Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Счупено стъкло на камерата
#1

Здравейте! Не знайно как ми се счупи стъклото на задната камера. Проблема е голям, защото много трудно се намира заместител на стъклото, а се оказа, че имам в самата камера стъкълца, които пречат на движението на лещата демек фокуса. Телефона е гаранционен, но гаранцията ми не поема ремонта-норнално. В Пловдив съм и го носих при един пич който може да ми смени стъклото но до там. Във Виваком ми казаха, че е по-добре да търся частни сервизи понеже в техния взимали много по-скъпо от другите. Звънях в булграм оторизирания сервиз за новите телефони Нокия и ми казаха, че ако им го пратя се сменя цялата камера, а не само стъкълцето, което не ми казаха колко ще струва. Някакви предложения? 
П. П. Пазете си стъкълцата, податливи са на чупене много!!!
Цитирай
Аксесоари
#2

Търси при китайците в Ali. Щом няма да е по-гаранция. Може да питаш и в Деком, щом си от Пловдив. Преди време съм ползвал техен сервиз. Също провери във Вега, на главната. Гледам че в Ali се продават стъкълца. Но дали има целия механизъм, не знам. Вариант е да потърсих строшен телефон и да го ползваш за донор.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#3

Май аз съм първия строшил такъв търсих ама уви...

(2018-06-27, 13:26:15)abv86 написа:  Търси при китайците в Ali. Щом няма да е по-гаранция. Може да питаш и в Деком, щом си от Пловдив. Преди време съм ползвал техен сервиз. Също провери във Вега, на главната. Гледам че в Ali се продават стъкълца. Но дали има целия механизъм, не знам. Вариант е да потърсих строшен телефон и да го ползваш за донор.

Човека при когото ходих и каза че може да ми смени стъклото предложи да сложим ново стъкло и да опитам да получа гаранционно обслужване като кажа че имам проблем с камерата, който наистина е на лице- не фокусира. Въпроса е ако го дам и го отворят в гаранционния сервиз дали ще се усетят какво е с танало?
Цитирай
#4

Колега, дисплеят на Нокиа 7 плюс и стъклото на задната камера се драскат изключително лесно- може би единственият минус на този телефон, но е доста дразнещо. При изтърване не бих се очудил и при мен да се счупи стъклото. За жалост все още няма много резервни части за нокиа 7 плюс, защото не е и от най-разпространените телефони. Единствено потърси при китайците или пиши в някой форум с повече потребители- xda devolopers, където могат по-правилно да те насочат и някой да се е сблъсквал със същия проблем.
Цитирай
#5

Въпроса е ако сменя с ново стъкло е и се опитам да го прибирам за гаранционен ремонт дали ще се вържат
Цитирай
#6

Пробвай. А как се счупи стъклото. Изтърва ли го или го удари.
Цитирай
#7

(2018-06-27, 14:24:06)pohoki94 написа:  Май аз съм първия строшил такъв търсих ама уви...


Човека при когото ходих и каза че може да ми смени стъклото предложи да сложим ново стъкло и да опитам да получа гаранционно обслужване като кажа че имам проблем с камерата, който наистина е на лице- не фокусира. Въпроса е ако го дам и го отворят в гаранционния сервиз дали ще се усетят какво е с танало?

Казваш че има стъкълца в камерата, които пречат за фокуса. Тия стъкълца, от счупеното стъкло ли са или самата камера също е повредена? Ако се махнат, дали няма да работи нормално? Но това ще се разбере, чак като отвориш телефона. Ако камерата е заминавал и то физически е счупена, трудно ще го обясниш за гаранционне проблем.
Не знам как се сменя стъклото. Дали е необходими отваряне на телефона или се лепи.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
[-] 1 потребител изказва благодарност на abv86 за това мнение:
  • pohoki94
Цитирай
#8

(2018-06-27, 15:52:48)abv86 написа:  Казваш че има стъкълца в камерата, които пречат за фокуса. Тия стъкълца, от счупеното стъкло ли са или самата камера също е повредена? Ако се махнат, дали няма да работи нормално? Но това ще се разбере, чак като отвориш телефона. Ако камерата е заминавал и то физически е счупена, трудно ще го обясниш за гаранционне проблем.
Не знам как се сменя стъклото. Дали е необходими отваряне на телефона или се лепи.
Стъкълцата са от стъклото, на камерата имам само една драскотина гимназия, която не знам дали ще пречи на работата.  Може да се отвори за да се почисти, но да лак не е сигурно дали ще се движи свободно и до къде има стъкла и до къде не. Стъклото се лепи. Звънях в Булрам, които са оторизирания сервиз, думите бяха около 200 лв ще ми струва смяна на самата камера заедно с ново стъкло
Цитирай
#9

Ако питаш мен най-добре ги дай тези 200 лв,не са малко пари наистина,но поне ще стане възможно най-качествен ремонта по този начин.

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#10

(2018-06-27, 16:43:58)pohoki94 написа:  Стъкълцата са от стъклото, на камерата имам само една драскотина гимназия, която не знам дали ще пречи на работата.  Може да се отвори за да се почисти, но да лак не е сигурно дали ще се движи свободно и до къде има стъкла и до къде не. Стъклото се лепи. Звънях в Булрам, които са оторизирания сервиз, думите бяха около 200 лв ще ми струва смяна на самата камера заедно с ново стъкло

Поръчай си стъклото от Ali, няколко долара е. Ако няма други щети по камерата, сигурно ще си работи. А до няколко месеца, все ще изпадне някой потрошен телефон, от който ще вземеш камерата. Или в Ali ще се появят резервни части. Живота зависи ли ти, от това да правиш снимки, ако случайно камерата не работи? Че да харчиш 200 кинта.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#11

(2018-06-27, 18:16:23)abv86 написа:  Поръчай си стъклото от Ali, няколко долара е. Ако няма други щети по камерата, сигурно ще си работи. А до няколко месеца, все ще изпадне някой потрошен телефон, от който ще вземеш камерата. Или в Ali ще се появят резервни части. Живота зависи ли ти, от това да правиш снимки, ако случайно камерата не работи? Че да харчиш 200 кинта.

Не зная дали може да се оочистикамерата а и има някаква драскотина да не говорим че и гаранцията заминава ако друг го отвори. Не знам как е най добре я някой реши да продяас скоро счупен я не. Счупен телефон дори и да изпадне също няма да е за по малко от 300 кинта ..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)