Анкета: Колко е важна камерата при избора Ви на нов смартфон? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Не е важна
8.48%
14
8.48%
Ако камерата е добра, ще е в плюс
32.12%
53
32.12%
Доста е важна
44.24%
73
44.24%
Това е най-важния компонент за мен
15.15%
25
15.15%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Колко е важна камерата при избора Ви на нов смартфон?
#1

   AndroidBG ви пита...


"Колко е важна камерата при избора Ви на нов смартфон?"


[Изображение: Phone-picture-mode.png]
Цитирай
Аксесоари
#2

Не е важна.По важно е да има производителност и батерията да държи повече.За снимки си имам фотоапарат.

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#3

За мен е най-важния компонент, но не непременно да снима добре в автомстичен режим, а трябва да имам пълен контрол над нея. И понеже снимам повече видео с концерти на народна музика, най-много държа на качествения звук.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

За мен е важно камерата да има автофокус и да снима що годе сносни снимки без значение околната светлина, но не е определяща при избора на смартфон (в смисъл няма да си купя телефон само, заради камерата му).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

Камерата е един от най-важните компоненти при избора на телефон.

Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk
Цитирай
#6

За мен е най-важният компонент. Да, често се прави компромис с производителност или нещо друго, но всеки според нуждите.
Цитирай
#7

AndroidBG на анкетата - модел на iPhone за картинка. Няма лошо.

Най-важна е производителността и качеството за дълъг период от време (3-4 години), камерата е +.
Цитирай
#8

Ммм не е айфон, той няма рамка долу, просто поредния аднроид с ноч!
Камерата е важна, но не ми е на първо място все пак съм фен на марка, която не се слави с най добрите камери Wink

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#9

(2018-06-26, 14:20:40)ddqnov написа:  AndroidBG на анкетата - модел на iPhone за картинка. Няма лошо.

Offtopic Не е iphone. Ако се вгледаш внимателно и сравниш, на макета ноч-а е по-малък и долната рамка е по-дебела. Wink
Цитирай
#10

Камерата е важна за мен, но разбира се не и на всяка цена.
До известно време бе приоритет в моментите за избор на устройство, докато не осъзнах, че има телефони, при които производителя не изтъква със суперлативи възможностите на камерата, а в последствие да се окаже, че на поредни модели софтуера куца и всеки път потребителите чакат уж актуализация, надявайки се нещо да се промени.
Други производители слагат достатъчно добри сензори във високия си клас устройства, които за някой може отново да са компромис, но за себе си съм се убедил, че при тези телефони качеството на снимките може също да е впечатляващо на база по-добър и оптимизиран софтуер за камерата, което радвам се, не е за сметка на цената.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#11

Камерата ми е важна доста,не нося апарат със мен и ми е доста удобно с телефона.За мен лично е важно да снима отлично на авто-режим,особено когато се снимат деца-спомените и добрите снимки винаги радват в последствие.За цветя,дървета,планини и разни ей такива винаги мога да го закотвя на някоя стойка и да си пусна про режима.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#12

Казват, че най-добрата камера е тази, която имаме под ръка. Така че, в случая е много важна. Налагало ми се е да разчитам на нея в доста ситуации, къде комични, къде критични Smile
Просто, това което е в джоба е важно, вкъщи всички имаме апарати, въпросът е като се наложи в екстремна ситуация - какво правим?
Цитирай
#13

Камерата ми е важна, защото друго си е снимката да е по-хубава, но при избирането на телефона камерата не ми е толкова голям фактор. А и който е със скъп телефон е ясно, че камерата ще е хубава, не визирам себи си, просто ще е сигурен, че камерата ще му е хубава.
Тоя телефон на снимката си прилича с iPhone X като му загледаш и бутоните, но ъщо прилича и на Asus ZenFone 5.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#14

Хайде и аз да оставя мойте 5 стинки ... Ама изобщо не ми е важна камерата вече ... Преди ми беше едва ли не най важното нещо, но много ми се смени мирогледа напоследък ... Взех све по често да снимам и в един момент осъзнах колко зле снимат телефоните включително и най хубавите камерафони ... В неделя например трябваше да правя снимки при 10-11 кратно увеличение, които исках да са перфектни ... няма как да идеш по близо ... Еми бърза смяна на обектива и ехааааа няма телефон способен на тези снимки колко и да му е хубава камерата. Сега си мисля и една Sony FDR-AX53 да отнеса ... Живот и здраве ако успея да навия жената ... На телефона камерката колко да качиш нещо у фейса или да го пратиш по някой месинджър е достатъчно ... Фейса и без това мачка и разваля всичко ...
Цитирай
#15

Най-важна ми е камерата от всичко друго,което и без това си е на най-високо ниво в телефоните от висок клас.
Следователно няма какво да гледам друго-процесори, микрочипове и тем подобни тъпотии, всичко вече е много бързо.
Спокойно може да постигнеш абсолютно професионални резултати с телефон, ако знаеш какво правиш.
И си има начини как Фейса да не ти мачка снимките и те да са с перфектно качество. Просто се иска малко усилие с Photoshop.
Цитирай
#16

(2018-06-27, 08:33:27)greensmoke7777 написа:  ...Спокойно може да постигнеш абсолютно професионални резултати с телефон, ако знаеш какво правиш....

Принципно си прав, но дефакто как то се казва във вица " и аз мога, и тате може, но козата си иска пръч ..."
Какво имам предвид? Ами един посредствен любителски фотоапарат като Nikon P900 например, който струва малко повече от смартфон среден клас ...


Горното мнение над твоето примера ми от неделя ... Носих и G4ката с мен която уж може да снима ... е не можах да и сменя обектива за да ми доближи сцената и да заснема това което исках ... 


Та колкото и да знаеш какво правиш, като го няма обектива си е непосилна задача ... останалото е безсмислен спор колко са "велики" камерите в телефоните ...
[-] 2 потребители изказват благодарност на bodonance за това мнение:
  • abv86, scorceni
Цитирай
#17

За мен е едно от най-важните неща, заедно с батерията и качеството на дисплея. За последните 3 години съм сменил 12 смартфона и определено си е друго, когато имаш качествена камера. Не разбирам особено от професионална фотография и за мен е важно да прави добри снимки на авто настройки.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

(2018-06-27, 10:59:40)bodonance написа:  Принципно си прав, но дефакто как то се казва във вица " и аз мога, и тате може, но козата си иска пръч ..."
Какво имам предвид? Ами един посредствен любителски фотоапарат като Nikon P900 например, който струва малко повече от смартфон среден клас ...


Горното мнение над твоето примера ми от неделя ... Носих и G4ката с мен която уж може да снима ... е не можах да и сменя обектива за да ми доближи сцената и да заснема това което исках ... 


Та колкото и да знаеш какво правиш, като го няма обектива си е непосилна задача ... останалото е безсмислен спор колко са "велики" камерите в телефоните ...

Този апарат е световноизвестен с чудовищния си зуум все пак. Няма как от който и да е телефон да получиш такова нещо. 
Не, аз говоря принципно за снимки, за видео вече има известни минуси като зуумването, но аз зуум не ползвам почти никога.
Освен за някакви любителски глупости, които не са ми важни.
Като искам да ми е близко, просто се доближавам.
Този урок го прочетох преди време от един от най-известните фотографи в историята-просто се приближаваш до обекта и го снимаш, а не зуумваш.
И все пак много зависи от ситуацията, защото може и да не е възможно да се доближиш до обекта-примерно си в Сибир на минус 45 градуса навън и снимаш 400 кг сибирски тигър как яде от плячката си ,няма да е много умно да го доближиш  Big Grin  
Но е факт, че зуумът на смартфоните все още е на сравнително ниско ниво и затова не го ползвам!
Въпреки всичко, могат да се постигнат професионални резултати без зуум, ето един пример за такова видео.
Но трябва да се каже ,че подобни резултати се постигат с професионално око, опит, оборудване и знания, а не просто насочваш и снимаш и готово-така и със скъп апарат няма да се постигнат нищо повече от посредствени снимки/видеа.

Цитирай
#19

(2018-06-27, 12:32:58)greensmoke7777 написа:  ...Като искам да ми е близко, просто се доближавам...


(2018-06-26, 20:24:21)bodonance написа:  ... В неделя например трябваше да правя снимки при 10-11 кратно увеличение, които исках да са перфектни ... няма как да идеш по близо ... Еми бърза смяна на обектива и ехааааа няма телефон способен на тези снимки колко и да му е хубава камерата. ...



(2018-06-27, 12:32:58)greensmoke7777 написа:  ... Няма как от който и да е телефон да получиш такова нещо. ...


Именно ... благодаря за което ... Както казах останалото е безсмислен спор ...
Цитирай
#20
Photo 

Камерата е най-важното, което търся в един телефон (нищо, че все още ползвам остарелият морално galaxy 3  Big Grin ), след което идва бързината на процесора и рам паметта.

Samsung Galaxy S3 / в очакване на новият Huawei Honor 10
Цитирай
#21

В най-високия клас телефони камерите са с мининални разлики, за това държа и на дизайн, по-голямата батерия също е плюс, въпреки, че имам винаги външна.
Цитирай
#22

Много е важна за мен, да. За да се "хване" една камера, трябва да се натисне на нощни снимки. На светло всички се справят. Ако някой телефон много ми хареса, например скоро Moto z2 force, но се изложи на нощни снимки, връщам го. Чета и ревюта, но те често изопачават нещата. Снима се на тъмно със статив, което е далеч от реалното ползване.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#23

За мен е доста важна. Все пак тези кадри ще ми останат за след време. Примерно си представете да отворите снимките, които сте направили днес след 30г. Аз разглеждам от време на време снимки от преди 10 години например и ми се ще да имах по-добра камера. Стават за гледане, но са леко трагични, както и видеата (на някакви квадратчета xD).
Не се занимавам с ръчния режим, въпреки че го имам. Всеки път се сещам за безогледалката, която имам и си казвам, как хубаво щеше да се справи, ако беше при мен. Затова карам на авто режим. Всичко е добре наситено през деня, с детайли и нощните са доста сносни.
Затова не е най-важна за мен. Важна е до толкова, колко за бъдещето. Ако искам нещо по-качествено и запомнящо се ползвам фотоапарата.
Цитирай
#24

Предимно се насочвам към флагманите на Самсунг, а това ми гарантира ако не най-добрата камера в момемта поне една от най-добрите.
Цитирай
#25

Абе камерата си е важна!Първо гледам батерия,камера и накрая производителност.Най-скъпата ми покупка бе Айфон 10-ка ама подарък за жената!Аз лично съм фен на средния клас 400-600лв.И това е защото се убедих с времето,че разликата е минимална в средния клас и високия.Досега нямам проблем примерно с тежко приложение ,игра или други неща.Дали процесора ще е по-бавен с 2-3 секунди никога не ми прави впечатление.За камерите ,ми сравнявал съм доста и скъпи и евтини ,през деня всички са почти еднакви!!!Ако липсва малко цвят или не толкова шарпната-цък едитор ,снимката става перфектна(все пак всички професионални фотографи правят едит).
А и аз обичам да сменям на 2-3месеца, така средния клас ми е най-удобен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)