
Цитирай
#17

С други думи:" Пени се, не пени се, паре съм дал. Ке го ядам." Благодаря на всички ви за съпричастността. Тук идва друг въпрос: Как преди закупуване на апарат да се узнават детайлите относно състоянието на ОС?!?
Цитирай
#18

Няма как-това е проклятието на операционната система с отворен код.Апарата е един и същ модел-твоя.Аз съм единия търговец,бай китаец е другия.Аз го продавам "отворен"и рутнат-можеш да правиш всичко с него.Китаеца обаче наема едно кодерче,което за 1-2 дена модва кернела и слага като "системни" приложения негови любими боклуци(с създателите на които е сключил договор) и му локва буут лоадера.Ти си го поръчваш от Али-то(примерно) и машинката идва натоварена с "красоти"-после почваш да се чудиш как да ги махнеш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • borer
Цитирай
#19

Мдам...Е, аз го купих ужким от производителя, ама...ситуацията е точно такава. Глобална версия, ама...
Цитирай
#20

Аз съм с Nokia 6  и си актуализирах Андроида на 8.1.0 Орео обаче изобщо не съм доволна напоследък доста смартфони с по новата версия на Андроид или много се бъгват или направо се развалят
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)