Анкета: Колко е важна камерата при избора Ви на нов смартфон? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Не е важна
8.48%
14
8.48%
Ако камерата е добра, ще е в плюс
32.12%
53
32.12%
Доста е важна
44.24%
73
44.24%
Това е най-важния компонент за мен
15.15%
25
15.15%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Колко е важна камерата при избора Ви на нов смартфон?
#26

То лоши камери няма, затова гласувах №2. Друг е въпроса за меренето на п.... Едва ли някой прави профеионални снимки с телефона си. 90% от снимките отиват по социалните мрежи, форумите и блоговете. оциалните мрежи ги компресират и ги развалят, та нема см! лучвало ми се е да трябва детайлна снимка и правя 2,3,4. Шефа вижда това което му трябва. За всичко останало има DSLR Canon, Nikon, Sony, Pentax - да речем!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
Аксесоари
#27

На мен камерата ми е доста важна тъй като телефона ми е под ръка навсякъде и не е необходимо да нося винаги DSLR.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#28

Камерата е определяща при покупката ми на телефон !

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#29

Хубаво е да е добра,но не е толкова важна

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#30

Не е чак най-важната, но е много важна, тъй като съвременните телефони са всичко в едно. За радост на потребителите, напоследък производителите вече наблягат доста и на този детайл.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#31

Камерата за мен не толкова важна, само в редки случаи иначе си имам фотографска техника при нужда от качествени снимки.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#32

За мен е много важна, защото я ползвам ежедневно за служебни/информативни цели и държа на качеството, защото не е добра идея да се чудя какво има на снимката. Никога и по никакъв повод не обработвам, освен ако не се наложи да изрежа нещо.

Не ползвам т.нар. социални мрежи и нямам какво да мятам там, а за истинските снимки си имам Nikon.
Цитирай
#33

За мен-хич.Само първия кой си взех заради камера-sony ericsson t68i...Беше отделен модул който се закачаше за телефона.
https://yams.secondhandapp.at/api/v1/shp...200q75jpeg
Цитирай
#34

Не ми е важна въобще всяка съвременна би ми свършила работа. Тя даже е най-малко ползваното нещо в телефона ми. Важни са ми процесор рам дисплей и естествено батерията.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#35

(2021-07-28, 11:22:21)_nib_ написа:  За мен-хич.Само първия кой си взех заради камера-sony ericsson t68i...Беше отделен модул който се закачаше за телефона.
https://yams.secondhandapp.at/api/v1/shp...200q75jpeg

Ти пък ни върна 30г назадSmile))
Камерата е определяща-да.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#36

И моят първи камерафон беше с модул. Siemens M55. Та като цяло съм купувал телефоните с най-добра камера. Последните 2-3 години флагманите при всички производители си снимат отлично с малки минуси и плюсове.

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай
#37

(2021-08-05, 00:15:52)Victormihov написа:  Ти пък ни върна 30г назадSmile))
Камерата е определяща-да.
Не 30,20....
Ма така е човек....И другия телефон на който ми беше интересна камерата - LG optimus 3d.
Цитирай
#38

Основната вече няма значение. Дори телефоните за 200 доларас снимат прекрасно. Важното е как ще я барнеш.
Важна ми е само оптичната камера. Следващият модел задължително ще е с 5 или 10 оптично приближение. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#39

То е хубаво това да стане по-бързо, но като гледам как вървят нещата в тази посока, май няма да е скоро..

 
Цитирай
#40

По-добре да не е скоро, но да изкарат по-добре имплементиран продукт, на който да се ползва по-голяма част от потенциала. Иначе настоящите бета тестери на флагманите, ще се превърнат в алфа тестери. Всяка година се изваждат все по-малко завършени продукти.

Камерата на мен ми е важна, да речем около 4-5-то място, след чипсет, батерия, дисплей и евентуално на равно или веднага след паметите - RAM/ROM. Не знам това дали я прави "доста важна" или "плюс".

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#41

Преди 2 години малко по-горе посочих камерата като много важна, макар и разчитайки и на Nikon-а за по-сериозните снимки. Днес обаче фотоапаратът все по-често остава вкъщи, защото авиокомпаниите непрекъснато лимитират включения в цената багаж и не бих се учудил, ако съвсем скоро ще трябва да се плаща и за портфейла, какво остава за чантата с обективи и тяло.

Та по този повод днес камерата ми е по-важна от когато и да било по-рано.
Цитирай
#42

Отговорът на въпроса зависи от личния интерес и приоритети. За някои хора камерата на смартфона е важен фактор при избора на нов телефон, тъй като снимането и визуалното изживяване са от съществено значение за тях. За други хора камерата може да бъде второстепенен фактор или дори да не е от значение въобще. Решението зависи от нуждите и предпочитанията, както и от начина, по който се планира да се използва камерата на смартфона. Visslar
[-] 1 потребител изказва благодарност на DarkMoon за това мнение:
  • TonyM
Цитирай
#43

Най-важно за мен е да е сравнително бърза, да има хубава камера и екран с хубави цветове - не бледи, не да е мътен и т.н.
Всичко друго ми е второстепенно.
Кариерата ми зависи от добрите снимки все пак, за професионални фотосесии си има фотоапарати, но не върви в социални медии да се изтипосат снимки на хора с телефони като А12 и А13 - тези са с най-калпавите камери според мои наблюдения и не говоря за селфи камерите, а за основните на гърба с 48 и 50 мегапиксела съответно. Язък им за огромните мегапиксели, като вехтия айфон 6S с 12 мегапиксела прави сто пъти по-хубави снимки. То май не е и толква камерата важна, колкото софтуерно как е настроена. Вероятно ще си купя китайски с хубава камера или S21 FE, дано в този модел Самсунг да са се постарали повече поне!
Цитирай
#44

Очаква се, че преминаване към хибридни лещи от стъкло и пластмаса ще доведе до значителни промени в индустрията. По-специално се предвижда преход към използване на специално стъкло в тези лещи, което ще надмине качеството на традиционното стъкло. Това ще доведе до това, че новите модели ще снимат с невероятно качество и по-достъпна цена.

Източник

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4, kayovas
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)